Çocuk Alt Giyim

Çocuk Alt Giyim Ürünleri ve Fiyatları | Decathlon

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.5/5 Şuna göre: 430 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Alt Giyim

Çocuklarınızın büyüdüğünü en iyi nasıl anlarsınız, diye sorulsa pek çok ebeveyn aynı cevabı verebilir: Kıyafetlerinden. Henüz üç ay önce aldığınız bir eşofman altı, bir bakmışsınız ayak bileklerinin üzerine çıkıyor, uzun boy aldığınız bir tayt diz kapağının altında kalıyor. Kısacası çocuğunuz büyüyor ve bu doğrultuda gardırobunda yenilik yapmanız gerekiyor. Bu yeniliklerin başındaysa çocuk alt giyim ürünleri geliyor. Çünkü zamanını evde, okulda, parkta, sporda veya bahçede geçiren çocuğunuz, tüm bu farklı aktiviteler için özel olarak üretilmiş alt giyim ürünlerine ihtiyaç duyuyor.

Çocuk Alt Giyim Modelleri Nelerdir?

Çocuk alt giyim modelleri, çocukların faaliyet alanına, özellikle de ilgilendikleri spor dalına göre çeşitlilik gösterir. Çocuklar, yaptıkları spor dalı için özel olarak tasarlanmış kıyafetlere ihtiyaç duyarlar. Örneğin, jimnastik yapan çocuklar için tayt ve eşofman altı ideal jimnastik malzemeleri arasında gelir.

Özellikle erkek çocuklarının en sevdiği sporlardan biri olan basketbol içinse erkek çocuk şort kategorisine göz atmanız gerekir. Oldukça terleten bir spor olduğu için basketbol ekipmanları arasında şortlar bir adım öne çıkar. Basketbol gibi hentbol da erkek çocuk giyiminde şort ihtiyacı doğuran sporlardan biridir. Hentbol ürünleri kategorisinden erkek çocuk şort modellerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Çift taraflı giyilebilen ve bu sayede iki renk seçeneği sunan hentbol şortu, nefes alan yapısıyla da çocuğunuzun rahat etmesini sağlar.

Kız ve erkek çocuk alt giyim modelleri arasında, özellikle mevsim geçişlerinde tercih edilen kaprileri es geçmemek gerekir. Kız çocuk kaprileri tişörtlerin altına kombinlendiği gibi, serin yaz günlerinde elbise altlarında da değerlendirilebilir. Erkek çocuk kaprileri ise özellikle düz renkli tercih edildiğinde, farklı tişörtlerle beraber rahatlıkla kullanılabilir.

Çocuk alt giyiminde akla hemen eşofman, şort ve kapriler gelse de su geçirmez pantolon, futbol için tayt içlik, binicilik pantolonu, tenis eteği, bale taytı gibi spesifik amaçlarla tasarlanmış çocuk alt giyim modelleri de bulunur. Spor malzemeleri ve giyimi alanında öncü olan Decathlon, farklı spor dalları için üretilen bu özel tasarımlara ürün yelpazesinde yer veriyor.

Çocuk Alt Giyim Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

*Çocuk alt giyim ürünleri satın alırken bakacağınız ilk kriter; çocuğunuzun yaşı, boyu ve kilosu olmalıdır. Bazı aylarda çocuğunuz büyüme evresi içinde olabilir. Bu nedenle tayt ve eşofman altı gibi seçenekleri değerlendirirken birkaç ay sonrasını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

*Çocukların cildi yetişkinlere göre daha hassastır. Bu nedenle kaliteli kumaşlardan üretilen, deriye hava aldıran, antialerjik özellikte ürünleri tercih etmelisiniz.

*Beli lastikli alt giyim parçaları çocuğunuzun daha rahat hareket etmesini sağlar.

*Çocukların kıyafetleri çabuk kirlendiği için, siyah eşofman altı gibi en az bir tane koyu renkte ürün seçimi yapabilirsiniz.

*Çocuğunuzun alt giyim ihtiyacını alışverişe başlamadan önce ev-okul-park-spor gibi kategorilerde belirlemeniz daha hızlı ve pratik bir alışveriş yapma imkanı sunar.

*Ürünleri satın alırken kısalma veya bollaşma olmaması adına, yıkama ve kurutma bilgilerini kontrol etmeniz gerekir.

Çocuk Alt Giyim Fiyatları Nelerdir?

Çocuk alt giyim ürünlerinin fiyatları, ihtiyacınıza ve satın alacağınız ürünün özelliklerine göre değişim gösterir. Kullanım yeri ve amacı da fiyatı etkileyen bir diğer kriterdir. Spor veya sanat dalları için üretilmiş alt giyim ürünleri, kategorinin diğer ürünlerine göre biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Aynı zamanda üstünde çizgi film karakterleri gibi özel baskılar olan ürünler de yine benzerlerine göre biraz daha yüksek rakamlarda satışa sunulabilir. Çocuk alt giyim ürünleri satın alırken önemli olan üç kriteri; kalite, uygun fiyat ve ürün çeşitliliğini, kullanıcılarını her zaman memnun eden Decathlon'da bulmak mümkün. Decathlon, farklı yaş grupları için sürekli yenilenen çocuk alt giyim seçenekleriyle yanınızda!