Su Altı Avcılığı

Su Altı Avcılığı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Buğulanma Önleyici
Buğulanma Önleyici
₺59
Miktar başına Fiyat ₺1.966,67L
AGIRLIK 1 KG
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
AGIRLIK 1 KG
₺80
Palet Sabitleyici
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Palet Sabitleyici
₺119
Neopren Yapıştırıcı
Neopren Yapıştırıcı
₺75
Miktar başına Fiyat ₺250KG
4.1/5 Şuna göre: 313 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Su Altı Avcılığı Malzemeleri

İnsanoğlu eski çağlardan beri su altı avcılığıyla ilgileniyor. Başta doymak için mecburen yapılan bu avcılık günümüzde bir spor türü olarak değerlendiriliyor. Nefesini tutarak çıplak elle balık avlayan avcıların yerini artık teknolojinin tüm imkânlarından faydalanan ve özel balık av malzemeleri kullanan profesyonel sporcular alıyor.

Su Altı Av Malzemeleri Nelerden Oluşur?

Su altı av malzemeleri özel olarak üretilen malzemelerden oluşuyor. Bu malzemeler içinde zıpkın ilk sırada yer alıyor. Dalış elbisesi, şnorkel, eldiven, dalış maskesi, palet ve dalış çorabı gibi malzemeler de bu sporla ilgilenen kişilerde mutlaka olması gereken malzemeler. Bunların yanı sıra bazı aksesuarlar da su altı av deneyiminizi daha konforlu ve ilginç hale getirebiliyor. Maske kayışı, bağlantı elemanları, el feneri, pusula, palet kayışı, ip sarma makarası, dalış saati ve dalış bilekliği gibi aksesuarlar da av malzemesi olarak ilgi çekiyor.

Su Altı Av Malzemesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İster av ister keşif dalışı olsunsu altında gerçekleştirilecek her etkinlik için en önemli unsurun güvenlik olduğu biliniyor. Bu nedenle öncelikle güvenliğinizi garanti altına alacak malzemelerin tercih edilmesi gerekiyor. Kaliteli, sağlam ve dayanıklı olmaları için her bir parçayı dikkatle seçmeniz güvenliğiniz açısından büyük önem taşıyor.

Su altı balık avıyla ilgilenen kişiler genellikle önce zıpkın seçmeyi tercih ediyor. Zıpkınlar kişilerin boy ve kilosuna göre seçiliyor. 40 ila 100 cm arasında değişen zıpkın uzunlukları arasından elinize aldığınızda hakim olabildiğiniz balık av malzemesi sizin için uygun zıpkın olarak değerlendiriliyor.

Alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer malzeme ise dalış maskesi. Dalış maskesinin iç hacminin küçük, görüş açısının ise geniş olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bunun yanı sıra maskenin silikon ve kayış kısımlarının koyu olması da balığı ürkütmemek açısından önemli. Camlarının tek parça ve çift cam olması, yüzünüze tam olarak oturması ve hava ya da su kaçırmaması da dikkat edilmesi gereken diğer özellikler.

Dalış elbisesi de su altı avcılığı için olmazsa olmaz malzemelerden biri. Dalış elbisesinin kaliteli ve uygun kalınlıkta olmasının çok önemli olduğu biliniyor. Dalış elbisesi sizi yaralanmalara karşı korurken vücudunuzun sıcak kalmasını da sağlayarak hipotermi riskini en aza indiriyor. Neoprenden üretilen dalış elbiseleri su altı ile insan vücudu arasında bir izolasyon malzemesi görevini üstleniyor.

Su altı avı için tasarlanan paletler, karbon ya da plastikten üretilebiliyor. Plastik pala paletler daha çok yüzey ve orta derinlikte avcılık için ideal kabul edilirken derin dalışlar için daha çok karbon paletler öneriliyor.

Şnorkeller de su altı avcılığın önemli malzemelerinden biri olarak kabul görüyor. Şnorkel seçerken plastik borulu ve silikon ağızlı olanlar öneriliyor. Ayrıca 360 derece dönebilen dalgakıran mekanizması da şnorkel seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Dalış çorabı ve eldiveni alırken öncelikle dalışın yapılacağı bölgedeki su sıcaklığını bilmek gerekiyor. Ortalama olarak 2-3 mm kalınlıktaki ürünler ılıman sular için yeterli olarak kabul görüyor.

Su Altı Balık Av Malzemesi Fiyatları Ne Kadar?

Su altı balık avı için gerekli güvenlik gereksinimlerine sahip olan tüm malzemeler Decathlon mağazaları ve internet sitesinde bulunuyor. Su altı balık avı için gerekli olan aksesuarların hepsine geniş ürün yelpazesi sayesinde ulaşılıyor. Avcılık yapaktan hoşlananlar için en uygun balık av malzemeleri fiyatları ve diğer av malzemeleri fiyatları Decathlon mağazaları ve internet sitesinde sizleri bekliyor. Su altı av tecrübeniz, dalış yapacağınız yerin su sıcaklığı, av süresi gibi faktörlere uygun en güvenli ve en kaliteli ürünleri herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Decathlon su altı balık av malzemelerindeki ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlarıyla da tüketici dostu tavrını koruyor.