Scooter

Scooter Modelleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
SCOOTER KASKI VE KORUMALIKLARI
KEŞFET
Elektrikli Scooter - VOIT Dynamic S2
Elektrikli Scooter - VOIT Dynamic S2
₺6.750
VOIT

Elektrikli Scooter - VOIT Dynamic S2

(3)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Çocuk Scooter - Beyaz / Pembe - MID 1
Çocuk Scooter - Beyaz / Pembe - MID 1
₺800
OXELO

Çocuk Scooter - Beyaz / Pembe - MID 1

(34)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
3 Tekerlekli Scooter - Çocuk - THUNDER
3 Tekerlekli Scooter - Çocuk - THUNDER
₺890
VOIT

3 Tekerlekli Scooter - Çocuk - THUNDER

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.5/5 Şuna göre: 2081 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Scooter

İngilizcede aceleyle gitmek, hızla kaçmak, ortadan kaybolmak anlamlarına gelen "scoot" fiilinden türetilen scooter, kaykay pratikliği ve bisiklet kolaylığını bir arada sunan, son derece kullanışlı bir araçtır. Kaykaydan daha kolay kontrol edilir ve denge kurmak bisiklete nazaran daha kolaydır. Tekerlekli bir zemin üzerinde yükselen gövdenin ayakla itilerek hız kazandırıldığı scooterda, denge sağlamak ve yön vermek için tasarlanmış basit bir direksiyon mekanizması vardır. Türkçede kelime karşılığı tam olarak oturtulamadığı için sukuter ya da skuter olarak da anılan scooterlar, hem çocukların hem de büyüklerin severek kullanabileceği son derece keyifli araçlardır.

Çocuk Scooterları ve Scooter Aksesuarları

Çocukların yürüme ve denge becerilerinin geliştiği erken çocukluk yıllarından başlayıp, yetişkinliğe kadar kullanabileceği farklı scooter modelleri vardır. Özellikle üç tekerlekli scooter, çocukların 2 yaşından itibaren güvenle kullanılabilmeleri için tasarlanmıştır. Üç farklı kademede ayarlanabilen boyu ile oldukça hızlı büyüyen çocukların uzun yıllar kullanabilmesine uygundur. Küçük çocuklar için tercih edeceğin bu modelleri scooter çıkartması ile süsleyerek çok daha eğlenceli hale getirebilirsin.

3 tekerlekli scooter modelleri, maksimum 20 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Ön taraftaki iki tekerlek çok daha kolay ve dengeli bir sürüş konforu sağlarken, tekerleklerin silikon yapıları da yoldan gelen darbeleri emer. Daha güvenli bir sürüş için çocuğuna scooter alırken, scooter kaskı da alabilir ve olası kazalara karşı daha tedbirli olabilirsin.

4 yaşından itibaren çocuklar, iki tekerlekli scooter kullanmaya başlayabilir. İki tekerlekli scooter modelleri, çocukların zaten sahip olduğu denge kabiliyetini geliştirmesine ve kaslarını güçlendirmesine yardımcı olur.

Yetişkin, Şehir Scooterları ve Aksesuarları

Çocukların eğlence ve spor amaçlı kullandığı scooterlar, yetişkinler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Şehir scooterı olarak da bilenen yetişkin scooter modelleri, daha fazla ağırlık taşıma kapasitesine ve haliyle daha sağlam gövdeye sahiptir. Scooter tabanı daha geniştir ve tekerlek çapları daha büyüktür. Etkin çamurlukları sayesinde şehir içi kullanıma uygundur. Yetişkin scooter modelleri, spor ve eğlencenin yanı sıra, 2 KM’ye kadar olan mesafelerde ulaşım amaçlı da kullanılabilir.

Eğer daha uzak mesafelerde scooter kullanmak istiyorsan, tekerlek çapına ve fren sistemine mutlaka dikkat etmelisin. Çünkü daha büyük boylardaki scooter tekerlekleri, uzun mesafeleri daha kolay almanı sağlar ve şehir hayatında sıklıkla karşına çıkan kaldırım gibi hafif engebeleri daha kolay aşmana yardımcı olur. Yetişkin scooterları daha etkili fren sistemlerine sahiptir ve sap, elcik, rulman, fren, tekerlek gibi tüm yedek parçaları ihtiyaç halinde değiştirilebilir.

En çok tercih edilen scooter aksesuarları arasında yer alan taşıma çantaları ile scooterını katlayarak yanına alabilir ve gereken durumlarda taksi, araba ya da toplu taşıma kullanabilirsin. Özellikle çocuklu aileler için tasarlanan Scooter Çocuk Taşıma Standı ile çocuğunla birlikte scooter zevkini ikiye katlayabilir ve birlikte eğlenceli vakitler geçirebilirsin.

Scooter Nasıl Seçilir?

Scooter seçerken dikkat etmen gereken en önemli nokta amaca uygunluk ve yaş aralığı olmalıdır. Küçük çocuklar için tasarlanan üç tekerlekli scooter modelleri, daha dengeli olmalarına yardımcı olurken, ilerleyen yaşlarda hız ve fren sistemi ön plana çıkar. Yetişkin scooter modellerinde ise gidilecek mesafe, scooter ağırlığı ve tekerlek hacmi ön plana çıkar. Yetişkinler için tasarlanan modellerde dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise kullanılan malzemenin kalitesi ve yedek parçaların bulunup bulunmayacağıdır.

Scooter fiyatları, seçeceğin modele, almak istediğin boyuta ve ek özelliklere göre değişiklik gösterir. Sen de kullanım amacını belirledikten sonra ihtiyacına en uygun scooterı bulmak için Decathlon'u ziyaret edebilirsin.