Kadın Ürünleri

Kadın Yüzme Ürünleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Siyah Bikini Üstü - Eden
SERİ SONU
Kadın Siyah Bikini Üstü - Eden
₺100 −50%
₺50
*15.10.2021 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Kadın Hamile Mayosu - Mavi - Romane
SERİ SONU
Kadın Hamile Mayosu - Mavi - Romane
₺185 −21%
₺145
*09.02.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.5/5 Şuna göre: 225 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kadın Yüzme Malzemeleri

Tüm kasları bir arada çalıştıran yüzme, en sevilen spor dalları arasında yer alıyor. 7'den 70'e herkese hitap eden bu keyifli spor dalı için mevsimin ne olduğunun da pek bir önemi yok. Kışın yüzme ile form tutmak, kaslarını çalıştırmak ve stres atmak isteyenler için pek çok kapalı havuz seçeneği var. Bu seçenekleri belirledikten sonra dört mevsim keyifle yüzmek mümkün. Ancak düzenli olarak yüzmek isteyenlerin öncelikle bazı temel ihtiyaçları edinmesi gerekiyor. Gerek denizde gerekse havuzda yüzmeden maksimum keyif almak, randımanlı yüzebilmek ve sağlık açısından fayda sağlayabilmek için bu temel aksesuarlardan satın almak oldukça önemli. Farklı cinsiyetlere ve yaş gruplarına göre değişebilen yüzme ürünleri, kadınlara özel çeşitli seçenekleri kapsıyor. Peki kadınlara özel yüzme ürünleri neler? Hangi temel aksesuarları satın almak gerekiyor?

Kadın Yüzme Ürünleri Nelerdir?

Kadın yüzme ürünlerinin başında mayo ve bikiniler geliyor. Çok çeşitli seçeneklere sahip olan mayolar, tek parça ya da bikini şeklinde olabildiği gibi, profesyonel yüzücüler için tasarlanan alternatifleriyle de öne çıkıyor. Birbirinden renkli mayo modelleri içerisinde fitness mayoları, klora dayanıklı mayolar, etekli ve şortlu mayolar, su jimnastiği mayoları ve yüzücü mayoları var. Bikiniler ise yüzücülere özel versiyonlarının dışında yazın denizde ya da plajda giyilebilecek son derece rahat ve renkli modelleri de kapsıyor. Yüzücü bikinisi modelleri, yüzme ile profesyonel olarak ilgilenen kullanıcıların beğenisini kazanırken alt ve üst versiyonlar farklı çeşitlerle de kombinlenebiliyor.Kadın yüzme ürünleri içerisinde yer alan bikini altı modelleri, yüzerken rahatlığı merkeze alanlar için son derece konforlu ve eğlenceli seçenekler içeriyor. Yüzme şortu modelleri ise vücuda tam oturan ve kaymayan kumaş yapılarıyla her yaştan kadın için son derece etkili giyim ürünleri. Gerekli kadın yüzme ürünlerinden bir diğeri de parmak arası terlikler. Farklı renk ve desenlerde olabilen terlikler, plajda ya da havuz kenarında rahatlıkla kullanılabilen modelleri içeriyor. Kaymayı önleyen, hafif ve kolay çıkarılıp giyilen terlik modelleri ile yaz kış maksimum konfor mümkün.

Kadın Yüzme Ürünlerinde Bulunan Temel Özellikler Nelerdir?

Kadın yüzme ürünleri, konfor ve kullanım kolaylığı sağlayan pek çok özelliğe sahip. Hem başlangıç seviyesinde olan hem de profesyonel olarak yüzen kişilere hitap eden mayolar; kolay giyilip çıkarılan, klora dayanıklı ve hareket özgürlüğü sağlayan modeller olarak öne çıkıyor. Şort kesimli mayo ve bikiniler, kalça kısmını tamamen kavrayarak kapatırken yüzme antrenmanlarında rahat kullanım ve kolaylık sağlıyor. Tunik mayo modelleri, ideal kavrama özelliğiyle öne çıkarken su sporları yapan ve yüzen hamile kadınlara uygun mayolarda ise rahat kesim ve giyip çıkarma kolaylığı dikkat çekiyor.

Kadın yüzme ürünleri arasında yer alan terlikler, ıslak ortamda ayak sağlığının korunması açısından oldukça önemli. Suyu dışarı atma özelliğine sahip kaymaz oluklu tabanıyla öne çıkan terlikler, aynı zamanda oldukça hafif. Bu özelliğe sahip terlikler, ıslak ortamda daha güvenli bir yürüyüş elde etmeyi sağlıyor.Bikini giymeyi tercih eden kadın yüzücüler için yüzücü bikini üstü modelleri son derece ideal seçenekler içeriyor.

Sporcu sütyeni kesimi sayesinde tüm vücut tiplerine rahatlıkla uyum sağlayan ve vücuda tam olarak oturan bu modeller, V şeklindeki askılı seçenekleriyle de yüzme esnasında hareket özgürlüğü sağlıyor. Havuzda düzenli olarak kullanılan mayolar kısa sürede yıpranıyor. Bu nedenle kadın yüzme ürünlerinde uzun süreli kullanım adına mutlaka klora dayanıklılık özelliğinin bulunması gerekiyor. Düzenli ve yoğun şekilde yüzen kadınlar için %100 polyester mayo çeşitleri tercih edilirken elastan fiber kumaştan tasarlanan mayolar ise esneklik ve rahatlığı önemseyen kadın yüzücülere hitap ediyor. Kadın yüzücü mayosu seçimi iyi bir şekilde yapılırsa hem spor perfomansını hemde kullanıcının rahatını arttıracaktır.