Bağcıklar, Tozluklar ve Tabanlıklar

Bağcıklar Tozluklar ve Tabanlıklar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kilitli Bağcık
Kilitli Bağcık
₺70
Miktar başına Fiyat ₺35unit
W550 Softfeel Tabanlık
W550 Softfeel Tabanlık
₺100
Miktar başına Fiyat ₺50unit
W900 Jel Tabanlık
W900 Jel Tabanlık
₺125
Miktar başına Fiyat ₺62,50unit
WALK ONE TABAN
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
WALK ONE TABAN
₺40
Miktar başına Fiyat ₺20unit
NEWFEEL

WALK ONE TABAN

(1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.5/5 Şuna göre: 130 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bağcıklar ve Tozluklar

Bağcık ve tozluk çeşitleri, spor yaparken kullanmanız gereken en önemli ürünler arasında yer alıyor. Ağırlıklı olarak futbol oynarken faydalanabileceğiniz ayakkabı bağcık modelleri, kramponlarınızı güçlü bir şekilde sabitleyebilmenize yardımcı oluyor ve bu sayede oyun esnasında çeşitli sorunlar yaşamanızı önlüyor. Kramponlarınızın ayağınızdan çıkmasını ve fırlamasını engelleyen ayakkabı bağcık çeşitleri, böylece hem performansınızı artırıyor hem de sizi çeşitli sakatlıklara karşı koruyor. Tozluk modelleri ise kalın dokularıyla çizilme ve yaralanma gibi sorunları önlerken sahada daha güvenli ve cesur bir oyun ortaya koyabilmenize yardımcı oluyor.

Bağcık Nasıl Takılır?

Bağcık bağlama tekniklerini öğrenmeden önce, bağcık modelleri hakkında yeterli bilgi edinmenizde yarar bulunuyor. Bağcık şekilleri; ayak tipinize, kullanacağınız ayakkabıya ve sergilemek istediğiniz performansa göre değişiklik gösteriyor. Elastik bağcık çeşitleri, dayanıklı yapıları sayesinde ayağınızı güçlü bir şekilde sararken esnek tasarımları ile de tarak kemiğinizin şeklini alıyor. Bu sayede her türlü ayak tipine rahatlıkla uyum sağlayabilen modeller, dilerseniz sıkı dilerseniz hafif gevşek olarak kullanılabiliyor ve oyun esnasındaki konforunuzu artırıyor. Lastik bağcık türleri, futbol kramponlarının yanı sıra doğa yürüyüşü ve bale ayakkabılarında da tercih edilebiliyor. Ayağınızı esnetme ihtiyacı duyduğunuz anda size geniş bir esneme alanı sunan ürünler arasında silikon bağcık türleri de bulunuyor. Bağcık bağlamak için ise sadece bir dakika ayırmanız yetiyor. Bağcıklarınızı ayakkabınıza takmaya en alt deliklerden başlayabilirsiniz. En altta yer alan karşılıklı iki deliğe bağcığınızın iki ucunu geçirdikten sonra bağcığın iki ucunu çaprazlama şekilde karşıt deliklerden takabilirsiniz. Bu esnada bağcığı çok sıkmamaya ve ayakkabınızı çok gergin hâle getirmemeye özen göstermenizde yarar bulunuyor.

Tozluk Nasıl Kullanılır?

Tozluk çorap çeşitleri, futbol oynarken ya da doğa yürüyüşlerinde kullanabileceğiniz en güvenli ve en konforlu ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Diz altına kadar uzanan ve ayağınızdan dizinize kadar olan bölümü destekleyen tozluk çorap modelleri, size pek çok açıdan fayda sağlıyor. Ayağınızı güvenli bir şekilde destekleyen ve konforunuzu artıran tozluk seçenekleri, kalın dokuları sayesinde sizi çeşitli yaralanmalardan da koruyor. Tozluk futbol oyunlarının yanı sıra doğa yürüyüşlerinde ve ekstrem sporlarda da kullanılabiliyor. Futbol tozluk çorap çeşitleri, temel olarak bacaklarınızı rakip oyuncuların ayağındaki kramponların çivilerinden koruma görevi üstleniyor. İkili mücadeleler esnasında bacağınızın yaralanmasını engelleyen tozluklar, daha güçlü bir koruma elde etmek isteyen kullanıcılar tarafından kalın tekmelik modelleriyle de desteklenebiliyor. Doğa yürüyüşleri ve ekstrem sporlar için üretilen tozluk çeşitleri ise dağcılık, kampçılık, trekking gibi faaliyetler esnasında kayalardan, dikenlerden, keskin yamaçlardan yara almadan geçebilmenize yardımcı oluyor. Tozluk fiyatları ise son derece cazip seçeneklere sahip olmalarıyla öne çıkıyor. Futbol tozluk fiyatları, her yaşta sporcunun rahatlıkla ulaşabileceği seçenekler sunarken doğa yürüyüşleri için üretilen tozluk modelleri ve fiyatları ise ilgileneceğiniz spor dalına ve profesyonellik düzeyinize göre değişkenlik gösteriyor.

Tozluk Nasıl Takılır?

Tozluk takmak için yalnızca birkaç saniyenizi ayırmanız yeterli oluyor. Konik bir şekilde üretilen tozluklar, ayağınızdan geçirerek ve maksimum seviyede gerilerek kullanıma hazır hâle getirilebiliyor. Doğru modeli seçmeniz ise tozluk modelinden maksimum fayda sağlamanız açısından büyük önem taşıyor. Eğer ürünü doğa keşiflerinde kullanacaksanız, su geçirmez tozluk çeşitlerini tercih edebilir ve bu sayede su birikintilerinden kolayca geçebilirsiniz. Tozluk modelini koşu ve yürüyüş sporlarında kullanacaksanız, bilek kısmı kalın dokuda üretilen çeşitlere yönelebilir ve böylece bilek burkulması, tendon zorlanması gibi sağlık sorunlarına karşı tedbir alabilirsiniz. Ürünü futbol oynamak için satın almanız durumunda ise tozluklu çorap çeşitleri arasından tercihte bulunabilir ve böylece iki önemli ihtiyacınızı tek bir ürünle giderebilirsiniz.

Eğer siz de birbirinden kaliteli bağcık ve tozluk seçenekleri satın almak istiyorsanız, hemen Decathlon'un size sunduğu ürünlere göz atabilir ve güvenle spor yapmanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.