Pilates Ekipmanları

Pilates Seti Ekipmanları & Pilates Aletleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Elastik Direnç Bandı - Zor - Bacak / Kalça
SERİ SONU
Elastik Direnç Bandı - Zor - Bacak / Kalça
₺70 −21%
₺55
*19.05.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.4/5 Şuna göre: 3343 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Evde Pilates Yapmak İçin Gerekli Ekipmanlar

Vücudu şekillendiren ve beden sağlığını ve bütünlüğünü koruyan pilates, günümüzde oldukça popüler bir spor haline gelmeye başladı. Kasların uzamasına ve şekillenmesine yardımcı olarak sıkılaşmanızı ve daha ince bir görünüş kazanmanızı sağlayan bu spor, çeşitli hareketler ile yapılıyor. Pilates, estetik açıdan kötü görünüşlerin de yok edilmesine katkı sağlıyor.

Pilates Nedir?

Pilates, genel vücut sağlığınızı yükselten, kaslarınızı çalıştıran ve esnekliği artıran temel sporlardan biridir. Bu sporda hareketlerin doğru yapılmasına odaklanılır. Vücudu güçlendirmek, dengeyi ve koordinasyonu artırmak pilates faydaları arasında yer alır. Pilates lastiği, çember, minder ve top gibi malzemelerle yapılan bu spor, son yıllarda dünya çapında büyük bir ilgi gördü ve pilates yapan insan sayısı her geçen gün daha da artıyor.

Pilates Aletleri Nelerdir?

Pilates sporunu yapmak için gerekli ve temel pilates aletleri malzemelerinden biri olan pilates topu ile pilates yaparken dengenizi daha iyi ayarlayabilirsiniz. Kardiyovasküler sisteme de etkileri bulunan pilates topu ile hareketlerin birçoğu kolayca yapılabiliyor. Farklı sertliklerde bulunan pilates bandı, güce dayalı birçok egzersizi gerçekleştirmenize katkı sağlar. Bu bant ile yaptığınız egzersizlerde birçok kasınızı çalıştırabilir ve yatış pozisyonundaki hareketleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Pilates matı veya pilates minderi olarak bilinen malzeme ile pilates hareketlerini daha doğru ve etkili bir biçimde yapabilirsiniz. Kaymama özelliği sayesinde zemine iyice tutunan bu minder ile sert zeminlerde bile hareketlerin yapımını daha basit ve eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz. Ana kasların çalışmasını sağlayan pilates çemberi ile bacaklarla yapılan hareketleri en iyi şekilde yapabilirsiniz. Çember ile bacaklarınızın yanı sıra kol, göğüs ve kalça bölümlerinizdeki kasları da çalıştırabilirsiniz.

Temel Pilates Hareketleri

Vücuttaki yağları eritip kasları şekillendiren pilates, hayalinizdeki vücuda kavuşmak için tercih edebileceğiniz en iyi sporlardan biridir. Bir pilates seti edindikten sonra temel hareketler ile spora başlayabilir ve bölgesel zayıflamalar için ilk adımı atabilirsiniz. Temel hareketlerden biri olan göbek hareketi ile bel bölgenizi, hundred hareketi ile bacak ve kol bölgenizi kalça hareketi ile de kalça bölgenizi inceltebilir ve bu bölgelerdeki yağları eritebilirsiniz..