Tüplü Dalış

Tüplü Dalış

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
AGIRLIK 1 KG
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
AGIRLIK 1 KG
₺80
Dalış Yarı Sert Bilgisayar Kılıfı
Dalış Yarı Sert Bilgisayar Kılıfı
₺89
SUBEA

Dalış Yarı Sert Bilgisayar Kılıfı

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Su Altı Avcılığı Bıçak Kayışı SCD
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Su Altı Avcılığı Bıçak Kayışı SCD
₺59
SUBEA

Su Altı Avcılığı Bıçak Kayışı SCD

(1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
File Dalış Çantası - 70 L - Siyah
File Dalış Çantası - 70 L - Siyah
₺249
SUBEA

File Dalış Çantası - 70 L - Siyah

(1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
SPF100 Sualtı Avcılığı Av Filesi
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
SPF100 Sualtı Avcılığı Av Filesi
₺69
SUBEA

SPF100 Sualtı Avcılığı Av Filesi

(3)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.5/5 Şuna göre: 60 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Tüplü Dalış Malzemeleri ve Modelleri

Tüplü dalışın popülerleşmesi ile birlikte tüplü dalış hakkında bilgi arayanların da sayısı her geçen gün artıyor.Su altı sporlarının en çok tercih edilen dallarından biri olan dalış, tüplü ve tüpsüz olmak üzere ikiye ayrılıyor. Farklı özelliklere sahip olan bu iki dalış tipinden tüplü olan aynı zamanda scuba ismiyle de biliniyor. Adrenalin ile merak duygusunun bir araya geldiği bu sporda denizlerin altını keşfetmek ve bambaşka bir dünyaya gözlerinizi açabilmeniz için sahip olmanız gereken bazı tüplü dalış ekipmanları bulunuyor. Bununla birlikte herhangi bir problemle karşılaşma ihtimalinizi minimum seviyeye indirebilmek için bu ekipmanların kullanımını öğrenmeniz ve gerekiyor.

Tüplü Dalış Ekipmanları Nelerden Oluşur?

Dalışınızı daha güvenli ve keyifli bir hâle getirmeniz için çeşitli tüplü dalış malzemeleri bulunuyor.

  • Kullanılması gereken malzemelere bakıldığında ilk olarak dalış maskesi öne çıkıyor. Suyun altında rahat bir şekilde etrafınızı görebilmeniz ve hareket edebilmeniz için kendinize uygun bir dalış maskesi almanız gerekiyor.
  • Pek çok kişinin aşina olduğu şnorkel modelleri tüplü dalış için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Ancak satın alırken yüzme için mi yoksa dalış için mi aldığınızı belirleyerek buna uygun modelleri tercih etmeniz gerekiyor.
  • Tüplü dalışta sağladığı avantajlarla en çok öne çıkan ekipmanlardan biri de wetsuitler oluyor. Wetsuit, düşük sıcaklıklarda vücudunuzu koruyarak sağlık problemleri yaşamanızın önüne geçiyor
  • Paletler, suyun altında daha rahat bir şekilde hareket edebilmeniz için kullanmanız gereken malzemeler arasında yer alıyor.
  • Su altı solunum aracı olarak da bilinen regülatörler bir dalışın olmazsa olmaz gereçlerinden biri. Bu aletler suyun altında hava basıncını ayarlayarak rahat bir şekilde nefes alabilmenizde rol oynuyor. Bunun yapılabilmesi için ise regülatör ile birlikte dalış tüpüne sahip olmanız gerekiyor. Bu tüp sayesinde su altında kullanacağınız hava yüksek basınç altında depolanıyor ve gerektiğinde kullanmanız sağlanıyor.

Tüplü Dalış Malzemesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tıpkı diğer sporlarda olduğu gibi tüplü dalışta da kullandığınız malzemelerin kalitesi büyük bir önem arz ediyor. Su altında yapılan bir spor olması sebebiyle yaşanabilecek problemlerin en düşük seviye indirilmesi için bu noktaya özen gösterilmesi gerekiyor. Güvenli ve konforlu bir dalış yapabilmek için doğru dalış elbisesine sahip olmanız gerekiyor. Bunun için erkek tüplü dalış kıyafetleri ve kadın tüplü dalış elbiseleri bulunuyor. Bunları satın alırken elbise modelinin vücudunuzu rahatsız etmeyecek şekilde sıkıca sarmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun dışındaki daha teknik donanımlarda ise kaliteli ürünleri tercih etmeniz tüm planlarınızın yıkılmaması açısından önem arz ediyor. Decathlon'un dalış kategorisi altında yer verdiği birbirinden kaliteli ürünler, hem yarı yolda kalmamanızı sağlıyor hem de dayanıklılığı ile uzun bir kullanım ömrü sunuyor.

Tüplü Dalış Fiyatları Ne Kadar?

Tüplü dalış sporunu yapabilmeniz için harcamanız gereken para miktarı çok fazla değişiklik gösterebiliyor. Bu değişkenliğin gerçekleşmesinde malzeme seçimleriniz, eğitim alma durumunuz ve dalış yapacağınız yer gibi pek çok faktör rol oynuyor. Bu sebeple öncelikli olarak isteklerinize karar vermeniz gerekiyor. Verdiğiniz kararın ardından yapacağınız küçük araştırmalarla kendinize en uygun fiyatları çok daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Tüplü Dalış Seti Hangi Parçalardan Oluşur?

Tüplü dalış yapmaya karar vermenizin ardından kullanmanız gereken ekipmanları temin etmeniz gerekiyor. Bu süreci hızlandırmak ve daha kolay bir hâle getirmek isteyen markalar, kullanıcılarına tüplü dalış seti sunuyor. Bu setin içerisinde sporu yapabilmeniz için gereken regülatör, dalış yeleği ve gerekli veri göstergelerini takip edebileceğiniz konsol gibi parçalar bulunuyor.

Güvenli Şekilde Tüplü Dalış Kısaca Nasıl Yapılmalı?

Su altında yapılan dalış sporu, çok dikkatli olmanız gereken bazı noktaları barındırıyor. Bunlardan kaçınmak için öncelikli olarak tüplü dalışın tüm kurallarına hakim olmanız gerekiyor. Bunun ardından ise yapılacak olan aktivitenin zamanını önceden belirlemeniz ve vakti gelmeden ekipmanlarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Ekstra olarak da dalış yapacağınız kişileri doğru seçerek onlara güvenmeniz her sporda olduğu gibi önem arz ediyor.