Bisikletçi Ekipmanları

Bisikletçi Ekipmanları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Dağ Bisikleti Kaskı - XC
İNDİRİM
Dağ Bisikleti Kaskı - XC
₺700 −15%
₺595
*İndirim 18.05.2022 tarihinde başlar
4.5/5 Şuna göre: 1407 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Ekipmanları

Bisiklet, bir spor aktivitesi ve ulaşım aracı olarak her geçen gün çok daha fazla seviliyor. Gerek bir yerden bir yere çevre dostu şekilde ulaşmak gerekse spor yapmak, kondisyona katkı sağlamak ya da unutulmaz anlar yaşatan uzun yol turları gerçekleştirmek için bisiklet hem doğal hem de maliyetsiz bir araç. Ancak bu keyfin tadına maksimum düzeyde varabilmek için doğru bisiklet seçimi ve doğru bisiklet ekipmanları oldukça önemli rol oynuyor. Farklı amaçlara göre tasarlanan dağ bisikleti, yol bisikleti, hibrit bisiklet gibi seçenekler uygun arazi ve kullanım koşullarında işlevsel oluyor.

Bisiklet Kullanmaya Yeni Başlayanlar İçin Olmazsa Olmaz: Bisiklet Ekipmanları

Bisiklet ile arasındaki ilişkiyi yeni kurmuş çevre ve sporseverlerin olmazsa olmaz bazı bisiklet ekipmanlarını edinmesi gerekiyor. Amaca hizmet eden bir bisikleti seçtikten ve olası tehlikelere karşı her daim takılması gereken kaliteli bir kask edindikten sonra tamamlanması gereken ekipmanlar arasında bisiklet gözlüğü, bisiklet matarası, bisiklet maskesi ve çantası gibi ürünler bulunuyor. Decathlon.com'dan edinilebilecek bisiklet gözlüğü yolda olunan süre boyunca güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmamanızı ve rüzgarla beraber gözünüze çarpabilecek toz, su sıçraması ya da sineklere karşı korunmanızı sağlıyor. Yüzü saran ve hafif yapıda olan, polikarbonat camlar sayesinde darbelere karşı dayanıklı olan gözlükler, çerçevesiz camlı modelleriyle mükemmel havalandırma sağlıyor, buğu yapmıyor. Decathlon gözlüklerin bazı modelleri aynı zamanda burnun şekline göre ayarlanabilen burun pedlerine de sahip.

Bisiklet sürerken en önemli ihtiyaçlardan biri de mutlaka su oluyor. Yanınızda bulunduracağınız bir su matarası, ihtiyaç anlarınızda imdadınıza yetişiyor. İhtiyaca göre farklı boylarda bulunan, bisiklet su çantalarının içine yerleştirilerek kullanılan su matarası modelleri, 2 litrelik hacimleriyle 4 saatten kısa süren dağ bisikleti gezintileri için ideal oluyor. Mataraların 45 derece hareket edebilen kilitlenebilir ağızlıkları ise yoldayken kolay ve güvenli bir içim sağlıyor. Çanta içinde suluk kullanmadığınız durumlarda ise bisikletinizdeki matara kafesine yerleştirebileceğiniz suluklar ihtiyacınızı karşılıyor. Eğer matara kafesiniz yoksa monte etmek için matara kafesi adaptörü ve bağlantısı, edinmeniz gereken bisiklet ekipmanları listesinde bulunuyor.

Bisiklet Ekipmanları, Bisiklet Sürerken Konforunuzu Arttırıyor

Bisiklet sürmenin keyfine varanların bir daha kolay kolay sürmeyi bırakamamasında sürüşlerin konforlu olması oldukça etkili oluyor. Sürüş deneyimi, küçük dokunuşlarla ve nokta atışlarıyla çok daha konforlu hale geliyor. Buna katkı sağlayan Decathlon bisiklet ekipmanları arasında bisiklet maskesi, bisiklet sepeti, bisiklet ayaklığı, bisiklet bagajı gibi bisiklet ekipmanları yer alıyor.

Bisiklet maskesi özellikle soğuk havalarda yol, hibrit ya da dağ bisikleti modelleri kullananlar için tasarlanıyor. Soğuğun etkilerinden yüzü koruyarak teri ve nemi dışarı atan maske, hafif yapısıyla kolayca giyiliyor. Ayrıca, gözlüklerde buğulanma da yaratmıyor.

Bisiklet sepetleri ise özellikle katlanabilir yol bisikletleri için tasarlanan modelleri aracılığıyla sürüşlerde sunduğu rahatlık ile dikkat çekiyor. Tek seferde 10 litre yükleme yapılabilen sepet, bisikletin önüne birkaç saniyede çıkarılıp takılabiliyor. İhtiyacınız olan eşyaları sırtınızda yük etmeden güvenli şekilde taşıyabileceğiniz Decathlon bisiklet sepetleri, oldukça işlevsel özellikler gösteriyor.

Bisiklet ayaklığı da önemli bir bisiklet ekipmanı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yol bisikleti ve hibrit bisiklet modellerinin konforlarını arttıran, takılıp çıkarılabilir bu ayaklıklar, molalarınız esnasında bisikletinizi, üzerindeki yüklerle güvenli ve sağlam bir şekilde ayakta tutmanızı sağlıyor. Farklı bisiklet modelleri için tasarlanan bisiklet bagajları sayesinde bisiklet çantanızın ve eşyalarınızın ağırlığını yol boyunca minimum düzeyde hissetmenize yarıyor.

Bisiklet Güvenliği İçin Önemli Bisiklet Ekipmanları Nelerdir?

Bisiklet sporunda güvenlik, kuşkusuz en önemli konular arasında yer alıyor. Özellikle trafikte motorlu araçlar tarafından görünür olmak hayati önem taşıyor. Bu nedenle bisikletinizin ön ve arka tarafına ekleyebileceğiniz özel aydınlatıcı ve reflektörler, güvenlik seviyenizi yükseltiyor. Fosforlu sarı güvenlik yeleklerini de görünürlüğünüzü artırmak açısından kullanabilirsiniz.

Bisiklet sürücülerinin karşı karşıya kaldığı ciddi tehlikelerden biri de bisiklet tekerleklerinin patlama olasılığı oluyor. Bu durumlara karşı yanınızda bisiklet iç lastiği yaması bulundurmanız, yol ortasında kalmanızı önlüyor. Delinme durumunda yamanın iç lastiğe yapıştırılmasıyla kullanılan ürün, tüm iç lastiklere uygulanabiliyor.

Ayrıca, özellikle katlanabilir bisikletler için üretilen, ultra hafif ve kompakt kullanımıyla bisiklet üzerinde kolayca taşınabilen kılıflar, bisikletinizi her yere götürebilmenize olanak sağlıyor. Bisikleti sürtünmelere karşı koruyan, su geçirmezlik özelliği bulunan bisiklet kılıfları, bisiklete oldukça pratik bir şekilde geçirebiliyor.

Henüz bisikletiniz yoksa veya bisikletinizin konforu ya da güvenliği konusunda eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız bisiklet ekipmanları sizin için birebir. Decathlon.com'daki bisiklet ekipmanları arasından dilediklerinizi seçerek bisikletinizle yollarda daha kaliteli vakit geçirebilirsiniz.