İADE VE DEĞİŞİM SÜRECİ

ürünümü ne kadar sürede İade edebilirim?

Covid 19 Salgını nedeniyle iade süresini 60 güne çıkardık.
Eğer mağazadan alışveriş yaptıysanız ürünün iadesini 60 gün içerisinde mağazamızdan yapabilirsiniz.
Eğer decathlon.com.tr üzerinden alışveriş yaptıysanız ürünün iadesini 60 gün içerisinde kargolar aracılığı iade edebilirsiniz.ürünümü nasıl İade edebilirim?

İade talebinizi 4 adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Decathlon.com.tr hesabınıza giriş yaparak > hesabımı görüntüle > siparişlerim > tüm siparişlerimi görüntüle bölümüne giriniz.
 2. Karşınıza vermiş olduğunuz siparişlerin listesi geldikten sonra talep açmak istediğiniz siparişin sağında bulunan "artı (+)" işaretine tıklayınız.
 3. Sipariş detayları ekranınıza geldikten sonra ekranın altındaki turuncu renkli "İade ve değişim talebi oluştur" butonuna tıklayınız.
 4. Ürününüzü fatura veya irsaliye makbuzunu ekleyerek sadece anlaşmalı olduğumuz, Aras veya Mng Kargo ile aşağıda belirtilen adresimize ücretsiz olarak gönderiniz.

 5. İade kodları ile kolay iade yapabilirsiniz;
  MNG Kargo iade kodu: 311 661 024
  Aras Kargo iade kodu: 101 190 704 09 25


  İade Adresimiz;

  Alıcı Adı: www.decathlon.com.tr
  Adres: Ekol Lotus Tesisi - Decathlon Projesi Şekerpınar Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. No:100 Üst Kat A Kapısı 41420 Çayırova - Kocaeliİade ücretimi ne zaman geri alabilirim?

COVİD-19 Salgını nedeniyle inceleme sürecimizde değişiklik yaptık.İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra 5 iş günü boyunca dezenfekte edilmektedir. Bu işlem sonunda 14 günlük inceleme sürecimiz başlamaktadır.
İade koşullarına uyan ürünlerin ücret iadesi, iade onay mailiniz geldikten sonra 2 ile 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.


İademi hangi adrese göndereceğim?

İade Adresimiz;

Alıcı Adı: www.decathlon.com.tr Adres: Ekol Lotus Tesisi - Decathlon Projesi Şekerpınar Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. No:100 Üst Kat A Kapısı 41420 Çayırova - KocaeliMağaza kioskundan QR kod ile online alışveriş yaptıysanız eğer;

Mağazalarımızda bulunan tablet ve kiosklardan siparişinizi oluşturarak, QR kod ile kasadan ödemesini gerçekleştirdiğiniz online alışverişlerin iadesi için, ürünle birlikte size en yakın mağazamıza giderek iade-değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


İade kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade gönderilerinizin kargo masrafları Decathlon’a aittir.
İade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri orjinal kutusu zarar görmeyecek şekilde anlaşmalı olduğumuz Aras veya Mng Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.
Aras veya Mng Kargo haricinde gönderdiğiniz kargolar tarafımızca kabul edilememektedir.hangi ürünleri İade edemiyorum?

Tek kullanımlık ürünlerimizin iadesi kabul edilmemektedir. Bunun haricinde kozmetik, kişisel bakım ürünleri ve sporcu besinlerinin iadesi mümkün olmamaktadır.


ürünümü ne kadar sürede değiştirebilirim?

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 60 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.Değişim talebini 30 gün içerisinde oluşturmanız gerekmektedir. Aksi halde değişim talebiniz onaylanmayacak gönderdiğiniz ürün iade olacaktır.


ürünümü nasıl değiştirebilirim?

Değişim talebinizi 4 adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Decathlon.com.tr hesabınıza giriş yaparak > hesabımı görüntüle > siparişlerim > tüm siparişlerimi görüntüle bölümüne giriniz.
 2. Karşınıza vermiş olduğunuz siparişlerin listesi geldikten sonra talep açmak istediğiniz siparişin sağında bulunan "artı (+)" işaretine tıklayınız.
 3. Sipariş detayları ekranınıza geldikten sonra ekranın altındaki turuncu renkli "İade ve değişim talebi oluştur" butonuna tıklayınız.
 4. Ürününüzü fatura veya irsaliye makbuzunu ekleyerek anlaşmalı olduğumuz Aras veya Mng Kargo ile aşağıda belirtilen adresimize ücretsiz olarak gönderiniz.
 5. İnternet veya size en yakın mağazamızdan değişim yapabilirsiniz. İnternet mağazamızdan değişim yapmak için değişim talebi oluşturmalısınız.
 6. Sitemizde sadece bedenleri olan ürünlerde değişim yapabilirsiniz. Farklı renk, farklı ürün ile değişim olmamaktadır.
 7. Mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerin değişimi sadece mağazalarımızdan yapılmaktadır. İlgili işlemleriniz için size en yakın mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.yeni siparişim ne zaman hazırlanmaya başlar?

Değişim talep ettiğiniz ürününüzün; tarafımıza ulaştıktan sonra inceleme birimi tarafından değişim şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
Talebiniz 20 iş günü içerisinde, faturanız veya irsaliye makbuzunuz ile birlikte onaylandıktan sonra işleme alınır. *Salgın nedeniyle 5 gün dezenfekte ,14 gün inceleme süremiz bulunmaktadır.değişmesini istediğim ürünleri hangi adrese göndereceğim?

Gönderici Adresimiz;

Alıcı Adı: www.decathlon.com.tr Adres: Fatura veya İrsaliyede bulunan adresdir.
İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Turksport tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır.
Turksport üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.


değişim ürünlerini gönderirken kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

Değişim gönderilerinizin kargo masrafları Decathlon’a aittir.Değişimini istediğiniz ürün veya ürünleri orjinal kutusu zarar görmeyecek şekilde anlaşmalı olduğumuz Aras veya Mng Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.
Aras veya Mng Kargo haricinde gönderdiğiniz kargolar tarafımızca kabul edilememektedir.


hangi ürünleri değiştiremiyorum?

Tek kullanımlık ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri değiştirilememektedir.
Ayrıca güvenlik malzemelerinde de güvenlik nedeni ile değişim yapılamamaktadır.
Bu ürünlerin dışında decathlon.com.tr‘den aldığınız tüm ürünlerimizde yalnızca beden değişikliği yapılabilmektedir, renk yada farklı model değişikliği yapılamamaktadır.
Farklı renk yada model değişikliği talep ettiğinizde ücret iadesi gerçekleştirilerek yeniden sipariş vermeniz talep edilmektedir.


hatırlatma!

İade veya değişim taleplerinizin geçerli ve eksiksiz olabilmesi için ürünleriniz ile birlikte mutlaka faturanız yada irsaliye makbuzunuzun olması gerekmektedir.
Değişim talebini ürünleriniz size ulaştıktan 30 gün içerisinde oluşturmanız gerekmektedir.
Sizin sağlığınız ve çalışanlarımızın sağlığı bizim için önemli. Bu nedenle iade ve değişim sürelerimizi uzattık. 60 gün içerisinde iade ve değişim işleminizi tamamlayabilirsiniz
Çalışanlarımızın sağlığı için inceleme birimimiz iade ve değişim için gönderdiğiniz ürünleri 5 günlük dezenfekte sürecinden sonra ürünlerinizin iade ve değişim incelemelerini 14 gün süre içinde yapmaktadır. Bu süre için anlayışınız için teşekkür ederiz.