Yoga Blokları ve Aksesuarları

Yoga Aksesuarları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
Yoga Kemeri - Pamuk - Gri
EKO TASARIM
Yoga Kemeri - Pamuk - Gri
₺100
Miktar başına Fiyat ₺40M
Yoga Kemeri - Pamuk - Bordo
EKO TASARIM
Yoga Kemeri - Pamuk - Bordo
₺100
Miktar başına Fiyat ₺40M
Yoga Kemeri - Pamuk - Pembe
EKO TASARIM
Yoga Kemeri - Pamuk - Pembe
₺100
Miktar başına Fiyat ₺40M
KIMJALY

Yoga Kemeri - Pamuk - Pembe

(2)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.1/5 Şuna göre: 206 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Yoga Blokları ve Aksesuarları

Yoga yaparken performansın artması için bu amaçla üretilen kıyafet ve aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Esnekliğiniz yeterince iyi değilse aksesuarlardan destek almak ilerlemenizi hızlandırır.

Yoga blokları özellikle acemiler için avantajlıdır. Ölçü ve materyal açısından farklı olan bloklardan size uygun olanı seçebilir, mat üzerinde dengenizi daha kolay bulabilirsiniz.

Kemer, ped, minder ve yoga bloğu fiyatları arasından bütçenize göre karar vererek antrenmanı yardımcı aksesuarlar ile destekleyebilirsiniz. Yoga kıyafetleri antrenman sırasında hareketlerin kısıtlanmaması için gerekli esnekliği sunacağından, yüksek performans için doğru ürünleri tercih etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Yoga Blokları ve Aksesuar Modelleri

Yoga yaparken ihtiyaç duyduğunuz blok türü harekete ve ilgilendiğiniz dala göre değişebilir. Sizin esneklik seviyeniz, hangi tür yogayı yaptığınız ve harekete olan hakimiyet gereksinimleri değiştirir. Yoga bloğu seçerken karşınıza ahşap, köpük ve mantar gibi farklı materyallerden üretilen modeller öne çıkar.

Ahşap yoga bloğu doğal materyali, sağlam yapısı ve görünüşü ile dikkat çeker. Ham ahşaptan kesildikten sonra farklı ölçülerde zımparalanarak hazırlanır. Denge pozları yaparken vücut üzerinde daha kontrollü olmayı sağlayarak sakatlanma ihtimalini minimuma düşürür.

Mantar yoga bloğu sıkıştırılmış mantar parçalarından üretilen, doğal ve hafif bir üründür. Denge pozlarında sıklıkla tercih edilmesinin yanı sıra hafifliği ile dış mekân aktivitelerinde tercih edilir. Taşınabilir yapısı sayesinde açık havada yoga yaparken spor çantanıza kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

Köpük yoga bloğu hafif ve yumuşak yapısı ile bilinir. Taşınabilir yapısının yanında üzerine oturmak ve destek almak için de kullanılabilir. Kalça kemikleri üzerine doğru bir şekilde oturmayı öğrenirken yükseltmek amacıyla tercih edeceğiniz türdür.

Oturma sırasında minder de tercih edebilirsiniz. Yin, Restoratif yoga ve kısmen Hatha Yoga sırasında rahatlama amacıyla farklı boy ve şekillerdeki minderlerden de yararlanabilirsiniz. Yoga malzemeleri arasındaki minderler açılma ve rahatlama sırasında size üstün konfor sağlar.

Yoga aksesuarları arasında yer alan pedler de destek amacı ile kullanılır. Yoga matı üzerine el, ayak bilekleri ve diz altına konulduğunda acı ve ağrının önüne geçer. Kaslarınızı ve bedeni esnetirken kullanılan yoga kemeri de uzunluğu ile tüm vücut için ideal kullanım şeklini sunar.

Yoga Bloğu Nasıl Kullanılır?

Decathlon yoga bloğu el, ayak, diz, bilek, kalça gibi vücudun farklı bölgelerinde destek ve denge amacı ile doğru pozisyona yerleştirilerek kullanılır. Örneğin, genişletilmiş üçgen pozisyonunda elinizin ulaşabileceği maksimum uzaklıkta mat üzerine konulur. Pozun ihtiyacına göre el ve ayakları dengelemek ve desteklemek için kullanılır. Yin Yoga gibi leğen kemiklerinin aktif olduğu pozisyonda leğen kemiklerinin altına, ortalanarak ya da tek taraflı yerleştirilir. Restoratif yoga yaparken beden üzerine konulan ağırlık için ahşap blok kullanılabilir.

Yoga Bloğu Nasıl Olmalıdır?

En iyi yoga blokları size hitap eden özelliklere sahip olandır. Yoga bloğu seviyenize göre yatay ve dikey açıda yeterli mesafeyi karşılamalıdır. Yoga bloğu ölçüleri acemiler için büyük, yeterli esnekliktekiler için küçüktür. Blok mutlaka kaliteli, sağlam bir materyalden üretilmiş olmalı ve antrenman sırasında bütünlüğünü korumalıdır. Bloklar mümkünse çift sayıda olmalı, iki el ve ayağı aynı anda desteklemek için yeterli olmalıdır.

Yoga Bloğu Ölçüleri

Yoga blokları materyaline ve seviyesinde göre farklı ölçülerdedir. 22 x 12 x 7 cm ve 22 x 12,5 x 7 cm modeller orta ve ileri seviyede tercih edilebilir. Başlangıç için daha büyük olan 22.5 x 13,5 x 7,5 cm ölçüsündeki ürünler uygun olur. Bloklar gerekli hallerde üst üste yatay sıralanarak da destek yüksekliği ve ölçüsü artırılabilir.