Tüm Yüzme Ürünleri

Yüzme Malzemeleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Erkek Deniz Şortu / Kısa Boardshort - Siyah - 100 Palmito
SERİ SONU
Erkek Deniz Şortu / Kısa Boardshort - Siyah - 100 Palmito
₺140 −14%
₺120
*12.08.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Deniz Şortu- 100 PALMİYE DESENLİ
Deniz Şortu- 100 PALMİYE DESENLİ
₺140
OLAIAN

Deniz Şortu- 100 PALMİYE DESENLİ

(47)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Boardshort - Mercan Rengi - 100
Boardshort - Mercan Rengi - 100
₺140
OLAIAN

Boardshort - Mercan Rengi - 100

(47)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.3/5 Şuna göre: 7997 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Yüzmenin Faydaları

Yüzme sporu, kişinin dayanıklılığını ve esnekliğini artırır. Kasları geliştiren, denge sağlayan, kalbi güçlendiren spor, fiziksel görünümde de değişiklik sağlar. Omuzlar genişlerken sırt kaslarında belirgin bir fark ortaya çıkar. Kan dolaşımını ve vücut metabolizmasını düzenleyen spor, varis gibi dolaşımsal hastalıkların tedavisi için de önerilmektedir. Duruş bozukluklarının tedavisinde fizyoterapi etkinliği olarak yüzme yapılabilir. Kilo kontrolüne yardım eden yüzme, 1 saatte ortalama 500 kalori yakımı sağlar. Su ile temas ve yüksek performanslı spor stresi azaltır. Eklem hastalıklarında ve bağlarda oluşan rahatsızlıklarda yüzme tavsiye edilirken etkinliğin vücuda enerji verdiği bilinir.

Yüzme Ekipmanları

Profesyonel yüzme yarışlarında 50, 100, 200, 400 800, 1500 m'lik havuzlar kullanılır. Havuzlarda sporcular tarafından bone ve yüzme gözlüğü gibi yüzme aksesuarları kullanılarak hijyen sağlanır. Yüzme profesyonel eğitmenler tarafından alınan derslerle her yaşta öğrenilebilir. Yüzme yeni öğrenilirken simit, sosis, kolluk gibi farklı malzemelerden destek alınabilir. Çocuklar için özel olarak tasarlanan aksesuarlar, henüz bebekken çocukların suya alışmasını ve yüzmeyi kolaylaştırır.

Yüzme Stilleri

Yüzme sporunda serbest stil, kurbağalama, kelebekleme, sırtüstü, karışık yüzme gibi farklı tarzlar mevcuttur. Serbest yüzmede yüzücü hem kulaç hem de ayak vuruşları kullanır. Kurbağalamada el ve ayaklar daire çizerek ilerlenir. Kelebekleme yüzmede kollar senkronik olarak hareket eder. Sırtüstü yüzmede ise su üzerinde sırt üstü yatılarak geriye doğru hareket edilir. Karışık yüzmede farklı stiller art arda sırasıyla yüzülür. Yüzme için havuzlarda su sıcaklığını ideal dereceye ayarlanır. Termal havuzlarda ise yüksek sıcaklıktaki su içinde yüzülebilir. Yüzme sporunda temizlik önemli bir faktördür. Havuzlar belli aralıklarla temizlenerek ve su içine sağlığa zararı olmayan dezenfektan maddeler eklenerek hijyen profesyonellerce sağlanır.