Bisiklet Yedek Parçaları

Bisiklet Yedek Parçaları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
İç Lastik Tamir Yaması
İNDİRİM
İç Lastik Tamir Yaması
₺25 −20%
₺20
*İndirim 31.05.2022 tarihinde başlar
LEVYE
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
LEVYE
₺20
Miktar başına Fiyat ₺6,67unit
İç Lastik Onarım Seti
İNDİRİM
İç Lastik Onarım Seti
₺45 −22%
₺35
*İndirim 31.05.2022 tarihinde başlar
DECATHLON

İç Lastik Onarım Seti

(25)
Sadece mağazada mevcut
Bisiklet İç Lastik Onarımı Yama Yapıştırıcısı
İNDİRİM
Bisiklet İç Lastik Onarımı Yama Yapıştırıcısı
₺25 −20%
₺20
*İndirim 31.05.2022 tarihinde başlar Miktar başına Fiyat ₺2.000L
4.1/5 Şuna göre: 1365 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Yedek Parçalar

Dünyanın en sportif ve eğlenceli ulaşım aracı olan bisikletler, gerek sürüş gerekse bakım konularında birçok yedek parçaya ihtiyaç duyar. Kendi bisikletinizi tamir etmenize imkân tanıyan bisiklet yedek parçası çeşitleri, sürüşlerin daha konforlu ve güvenilir olmasına da katkıda bulunur. Genel bakım işlemlerinde kullanılan parçalardan sürüş anında gereksinim duyacağınız yedek parçalara kadar yüzlerce farklı ürüne Decathlon farkıyla ulaşabilirsiniz.

Bisiklet Yedek Parçası Çeşitleri Nelerdir?

Bisiklet yedek parçaları, bisiklet gövdesi üzerinde yer alan tüm mekanik ve plastik parçaları içeren ürün çeşitleridir. Fren teli, pedal, zincir, lastik ve sele gibi tüm ekipmanlar bu ürün grubuna dahildir. Yedek parça çeşitleri bisiklet üzerindeki konumlarına göre hareketli ve sabit parçalardan oluşur. Bisikleti hareket ettirmeye ve yönlendirmeye yarayan parçalar hareketli; elcik, askı ve çamurluk gibi parçalar sabit ürünlerdir. Yedek parçalar arasında marka ve modele göre elektrikli parçalar da yer alır. Elektrikli bisiklet bataryası, dinamo, reflektör gibi ürünler de elektrikli parçaları oluşturur. Bu parçaların bazıları periyodik olarak kontrol edilip yenilenmesi gerekirken bazı parçalarsa kişisel beğeniler doğrultusunda değiştirilir.

Bisiklet Aydınlatma Seti İçinde Neler Bulunur?

Bisiklet aydınlatma seti içinde ön ve arka ışıklar diğer aksesuarlar ile birlikte satın alınabileceği gibi tek tek de bulunabiliyor. Tercih edilen bisiklet ekipmanları arasında öne çıkan reflektörler ise herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan gelen ışığı yansıtarak fark edilmeyi sağlıyor. Reflektörlerde de tıpkı ön ve arka ışıklar gibi ön tarafta beyaz, arka tarafta kırmızı renklerin kullanılması gerekiyor. Tercihe bağlı olarak kullanılan dönüş ya da fren lambası modelleri de gidondan kontrol edilebiliyor.

Bisiklet Yedek Parçası Nasıl Takılır?

Bisiklet yedek parçası, çok farklı yapılara sahip ürünlerdir. Parçaların bulundukları bölge ve işlevsel özellikleri söküp takılma anında özel ekipmanlar gerektirebilir. Dikiz aynası, fren pabucu ve park ayağı gibi bisiklet aksesuarları tornavida ve pense gibi basit el aletleri ile takılabilir. Daha komplike olan jant teli anahtarı, zincir baklası ve iç lastiklerin takılması için özel ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Doğru teçhizat ve ekipman kullanıldığında yedek parçaların takılması genellikle bir kişi tarafından kolayca yapılabilir. Doğru ekipman kullanarak yapılan parça değişimleri, farklı zeminlerde yapılan sürüşlerin daima sorunsuz olmasına katkıda bulunur. Satışa sunulan tüm parçaların tamirini güven içinde gerçekleştirmek için gerekli olan anahtar, alyan, lokma gibi ekipmanlara Decathlon'da ulaşabilirsiniz.

Bisiklet Yedek Parçası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bisiklet yedek parçası alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta, kullanılan bisikletin marka ve modelidir. Btwin, Rockrider, Triban gibi markalara ait onlarca model için binlerce yedek parça mevcuttur. Manuel, elektrikli, katlanabilir serileri bulunan bisiklet modelleri her seride kendine özel parçalar yer alır. Ürünlere ait tanımlanan kod numaraları yapacağınız siparişlerde sizler için en büyük yol göstericilerdir. Kullandığınız bisikletlere ait parçalarda bazen aradığınız ürünün renk ve boyut alternatifleri de parça koleksiyonuna dahil edilebilir. Bu durumlarda kullanım alışkanlıkları ve kişisel ihtiyaçlara göre parçalar arasından seçim yapabilirsiniz. Yedek parça seçimi yaparken; sürüş güvenliği ve konforu için vazgeçilmez birer unsur olduğunu unutmamanız sizin için önemlidir. Ayrıca, bu parçaların her zaman ihtiyaç duyulan ürünler olması nedeniyle en sık ihtiyaç duyduğunuz yedek parçaları yanınızda taşımak hayatınızı kolaylaştırır.

Bisiklet Yedek Parçası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bisiklet yedek parçası fiyatları, parçaların sahip oldukları özellikler ile kalitelerine göre değişkenlik gösterir. Örneğin; bisiklette kullanılan standart pedal ile katlanabilir pedallar fiyat olarak farklıdır. Bunun gibi universal olarak adlandırılan fren pabucu ile krom alaşımlı özel kauçuk malzemeden üretilen pabuçlar arasında fiyat farkları mevcuttur. Yedek parçaların özelliklerinin yanı sıra bisiklet modelleri de parça fiyatlarını etkiler. Elektrikli bir bisiklete ait elektrikli yedek parçası ile klasik bisikletlerde kullanılan benzer parçalar aynı fiyatlara sahip değildir. Boyut, kullanılan malzeme, dayanıklılık gibi standart özelliklere ek olarak katlanabilirlik, su geçirmezlik, hafiflik gibi tematik özellikler de bisiklet ekipmanları fiyatlarını değiştiren etmenler arasında yer alır.

Tehlikelerden uzak, keyifli ve mutlu sürüşler elde etmeniz için gerekli olan her türlü yedek parçayı Decathlon'da bulabilir ve gereken bakım işlemlerini pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz.