Çocuk ve BMX Bisikletleri

Çocuk Bisikleti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.4/5 Şuna göre: 385 Çevrimiçi ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Bisikleti

Çocukların açık havada yapmaktan en çok keyif aldığı ve en fazla ilgi duyduğu aktivitelerin başında bisiklet sürmek gerekiyor. Ancak bisiklet sürmeyi hem daha eğlenceli hale getirmek, hem kolaylaştırmak hem de güvenli şekilde kontrol altına almak için çocuğun yaşına, fiziki özelliklerine ve becerisine uygun olan modelleri tercih etmek gerekiyor.

Çocuk Bisikleti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çocuk bisikleti satın alırken öncelikle çocuğunuzun fiziksel özelliklerine tamamen uyan bir bisiklet seçmeye dikkat etmelisiniz. Örneğin sele uzunluğunu çocuğunuzun boyunu baz alarak belirleyebilirsiniz. Özellikle bazı çocuklarda yüksek seleli bisikletleri kullanmak zorlanmanın yanı sıra çeşitli güvenlik sorunlarını da beraberinde getirebiliyor. Çoçuk bisikleti tavsiye sürecinde en önemli detaylardan bir tanesi elbette çocuğun yaşı ve deneyimi oluyor. Bu nedenle ilk kez bisiklete binecek çocuklarda dört tekerlekli küçük çocuk bisikleti tercih etmek daha doğru oluyor.

Bunların yanı sıra bisiklet tercihinde kaza durumuna karşılık bisikletin dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmasına da dikkat etmek gerekiyor. Aynı şekilde bisikletin direksiyonunun çocuğunuzun kol ölçülerine uygun olmasına ve kolay bir kullanım sunmasına da dikkat edebilirsiniz. Genellikle geniş ve düz olan direksiyonlar çocukların direksiyon hakimiyeti sağlamasını zorlaştırabiliyor. Son olarak bisikletin selesinin ayarlanabilir özellikte olması uzun ömürlü bir kullanım ve konfor sağlıyor. Ancak bu noktada selenin en düşük yüksekliğinde çocuğunuzun iki ayağının da yere sağlam bir şekilde değdiğinden emin olmalısınız.

Çocuk Bisikleti Fiyatları Ne Kadar?

Çoçuk bisikleti fiyat konusunda büyük değişkenlikler gösteriyor. Özellikle çocuk bisikletlerinde hangi yaş grubuna uygun olduğu, malzeme yapısı, vites durumu ve ilave fonksiyonlar gibi detaylar fiyat konusunda belirleyici rol oynuyor. Ancak her bütçeye uygun ve her beklentiyi karşılayacak şekilde çocuk bisikleti fiyatları olduğunu da belirtmek mümkün.

Kız Çocuk Bisikleti ve Erkek Çocuk Bisikleti Modelleri

Erkek ve kız çocuk bisikleti modelleri genellikle kadro ve şekil itibariyle ciddi farklılıklar taşıyor. Her iki cinsiyete özel olarak üretilen modeller çocukların fizikleri ve vücut yapılarına uyum sağlayacak şekilde, konforları ön planda tutularak tasarlanıyor. Bunların yanı sıra kız ve erkek çocukları için özel tasarlanan bisiklet modelleri renk olarak da her iki cinsiyetin beğenisine uygun tarzlara sahip oluyor. Çocuğunuza uygun bir bisiklet modeli seçerken fonksiyon, malzeme ve teknik özelliklerin yanı sıra çocuğunuzun sevdiği renkleri ve tercih sırasında belirleyici faktör olarak ön sıralara koyabilirsiniz.

16 Jant Çocuk Bisikleti ve 20 Jant Çocuk Bisikleti Modelleri Nelerdir?

16 jant bisiklet modelleri her beklentiyi ve ihtiyacı karşılayacak çeşitliliğe sahip oluyor. Farklı tasarım ve desenlerle birlikte sunulan çoçuk bisikleti 16 jant seçenekleri arasında ihtiyaç halinde yan teker takılabilen alternatifler de bulunuyor. Bunların yanı sıra jantlara sabit olan reflektörlü plastik parçalar ile çocukların güvenliği bir kat daha artırılıyor.

20 jant çocuk bisikleti modelleri yaş grubu ve cinsiyete göre farklı çeşitlerde sunuluyor. Bunların yanı sıra 20 jant bisiklet modelleri şehir bisikletlerinin yanı sıra dağ bisikletleri de yer alıyor. Alüminyum jantlar ile hafifliğin yanı sıra sağlamlık da sağlanabiliyor. Sert inişlere dayanıklı jantlar sayesinde pek çok farklı zeminde güvenle bisiklet sürmek mümkün oluyor.

En Uygun Fiyatlı Çocuk Bisikleti

En ucuz çocuk bisikleti genellikle ailenin bütçesine ve beklentiye göre değişkenlik gösteriyor. Daha hafif malzemelerden üretilen ve bünyesinde daha az teknik özellik barındıran çoçuk bisikleti en ucuz modeller arasında yer alıyor. Eğer çocuk bisikleti seçiminde önceliğiniz fiyat ise hem kadro bakımından daha yalın olan hem de fazla aksesuar barındırmayan bisikletlere yönelebilirsiniz.

Küçük Çocuk Bisikleti: 2-5 Yaş Çocuk Bisikleti

2 yaş çocuk bisikleti, 3 yaş çocuk bisikleti ve 4 yaş çocuk bisikleti modelleri genellikle alçaltılmış kadroya ve bisiklet sürmeyi öğrenmeye yardımcı yan tekerleri ile birlikte sunuluyor. Böylece çocuklar hem çok daha konforlu bir şekilde bisiklet sürebiliyor hem de güvenlikleri ön planda tutuluyor. Ayrıca yan tekerler alet kullanmadan da çıkarılabilir özellikte oluyor. Benzer teknik özelliklere sahip olan 5 yaş çocuk bisikleti modelleri ise ihtiyaç duyan çocuklar için yan tekerleri opsiyon olarak sunuyor. Benzersiz yol tutuşuna sahip olan bu bisikletlerde konforlu bir sürüş deneyimi için zincir koruması, çamurluk ve park ayağı yer alıyor. Her yaş grubuna özel olarak tasarlanan bisikletler, o yaş grubundaki çocukların vücut yapılarına uygun şekilde geliştiriliyor.

En İyi Çocuk Bisikleti ve Vitesli Çocuk Bisikleti Çeşitleri Nelerdir?

En iyi çocuk bisikleti; genellikle çocuğun yaşına, boyuna, vücut yapısına, cinsiyetine, süreceği ortama ve beklentilerine uygun olan bisiklet oluyor. Bu nedenle çocuğun süremeyeceği kadar komplike bir bisiklet satın almak yerine çocuğa uygun bisikletleri tercih etmek gerekiyor. Bisiklete binme konusunda kendini bir hayli geliştirmiş olan çocuklar için vitesli çocuk bisikleti seçenekleri bulunuyor. 9 ile 12 yaş aralığındaki çocukların rahatça binebildiği bu bisikletler, dağ bisikleti olarak da geçebiliyor. Engebeli zeminlere kolayca uyum sağlayabilen bisikletlerde koldan 2 adet vites sayesinde 18 vites arasında rahatça geçiş yapılabiliyor.

Siz de çocuğunuzun konforlu bir şekilde bisiklete binmesini ve hafta sonu aktivitelerinde ailece keyifli bir şekilde bisiklet sürmeyi istiyorsanız Decathlon’da yer alan birbirinden farklı modellere ve çeşitlere sahip çocuk bisikletleri arasında kolayca seçim yapabilirsiniz.