Av Malzemesi

Av Malzemesi

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Dürbün - 8 X 25
FİYATI DÜŞTÜ
Dürbün - 8 X 25
₺190
Eski Fiyat ₺200
4.5/5 Şuna göre: 521 Çevrimiçi ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Av Malzemeleri

Bir spor dalı olarak kabul edilen avcılık, kimileri için hobinin ötesinde bir tutkuya dönüşüyor. Avcılık sporu avlanma amacını taşımasının yanı sıra doğayla iç içe olmaya olanak tanıması nedeniyle dinlendirici bir aktivite olarak tercih ediliyor. Elbette avcılık yapmak isteyenlerin birtakım şartlara uyması gerekiyor. Avcılar Derneği’ne üye olan kişiler belirli bir kurs süresinden sonra avcılık belgesine sahip olabiliyor. Ava gitmeden önce, yaptırıma tabi tutulmamak için AVBİS sistemi üzerinden avlanma kotası alınması gerekiyor. Bu şartları sağlıyorsanız tutkunuza göre ihtiyacınıza yanıt verecek av malzemeleri edinmelisiniz.

Gün geçtikçe farklılaşan avlanma teknikleri ile avınıza daha kolay ulaşırken doğru zamanda ortama uygun ekipman kullanmalısınız. Avınıza bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacak birbirinden farklı özelliklere sahip çeşitli malzemeler de avcılığın gereksinimleri arasında bulunuyor. Tüm av malzemelerini Türkiye’nin en büyük spor giyim ve malzeme mağazası Decathlon ayrıcalığıyla edinebilirsiniz.

Av Malzemeleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Av malzemeleri yapılacak ava göre değişkenlik gösteriyor. Ava çıkarken yanınıza alacağınız malzemeleri sahada ne kadar zaman geçireceğinize, avlanacağınız bölgenin mevsim koşullarına ve arazi durumuna göre seçmelisiniz. Av kıyafetleri ve av malzemelerini iklim ve çevre koşullarına uygun şekilde yanınızda bulundurarak av esnasında hem güvenliğinizi hem de rahatlığınızı sağlayabilirsiniz.

Kamuflaj pantolon, mont, şapka, bere ve av ayakkabıları olmazsa olmaz av malzemeleri arasında bulunuyor. Yoğun yağmur ve çamur olan mevsim koşullarında bu malzemelerin yanı sıra yağmurluk ve çizmelere sahip olmak gerekiyor. Avcılıkta hareket kabiliyetinin sağlanması için avın özelliklerine ve mevsime uygun kıyafetler tercih etmelisiniz. Örneğin;sonbahar mevsiminde ayakkabınız su geçirdiğinde avınıza ulaşabilmeniz pek olası olmayacaktır. Ayrıca güvenliğiniz için kıyafetlerinizin diğer avcılar tarafından fark edilmeyi sağlayan renkte olmasını sağlamalısınız. Örneğin;parlak portakal renkte yelek giydiğinizde fark edilmenizolası olmayacaktır. Avcılık sporuyla ilgileniyorsanız kampçılıkta kullanılan bıçak, avcı bıçağı, çadır, fener, çok amaçlı çakı, dürbün gibi malzemeler ve sırt çantasına da sahip olmalısınız.

Kara Av Malzemeleri Özellikleri Nelerdir?

Kara av malzemeleri, kolay hamle yapmaya olanak tanıyor. Düdük ve mühre, ördek ve kaz gibi kanatlı hayvanları tuzağa düşürmeyi sağlarken kamuflajlı av kıyafetleri avı ürkütmeden yakınlaşmanızı kolaylaştırıyor. Atış fırsatını kaçırmamak için sıfırlama yastığı, optik nişangah, sıfırlama lazeri, çatal ayak, atış kulaklığı edinmelisiniz. Av malzemelerini kolay taşımak için cepli kıyafetler tercih etmelisiniz.

Av Malzemeleri Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

İyi bir teçhizat ile avınıza bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Bu nedenle av malzemeleri seçimi önem taşıyor. Avcılıkta önemli bir malzeme olan dürbünü alırken işçilik ve malzeme kalitesi, kaplama veodaklanma açısından inceleme yapmalısınız. Kamp çadırı ve kamp kıyafetleri alırken malzeme kalitesi, avlanacağınız gün sayısı ve hava koşullarına dikkat etmelisiniz. Avcılıkta hem temel ihtiyaçlarınızı karşılamak hem de acil bir durumla karşılaştığınızda kendinizi koruyabilmek için av bıçağı edinmelisiniz. Elbette balık avcılığı ile ördek avcılığında kullanacağınız bıçak farklı olacaktır. Bıçağın, elinizin yapısına uygun kabzaya ve ısıl işlem görmüş çelikten üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Av Malzemeleri Satan Yerler Nerelerdir?

Av malzemelerinin satışında yetkili firma tercih etmelisiniz. Firmanın ruhsatını da inceleyebilirsiniz. Firmayı internette araştırıp kaç yıldır faaliyet gösterdiğini, satılan ürünler için müşterilerin yaptıkları yorumları okumayı unutmayın. Avda kullanacağınız aletleri güvenli bir ortamda denemeyi ihmal etmeyin. Decathlon, av malzemeleri satan yerler arasında bulunuyor. İhtiyacınız olan malzemeleriDecathlon'da bulabilirsiniz.

Av Malzemeleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Av malzemeleri fiyatları, türe modele ve markaya göre değişkenlik gösteriyor. Av kıyafetlerinde yelek fiyatları arasında pek farklılık bulunmuyor. Bununla birlikte mont gibi dış giyim ürünleri malzeme kalitesi doğrultusunda farklı fiyatlarla sunuluyor.Elbette av malzemelerinin çoğu uzun süre kullanılmak üzere alınıyor. Malzemeleri satın alırken avlanma amacınıza ve tekniğinize en uygun malzemeyi seçmeye özen göstermelisiniz. Ucuz av malzemeleri de bulabilirsiniz; fakat malzemelerin fiyatı,kalitesi, marka veya boyutuyla değişkenlik gösterecektir.