İADE VE DEĞİŞİM SÜRECİ

ürünümü ne kadar sürede İade edebilirim?

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz


ürünümü nasıl İade edebilirim?

İade talebinizi 4 adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Decathlon.com.tr hesabınıza giriş yaparak > hesabımı görüntüle > siparişlerim > tüm siparişlerimi görüntüle bölümüne giriniz.
 2. Karşınıza vermiş olduğunuz siparişlerin listesi geldikten sonra talep açmak istediğiniz siparişin sağında bulunan "artı (+)" işaretine tıklayınız.
 3. Sipariş detayları ekranınıza geldikten sonra ekranın altındaki turuncu renkli "İade ve değişim talebi oluştur" butonuna tıklayınız.
 4. Ürününüzü fatura veya irsaliye makbuzunu ekleyerek sadece anlaşmalı olduğumuz Hepsijet, Aras veya Mng Kargo ile aşağıda belirtilen adresimize ücretsiz olarak gönderiniz.İade ücretimi ne zaman geri alabilirim?

Ücret iadesini talep ettiğiniz ürününüzün, tarafımıza ulaştıktan sonra inceleme birimi tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
İade talebiniz faturanız veya irsaliye makbuzunuz ile birlikte onaylandıktan sonra kartınıza/hesabınıza 7 iş günü içinde transfer edilir.
İadeniz; ödemenizi gerçekleştirdiğiniz ödeme türünde yapılır.
Taksitli ödemelerinizde ise; geri ödemeler bankalar tarafından taksitlendirilerek yapılmaktadır.


İademi hangi adrese göndereceğim?

Gönderici Adresimiz;

Alıcı Adı: www.decathlon.com.tr Adres: Ekol Lotus Tesisi - Decathlon Projesi Şekerpınar Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. No:100 Üst Kat A Kapısı 41420 Çayırova - KocaeliMağaza kioskundan QR kod ile online alışveriş yaptıysanız eğer;

Mağazalarımızda bulunan tablet ve kiosklardan siparinizi yaratarak ,QR kod ile kasadan ödemesini gerçekleştirdiğiniz online alışverişlerin iadesi için, ürünle birlikte size en yakın mağazamıza giderek iade-değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


İade kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade gönderilerinizin kargo masrafları Decathlon’a aittir.
İade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri orjinal kutusu zarar görmeyecek şekilde anlaşmalı olduğumuz Aras veya Mng Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.
Aras veya Mng Kargo haricinde gönderdiğiniz kargolar tarafımızca kabul edilememektedir.hangi ürünleri İade edemiyorum?

Tek kullanımlık ürünlerimizin iadesi kabul edilmemektedir. Bunun haricinde kozmetik, kişisel bakım ürünleri ve sporcu besinlerinin iadesi mümkün olmamaktadır.


ürünümü ne kadar sürede değiştirebilirim?

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.


ürünümü nasıl değiştirebilirim?

Değişim talebinizi 4 adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Decathlon.com.tr hesabınıza giriş yaparak > hesabımı görüntüle > siparişlerim > tüm siparişlerimi görüntüle bölümüne giriniz.
 2. Karşınıza vermiş olduğunuz siparişlerin listesi geldikten sonra talep açmak istediğiniz siparişin sağında bulunan "artı (+)" işaretine tıklayınız.
 3. Sipariş detayları ekranınıza geldikten sonra ekranın altındaki turuncu renkli "İade ve değişim talebi oluştur" butonuna tıklayınız.
 4. Ürününüzü fatura veya irsaliye makbuzunu ekleyerek anlaşmalı olduğumuz Aras veya Mng Kargo ile aşağıda belirtilen adresimize ücretsiz olarak gönderiniz.
 5. İnternet veya size en yakın mağazamızdan değişim yapabilirsiniz. İnternet mağazamızdan değişim yapmak için değişim talebi oluşturmalısınız.
 6. Sitemizde sadece bedenleri olan ürünlerde değişim yapabilirsiniz. Farklı renk, farklı ürün ile değişim olmamaktadır.
 7. Mağazamızdan almış olduğun ürünlerin değişimi sadece mağazalarımızdan yapılmaktadır. İlgili işlemleriniz için size en yakın mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.yeni siparişim ne zaman hazırlanmaya başlar?

Değişim talep ettiğiniz ürününüzün; tarafımıza ulaştıktan sonra inceleme birimi tarafından değişim şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
Talebiniz 7 iş günü içerisinde, faturanız veya irsaliye makbuzunuz ile birlikte onaylandıktan sonra işleme alınır.


değişmesini istediğim ürünleri hangi adrese göndereceğim?

Gönderici Adresimiz;

Alıcı Adı: www.decathlon.com.tr Adres: Fatura veya İrsaliyede bulunan adresdir.
İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Turksport tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır.
Turksport üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.


değişim ürünlerini gönderirken kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

Değişim gönderilerinizin kargo masrafları Decathlon’a aittir.Değişimini istediğiniz ürün veya ürünleri orjinal kutusu zarar görmeyecek şekilde anlaşmalı olduğumuz Aras veya Mng Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.
Aras veya Mng Kargo haricinde gönderdiğiniz kargolar tarafımızca kabul edilememektedir.


hangi ürünleri değiştiremiyorum?

Tek kullanımlık ürünlerin değişimi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri değiştirilememektedir.
Ayrıca güvenlik malzemelerinde de güvenlik nedeni ile değişim yapılamamaktadır.
Bu ürünlerin dışında decathlon.com.tr‘den aldığınız tüm ürünlerimizde yalnızca beden değişikliği yapılabilmektedir, renk yada farklı model değişikliği yapılamamaktadır.
Farklı renk yada model değişikliği talep edildiğinde ücret iadesi gerçekleştirilerek yeniden sipariş vermeniz talep edilmektedir.


hatırlatma!

İade veya değişim taleplerinizin geçerli ve eksiksiz olabilmesi için ürünleriniz ile birlikte mutlaka faturanız yada irsaliye makbuzunuzun olması gerekmektedir.