Külotlar

Kadın Tanga & Külot

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.5/5 Şuna göre: 34 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Tanga ve Külot Modelleri

Spor aktiviteleri hem fiziksel hem de zihinsel kabiliyetlerinizi geliştirmeniz son derece önemli. Dinç ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak, hem iş ve eğitim alanındaki çalışmalarınızı hem de yaşam kalitenizi oldukça olumlu etkiliyor. Amatör veya profesyonel bir şekilde herhangi bir sporla haşır neşir olduğunuz anda doğru ekipman kullanımı da sizin için önemli hâle geliyor.

Yoğun şehir yaşamının yarattığı tempoda koşu en sık tercih edilen sporlardan biri. Söz konusu sporun ekipman çeşitliliği açık ve kapalı alanlarda, belirli programlar dahilinde çok daha rahat koşmanıza aracı oluyor. Koşu malzemeleri genel anlamda performans üzerindeki etki ve konfor açısından ele alınıyor.

Spor külot çeşitleri içerisinde önemli bir yere sahip olan koşu külodu modelleri, yüksek efor gerektiren koşu aktivitesi sırasında performansınızı muhafaza etmenize yardımcı olduğu gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak yaşayabileceğiniz rahatsızlık hissinin de önüne geçiyor. Kısa veya uzun süreli antrenmanların tamamında kullanabileceğiniz ürünler, koşu süresi boyunca hissedeceğiniz yaşam kalitesini de artıyor.

Spor Külot Modelleri Nelerdir?

Spor külot modelleri çeşitli başlıklar altında inceleniyor. Yüksek seviyede konfor sunan dikişsiz spor külot türleri Decathlon'daki yerini alıyor. Şort, eşofman ve tayt giyerek kullanabileceğiniz kadın spor külot modelleri birçok farklı aktivitede en büyük yardımcınız oluyor. Koşu, squat, fitness, pilates, yoga, ağırlık çalışmaları veya tempolu bir yürüyüşte spor külodu giydiğiniz zaman çok daha konforlu hissediyorsunuz.

Hissettiğiniz konforun altında yatan temel nedense ürünlerin terleme ve tahrişi önleme gibi konulardaki işlevselliği. Zira tempolu hareket kabiliyeti gerektiren sporlarda çok terlemeniz olası. Yine terlemeye ve sürtünmeye bağlı olarak bacak içlerinizin tahriş olması da kaçınılmaz. Tüm bu nedenlerden ötürü slip, tanga ya da şort şeklinde üretilebilen spor külotlarını tercih etmeniz konforlu bir deneyimin kapılarını sizin için açıyor.

Öte yandan şort şeklinde imal edilen külotlar genelde eşofmanla birlikte kullanılırken slip modeller hem şort hem de eşofmanlarda tercih ediliyor. Ayrıca koşu tanga modelleri de özellikle şort giydiğiniz zamanlarda hissedeceğiniz konforu artırmak amacıyla sizi bekliyor. Hipster külot şeklinde tasarlanan ürünlerse üç farklı kullanım için de oldukça ideal.

Koşu Külodu Özellikleri Nelerdir?

Koşu külot modellerinin temel özelliklerini birkaç farklı kategoride ele almak mümkün. Decathlon'daki tanga tipi ürünler %78 oranında elastan kumaştan üretildiği için tanga yerinden kaymıyor. Keza ekstra hafif kumaş kullanılarak tasarlanan tanga koşu külotları M/L bedenlerde sadece 14 gram ağırlığa sahip.

Klasik hava alan koşu küloduysa M/L bedende 21 gram ağırlıkta olup %7 elastan kumaş oranı sayesinde vücudunuzdan kaymıyor. Öte yandan iki model de en az seviyede tahriş için minimum dikiş vadeden seamless teknolojisini kullanıyor. Yine iki modelde de hava alan bölgeler yardımıyla teri dışarı atma özelliği bulunuyor.

Şort şeklindeki koşu külotları kalçalardaki rahat kesimiyle hareket serbestliği sağlıyor. Bacak arasındaki ipeksi yapıyla tahrişi önlemeye katkıda bulunan ürün, koşu antrenmanlarınız sırasında maksimum konfor ortaya koyuyor.

Koşu külotlarını çamaşır makinesinde en fazla 30°'de yıkamanız öneriliyor. Ürünleri yıkarken beyazlatıcı kullanmamanız ve tamburlu kurutma, kuru temizleme ve ütü gibi işlemlerden kaçınmanız gerekiyor.

Kadın Spor Külot Fiyatları Nelerdir?

Kadın spor külot fiyatları üretim sürecinde kullanılan kumaş kalitesine göre belirleniyor. Kumaş kalitesi arttıkça fiyat da artıyor. Ayrıca tahrişi önleme, teri dışarı atma, kalçanın şeklini alma ve rahat hareket kapasitesi gibi özellikler, ürünlerin fiyat aralığını çeşitlendiren unsurlar olarak dikkat çekiyor.

Siz de önemli bir spor ekipmanı olan koşu külotlarını incelemek ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamak isterseniz Decathlon'u ziyaret edebilirsiniz.