Havuz, Deniz Şortları

Deniz & Havuz Şortları / Boardshort

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.4/5 Şuna göre: 839 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Deniz ve Havuz Şortları / Boardshort

İnsanları stresten uzaklaştıran, dinlendiren bir aktivite olan yüzme, küçükten büyüğe neredeyse herkesin favori spor dallarından biridir. Yazın sıcaklarından bunalınca ferahlamak için akla gelen ilk aktivite olan yüzme, hem eğlenmek hem serinleyip ferahlamak hem de hareket etmek için en revaçta olan faaliyettir. İster denizde, ister havuzda, yaz veya kış, yüzmenin keyfi bir başkadır. Decathlon havuz ve denizde keyfinizi konforla buluşturmak için sizlere birbirinden farklı ürünler sunar. Havuz şortu, deniz şortu ve boardshort ile yüzme keyfinize keyif katabilirsiniz.

Deniz - Havuz Şortu Çeşitleri Nelerdir?

Denizde ve havuzda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz havuz ve deniz şortu bay modelleri çeşitli seçeneklerle üretiliyor. Erkek deniz şortu modelleri genel olarak kısa ve uzun olmak üzere ikiye ayrılıyor. Erkek kısa deniz şortu üst bacağın üst kısımlarına kadar gelirken kısa deniz şortu seçeneğini tercih etmek istemeyenler de uzun deniz şortu modellerine yöneliyor. Mayolarda tercih edilebilecek bir diğer model ise erkek slip çeşitleri. Erkek slip mayo modelleri ise en kısa olanları. Bu çeşitler içerisinden size en uygun modeli inceleyebilir ve uygun deniz şortu erkek fiyatları ile değerlendirebilirsiniz. Ayrıca deniz şortu erkek modelleriyle de sınırlı değil. Çocuk deniz şortu çeşitlerini de Decathlon’da kolaylıkla bulabilirsiniz. Erkek çocuk deniz şortu seçeneklerinde de yetişkin şortlarındaki gibi pek çok çeşit mevcut. En çok tercih edilen renklerin başında siyah deniz şortu gelirken dilediğiniz renkte ve modelde şorta da Decathlon aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Havuz Şortu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuz ya da deniz şortu satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, bedeninize göre bir ürün tercihi yapmaktır. Üzerinize çok bol bir deniz şortu seçerseniz denizde ya da havuzda size zorluk çıkarabilir. Çok dar bir ürün tercih ederseniz de hareketlerinizi kısıtlayabilir. Bu durumları göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmanız önerilir. Ayrıca plaj havlusu, deniz gözlüğü gibi aksesuarlarla da uyumlu bir erkek havuz şortu seçebilirsiniz. Kısa ya da uzun modellerle de tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da erkek deniz şortu çeşitlerinin kumaş türleridir. Naylon ve polyester karışımlı kumaşları tercih etmezseniz mayonuz kurumaz, sizi ıslaklığı ile rahatsız edebilir. Bunun yanı sıra kurumamış giysiler hasta olmanıza da sebebiyet verebilir. Havuz ve deniz keyfinizi sürerken güneşten zarar görmemek için kullanacağınız güneş kremi de mayolarınıza temas ettiğinde leke bırakabilir. Bu yüzden kumaşın leke tutmamasına da dikkat edilmesi gerekir.

Boardshort Nedir?

Boardshort, ıslandığı zaman çabucak kuruyan üzerinde ufak su damlalarını tutmayan naylon ve polyester karışımlı kumaşlardan üretilmiş şort şeklindeki mayolardır. Boardshortun en önemli özelliği deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra hemen kuruması ve ıslaklığıyla insanın üstüne yapışmamasıdır. Decathlon kısa ve uzun deniz şortu erkek modelleriyle boardshort çeşitlerine de ürün yelpazesinde yer vermektedir.

Deniz Şortu Nasıl Yıkanır?

Erkek deniz şortu kısa ya da uzun fark etmeksizin kolayca bakımı yapılabilen ürünlerdir. Genellikle soğuk suyla ve elde temizliğinin yapılması ürünlerin uzun ömürlü olmalarını sağlar. Kullanılacak deterjanlara da dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde güneşin etkisiyle zamanla yıpranabilen kumaşların deterjanlarla yıpranma süresi hızlanabilir ve mayoların, boardshortların renklerinde bozulmalar ve solmalar meydana gelebilir. Mayonuz güneş kremi ve güneş yağları gibi ürünlerle temas ettiğinde de üzerinde leke oluşabilir. Bu lekeleri temizlemenin en kolay yolu ise tazyikli suyla bolca yıkamaktır. Klorlu sudan etkilenen mayolarınız için de yumuşatıcıları kullanarak onları ilk günkü haline döndürebilirsiniz.