Yüzme Aksesuarları

Yüzme Aksesuarları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.3/5 Şuna göre: 4837 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Konforunuzu Arttıracak Yüzme Aksesuarları

En sevilen spor dallarından biri olan yüzme, hem çok keyifli hem de sağlık açısından faydalı bir aktivite. Yazın denizde, kışın ise havuzda yüzerek tüm kaslarınızın zarar görmeden çalışmasını sağlayabilir, eğlenirken form tutabilirsiniz. Havuzda yüzme performansını artırmak, daha uzun süre daha etkili yüzebilmek için ise bazı havuz aksesuarlarını tercih etmekte fayda var. Peki, yüzerken çok daha konforlu olmayı sağlayacak bu havuz aksesuarları neler? Ne tür aksesuarlarla yüzerken maksimum keyif alabilirsiniz? Yüzerken yaşanabilecek bazı sıkıntılar nedeniyle performansınız düşebilir. Bu sıkıntılar arasında kulağa ve göze su kaçması sorunu başta gelir. Özellikle hassas bünyelerde, gözün ya da kulağın korunmadığı durumlarda sağlık sorunları yaşamak da olasıdır.

Bone, tıkaç, gözlük gibi yüzme aksesuarları ile yüzerken yaşanabilecek sıkıntıları minimize edebilir, suda çok daha uzun süre kalarak yüzme performansınızı iyileştirebilirsiniz.Yüzücü bonesi: Suya dayanıklı, sağlam ve giyme çıkarma kolaylığı sağlayan bir bone ile uzun süre tempolu yüzebilirsiniz. Saçların tamamen toplanmasını sağlayarak farklı stillerde yüzmeyi mümkün kılan bonelerin %100 silikon dokusu su sıçramalarına karşı koruma sağlar. Üstelik kolaylıkla genişleyebilen boneler, hem yetişkin hem de çocuklar tarafından kullanılabilir. Kaymaz yapısı ise mükemmel kavrama sağlayarak antrenmanlarda yüksek performans elde etmeye yardımcı olur.Kulak tıkacı: Kulak kanalını ve girişini sudan koruyan ve hipoalerjenik bir ürün olan kulak tıkacı, kulağında sorun olanların yanı sıra havuzda ya da denizde başlangıç seviyesinde yüzenler için de son derece etkili bir aksesuardır. Kulaklarını korumak isteyen yüzücülerin severek kullanacağı tıkaçlar silikondan üretilir. Son derece esnek olan ve kulağa göre şekillendirilebilen kulak tıkacı, kulak içine rahatlıkla yerleşerek mükemmel bir uyum sağlar.Burun tıkacı: Bir diğer etkili havuz aksesuarı olan burun tıkacı, burun koruması arayan yüzücüler için ideal bir üründür.

Lateks kaplama olan burun tıkaçları ile havuzda ya da denizde yüzme antrenmanı yapmak çok daha kolay hale gelir. Kaybolması durumunda su yüzeyinde kalma özelliği sayesinde kolaylıkla bulunabilen burun tıkacı aksesuarı, silikon yastıklardan meydana gelir. Esnek ve silikon gövde konforlu bir kullanım sunarken mükemmel kavrama da sağlar.Yüzücü gözlüğü: Hem profesyonel hem de amatör yüzücüler için son derece önemli bir aksesuar olan gözlük, çok daha konforlu ve verimli yüzebilmek adına kritiktir. Yüzücü gözlükleri burun köprüsü ayarlama sistemi ile farklı yüz tiplerine rahatlıkla uyum sağlar. Sağlam ve kolay ayarlanabilir kayışının yanı sıra su geçirmez özelliği ile de öne çıkan gözlüklerde bulunan küçük boyutlu camlar sabit duruşu sağlar. Buğu oluşumunu önleme işlemi uygulanmış camlar ile çevredeki tüm detayları rahatlıkla görebilmek mümkündür.

Yumuşak bağlantı noktaları sayesinde yüze mükemmel şekilde oturan ve maksimum rahatlık sağlayan gözlükler, farklı seviye yüzücülere göre değişen modellere de sahiptir. En önemli havuz ekipmanları arasında yer alan yüzücü gözlüklerinde denge de oldukça önemli bir özelliktir. Az yer kaplayan yüzücü gözlükleri denge sağlayarak konforu pekiştirir.Buğulanma önleyici kalem: Yüzücü gözlüklerinde bulunan buğulanma karşıtı özelliği yenilemek ve gözlüklerin ömrünü uzatmak amacıyla kullanılan buğulanma önleyici kalemlerin kullanımı oldukça kolaydır. Eğer gözlüklerinizde buğu oluşuyorsa, kuru gözlük camlarına kalemi uygulayabilir, en az 1 dakika kurumaya bıraktıktan sonra etkili olması adına gözlüğü suya daldırabilirsiniz. Ortalama 400 kullanımdan oluşan buğu engelleyici kalemler ile 1-3 saat arasında buğusuz yüzmek mümkündür. Buğulanma önleyici kalem ile favori gözlüklerinizi uzun süre kullanabilir, net bir görüş açısı ile uzun süre verimli ve keyifli yüzebilirsiniz.