Tenis Kıyafetleri

Tenis Kıyafetleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Tenis Sporcu Atleti - Gri - DRY 500
SERİ SONU
Kadın Tenis Sporcu Atleti - Gri - DRY 500
₺120 −16%
₺100
*22.06.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.5/5 Şuna göre: 1064 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Tenis, kendine özgü raket ve toplarla tenis kortu olarak tanımlanan özel sahalarda, iki kişi ya da iki takım tarafından oynanan olimpik bir spor türüdür. Tenis kortu; çim, toprak ya da sert zemin şeklinde olabilir. Takımlar ikişer sporcudan oluşur. Teke tek yapılan maçlara tekler karşılaşması, takımlar halinde yapılan maçlara çiftler karşılaşması adı verilir. Bugünkü haline benzer şekilde ilk olarak İngiltere'de 1800'lü yıllarda oynanmaya başlanan tenis, günümüzde en popüler spor dallarından biri olarak kabul edilir. Tüm dünyada geçerli olan standart kurallara bağlı olarak oynanan tenis sporu, 7'den 70'e kadar her yaştan sporcuya hitap eder. Teniste oyuncuların amacı, topu oyun kuralları kapsamında, kortu merkezden ikiye bölen tenis filesi üzerinden rakip alana göndermek ve puan kazanmaktır.

Tenis Tutkunları için Gerekli Tenis Kıyafetleri

Her spor dalı gibi, tenis sporunda da özel ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Tenis raketi ve tenis topu gibi teknik ekipmanlar kadar tenis kıyafetleri de performansınızı göstermenize olanak tanır. Tenis kıyafetleri denilince ilk akla gelen tenis ayakkabılarıdır. Tenis ayakkabıları, hafifliği ve ayaklarınızı destekleyen yapısı ile maç ya da antrenman esnasında özgürce adım atmanıza katkı sağlar. Yüksek zemin tutuşu adımlarınızı güvenle atmanıza olanak tanır. Tişört, şort, etek ya da elbise gibi tenis kıyafetleri, özel kumaş yapısı ile cildinizin hava almasına olanak tanır, terleme ve nem hissini yok eder. Yarım kollu, askılı ya da omuzları açıkta bırakan tişörtler kollarınızı rahatlıkla hareket ettirmenizi sağlar ve enerjinizi göstermenize yardımcı olur. Şortlar, etek ve elbiseler yumuşak kumaş yapıları ile konforunuzu artırır. Tenis çorapları da tenis kıyafetleri içinde en işlevsel parçalar arasında yer alır. Yüksek pamuk oranına sahip çorap modelleri dayanıklılık ve rahatlık sunar. Kısa ya da uzun konçlu çoraplar ayaklarınızı mükemmel bir şekilde kavrar. Teknik kumaşı sayesinde teri hızla dışarı atan şapkalar da güneşli havalarda ve açık kortta sıklıkla tercih edilen tenis kıyafetleri arasında bulunur. Tenis bileklikleri, özel kumaşı ile yüzünüzdeki teri kolaylıkla silmenizi sağlar. Yumuşak bileşenli tenis bandanaları ise alnınızdaki terin akmasına engel olur ve maç ya da antrenman esnasında maksimum rahatlık sunar.

Tenis Kıyafetlerinin Sahip Olması Gereken Temel Özellikler

Tenis kıyafetlerinin sahip olması gereken temel özelliklerin başında rahat olması, hareketlerinizi ya da adımlarınızı desteklemesi ve cildinizin nefes almasına izin vermesi gelir. Tenis giysileri iki parçadan ya da tenis elbisesinde olduğu gibi tek parçadan oluşabilir. Erkekler için üretilen tenis tişörtleri; polo yaka, V yaka, bisiklet yaka gibi farklı yaka tiplerinde tasarlanır. Tenis şortları, yumuşak kumaşı ve cep detayları ile rahatlık sunar. Kadınların ise tenis kıyafetleri açısından daha fazla seçeneği bulunur. Kadın tenis şortu, tenis eteği ve tenis elbisesi modelleri farklı stillerde üretilir. Hangi tür kıyafet olursa olsun, kumaşın elastik formda olması önemlidir. Nefes alabilirlik, nem emicilik, hafiflik ve likra ile zenginleştirilen esneklik olmazsa olmaz özellikler arasında yer alır. Dri-fit ya da Climalite tarzındaki kumaş dokularının kullanıldığı ürünler, terin hızla cildinizden uzaklaşmasına yardımcı olur. Ayrıca açık havada spor yapanlardansanız, UV korumalı kumaş kullanılan tenis kıyafetleri seçmeye dikkat etmelisiniz. Tenis ayakkabılarında ise güçlü zemin tutuşu ve manevra yapma kabiliyetinizi artıran hafiflik en önemli özellikler arasında sayılır. Tenis ayakkabısının ayaklarınızı desteklemesi, yüksek yastıklama sunması ve ayak parmağı desteğine sahip olması ayak güvenliğinizi artırır. Ayakların su toplaması riskini azaltan ve özel yastıklama teknolojisi ile ayak sağlığını koruyan tenis çorapları da konfor sağlar. Gerçek performansınızı göstermenize destek olan birbirinden rahat tenis kıyafetlerini Decathlon güvencesiyle satın alabilirsiniz.