Maske, Şnorkel ve Paletler

Maske, Şnorkel ve Paletler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
EN GÜZEL SU ALTI FOTOĞRAFLARINI YAKALAMAK İÇİN
KEŞFET
Buğulanma Önleyici
Buğulanma Önleyici
₺59
Miktar başına Fiyat ₺1.966,67L
4/5 Şuna göre: 1549 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

MASKE, ŞNORKEL

Sahip olduğu doğal güzellikler ve merak uyandıran bilinmezliği ile dikkat çeken mavi dünya, dalış sporu ile uğraşanlar için bir tutku. Bu tutkunun temelinde ise su altı sporlarının genelinde geçerli olmak üzere yaşanan adrenalin ve rahatlama hissi geliyor. Ancak bu sporların su altında gerçekleştirilmesi bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Fakat bu durumun sizi korkutması gerekmiyor çünkü eğer gerekli önlemleri alırsanız bu risk, diğer sporlarda bulunan riskin ötesine geçmiyor. Bu önlemlerin temelinde ise dalış elbisesi, deniz maskesi ve paletler yer alıyor. Seçeceğiniz kaliteli dalış ekipmanları, riski düşük seviyelere indirirken aynı zamanda aktiviteden alacağınız zevki de önemli ölçüde artırıyor. Bu anlamda şnorkel kullanımı da önemli bir anlam ifade ediyor.

Şnorkel Nedir?

İnsan doğası, oksijene ihtiyaç duyduğu ve denizlerdeki oksijeni kullanamadığı için su altında uzun süre kalmaya elverişli değil. Bu sorundan yola çıkarak üretilen araçlardan bir tanesi olan şnorkel modelleri, 'J' şeklindeki yapıları sayesinde yüzeye yakın yerlerde uzun süre suyun altında kalabilmenize olanak sağlıyor. Ürünün su üstünde kalan boru kısmı sayesinde rahatlıkla nefes alabiliyorsunuz. Boruya su kaçması durumunda ise ya kuvvetli bir şekilde üfleyerek ya da tahliye supapları aracılığıyla suyu boşaltabiliyorsunuz.

Şnorkel Seti Nelerden Oluşmaktadır?

Özellikle tüpsüz veya tüplü dalış ile ilgilenenlerin çok sık kullandığı şnorkel setleri, dalış için gerekli olan bazı temel aksesuar ve ekipmanları içerisinde bulunduruyor. Bunlar arasında şnorkelin yanı sıra palet ve maske de bulunabiliyor. Bu ürünleri tercih etmeniz durumunda gerekli olan ekipmanlardan bir kısmını takım olarak alabiliyorsunuz. Sette yer alan palet sayesinde daha hızlı ve rahat bir şekilde ilerlemeniz sağlanırken maske ile de önünüzü net bir şekilde görebilmeniz amaçlanıyor. Böylelikle riskleri de minimuma indirmeniz sağlanıyor.

Şnorkel Nasıl Kullanılır?

Şnorkel modelleri, kullanımı oldukça basit olacak şekilde tasarlanmıştır. Ürünü su altında kullanabilmek için yalnızca hilal şekline benzeyen kısmını ağzınıza takmanız gerekiyor. Bu sayede hava ile temasınız sağlanmış oluyor. Ancak şnorkeli kullanırken suyun borunun hizasını geçmemesine özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde borunun içerisine su kaçacağı için hava ile temasınız kesiliyor ve ürün işlevini yitiriyor.

Dalış Şnorkeli Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Şnorkel seçimi yaparken öncelikli olarak kullanım amacınızı belirlemeniz gerekiyor. Tercihini dalış şnorkeli almak üzerine yapanların, istedikleri performansı elde edebilmek için dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Şnorkelle dalış yapacak kişilerin öncelikli olarak esnek yapıya sahip ve J formunda olan ürünleri tercih etmesi öneriliyor. Bununla birlikte su altında çıkan seslerin balıkları korkutması sebebiyle bazı kişiler tahliye valfsiz modelleri tercih edebiliyor. Bu ürünler sayesinde ses çok daha az yayıldığı için su altını daha gerçeğe yakın bir şekilde keşfetme şansınız artıyor.

Tam Yüz Deniz Maskesi Nedir?

Tam yüz deniz maskesi, şnorkel ve maskeyi bir bütün hâline getiriyor. Bu özgün tasarım, beraberinde pek çok avantaj getiriyor. Bu avantajların başında hem ağızdan hem de burundan nefes alabilmeye olanak sağlaması geliyor. Ayrıca avantajları sadece bununla sınırlı kalmayan bu ürünler, buğu yapmaması ile su altını izleme keyfinizi de daha doğal bir hale getiriyor.

Deniz Maskesi Fiyatları Ne Kadar?

Genel olarak bakıldığında ürünlerin fiyatı belirlenirken temel olarak üründe kullanılan malzemelerin kalitesi, ürünün sunduğu kullanım ömrü ve marka güvenilirliği gibi faktörler göz önünde bulunduruluyor. Bundan ötürü deniz maskesi fiyatları da bu özelliklere göre değişiklik gösterebiliyor.

Decathlon ürün yelpazesinde tüm gelir düzeylerine hitap edebilecek farklı ürünlere yer veriyor. Bu sayede spor sevgisi olanları şevklendiriyor ve onlara sağladığı bu destekle sporun hayatın daha fazla içinde olmasını sağlıyor.