Bale Aksesuarları

Bale Aksesuarları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.4/5 Şuna göre: 19 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bale Aksesuarları

Rönesans dönemi koşullarında İtalya’dan tüm dünyaya yayılan bale, asaletin ve dinginliğin tam anlamıyla sembolü olarak kabul görür. Son derece estetik ve ritmik figürleri bünyesinde barındıran bu özel dans türü; müzik eşliğinde uygun sahne aksesuarları ile meydana getirilir. Güzel sanatların en nadide örnekleri arasında gösterilen balede, tiyatral ögeler de belirleyici olarak öne çıkar. Zarafetin; koreografi, disiplin ve emek ile bir araya geldiği bale, esasen pek çok sanat dalı ile iç içedir. Vücut kullanımı dışında estetik duygusunu kazanmak, bedensel, zihinsel ve sosyal yönden gelişmek, balenin kişiye armağan ettiği sihirli özellikler arasındadır. Doğru ve eksiksiz şekilde temin edilmiş bale aksesuarları, kişinin bu dans türüne daha kolay bir şekilde adapte olmasına ve teknik anlamda gelişimine katkı sağlar. Uygun fiyatlı ve kaliteli balerin malzemeleri için Decathlon'dan sipariş verebilirsiniz.

Bale Eşyaları Nelerdir?

Bale eşyaları, günümüzde kolaylıkla temin edilebilir. Baleye olan ilginin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artış göstermesi, doğal olarak bale eşyalarını da ulaşılabilir kılmıştır. Bale için gerekli olan eşyaları; bale kostümleri ve bale aksesuarları olarak iki ayrı grupta incelemek daha doğru olacaktır. Bale kostümleri denildiği zaman akla gelen ilk figür kesinlikle tütüdür.

*Tütü, dans esnasında giyilen oldukça kısa ve kat kat şeklinde olan kabarık eteklere denir. Genellikle pembe ve beyaz renge sahiptir. Bale eteği ise genelde tütüyle karıştırılır. Bale eteği, tütü gibi kabarık değildir ve çoğu zaman antrenmanda tercih edilir.

*Mayo, balerin ya da balete ayrı bir incelik ve asalet katar. Çorabın üstüne giyilen mayolar, esnek hareketlere olanak sağlar.

*Bir diğer bale aksesuarı olan point, bu dans türünün olmazsa olmazları arasındadır. Bilindiği üzere bale, parmak uçlarında yapıldığı için ayakkabının buna uygun olması şarttır. Point bu anlamda son derece rahattır ve parmak uçlarını acıtmaz. Balet ya da balerinler point içine terletmeyen özel çoraplardan giyerler. Bu temel kostümler dışında bir de bale aksesuarlarına özel bir parantez açmak gerekir.

*En sık tercih edilen bale aksesuarları arasında; bale taçları, tütü çantası, eldiven ve takıyı sıralamak mümkündür.

Bale Aksesuarları Özellikleri Nelerdir?

Balenin bu denli başarıya sahip olmasında bu özel dans türü ile özdeşleşmiş olan aksesuarların payı büyüktür. Bilhassa aileler, çocukları için bale aksesuarı almak istediklerinde özelliklerine dikkat etmek durumundadır. Eğitimin de önemli bir parçası olarak kabul gören bu aksesuarların her biri kendi içinde ayrı özelliklere sahiptir. Bale aksesuarlarının temel özellikleri görsel açıdan asaleti ve zarafeti yakalayacak bir estetiğe sahip olmalarıdır. Diğer yandan esnek olması, kolay hareket etme imkanı sağlaması, terletmemesi, fiziksel dengeyi koruması, önemli özellikler arasındadır.

Balerin Eşyaları Nereden Alınır?

Balerin eşyalarına ya da bu alana dair pek çok aksesuara Decathlon farkıyla kolayca ulaşmak mümkündür. Dilediğiniz Decathlon mağazasına giderek en ideal balerin eşyalarını temin edebilir veya web sitesi üzerinden online olarak sipariş edebilirsiniz.

Bale Aksesuarları Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bale aksesuarlarını satın alırken her şeyden önce balenin kendi dinamiklerine hakim olmak gerekir. bale kıyafetleri yetişkin ve çocuk kategorisi olmak üzere ikiye ayrılır. Antrenman için kullanılan aksesuarlarla gösterilerde kullanılan aksesuarlar birbirinden farklıdır. Örneğin eğitimlerde ve antrenmanlarda genellikle bale eteği tercih edilir. Alacağınız aksesuarların çalışmalarda ya da gösterilerde engel teşkil etmeyecek düzeyde olmasına özen göstermelisiniz. Parmak uçlarını rahatsız etmeyen malzemelerden üretilmiş olan bale ayakkabısı tercih edilmelidir. Bale taytlarının kolay esnemesi ve terletmemesi de önemlidir.

Bale Aksesuarları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bale aksesuarları genel anlamda bütçenizi zorlamayacak düzeydedir. Bale aksesuarları büyük ölçüde çocuğun yaşına, aksesuarın türüne ve kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bale eğitmeninizin sunduğu öneriler çerçevesinde çocuk ya da yetişkin kategorilerini inceleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm bale aksesuarlarını Decathlon üzerinden en uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.