Ölçüm Ekipmanları

Ölçüm Ekipmanları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
Tartı SCALE 100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Tartı SCALE 100
₺170
ONstart 110 Kronometre - Siyah
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
ONstart 110 Kronometre - Siyah
₺125
KALENJI

ONstart 110 Kronometre - Siyah

(7)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Adımsayar / İvme ölçer - Siyah - ONWALK100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Adımsayar / İvme ölçer - Siyah - ONWALK100
₺110
NEWFEEL

Adımsayar / İvme ölçer - Siyah - ONWALK100

(6)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Pusulalı Düdük / Oryantiring - Mavi - 50
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Pusulalı Düdük / Oryantiring - Mavi - 50
₺55
GEONAUTE

Pusulalı Düdük / Oryantiring - Mavi - 50

(55)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.2/5 Şuna göre: 381 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Ölçüm Ekipmanları

Doğa sporlarında ölçüm ekipmanlarının gerekliliği özellikle de medeniyetten uzaktayken çok daha belli bir hale gelebilir. Yapılan spora göre değişkenlik gösterse de her sporcunun ya da doğaseverin ihtiyacı olacak belirli dijital ölçüm aletleri bulunur. Bunların arasında pusula modellerinin yanı sıra sağlığına dikkat edenler için nabız ölçer, dijital tartı, adımsayarlar ve benzeri ürünler de yer alır.

Pusula Nedir?

Pusula yön bulma ve navigasyon için yardımcı olan bir alettir. Kökenleri çok eski olsa da Batı uygarlığına yaklaşık 1100 yılında gelmiştir. Düz bir yüzeye koyulduğu zaman pusulanın oku kuzey yönünü gösterir. Yön tayini, pusulanın içindeki mıknatısın dünyanın manyetik alanıyla olan etkileşimi sayesinde meydana gelir.

Decathlon’da farklı amaçlara ve bütçelere uygun olacak şekilde çok sayıda pusula çeşidi bulabilirsiniz. Manyetik pusula en temel ihtiyaçları karşılar, amatör ya da profesyonel doğa sporcularının çoğunun yön bulma gereklilikleri için yeterli olur. Bunun için pusula ile yön belirleme hakkında asgari bilgi sahibi olmalarından başka bir şey gerekmez.

Pusula Nasıl Kullanılır?

Pusula kullanımı son derece basit ve kolaydır. Düz bir yüzeye koymak kuzey yönünü belirlemek için yeterlidir. Öte yandan pusula outdoor sporlarında kullanım için zorlayıcı olabilir çünkü üzerine koymak için düz bir yüzey doğanın kimi alanlarında bulunmaz. Gerçek pusula için bu bir sorun olsa da dijital pusula alırsanız düz yüzey ihtiyacınızı da ortadan kaldırmış olursunuz.

Pusula spor yaparken, hele ki bu spor şehir dışında ya da doğada yapılıyorsa kaybolma riskinizi büyük oranda azaltacaktır. Bir haritadan da yardım alırsanız ormanın ne kadar derinliklerine girmiş olursanız olun, yolunuzu kolayca bulabilirsiniz. İster spor yapmak, ister başka amaçlarla her şehir dışına çıkışınızda yanınıza Decathlon’dan farklı modellerine ulaşabileceğiniz pusula modellerinden almayı unutmayın.

Pusula Çeşitleri Nelerdir?

Pusula çeşitleri manyetik ve dijital olarak ikiye ayrılmasının dışında kullanım tarzına göre de değişkenlik gösterir. Özellikle de outdoor sporlarında sporcuların iki ellerinin de hareket özgürlüğü son derece önemli olduğu için vücudun belirli yerlerine sabitlenebilecek olan pusula çeşitleri özellikle tercih edilenler arasında yer alır. Bilek pusula dağcılar ve doğa yürüyüşü sevenler için en pratik eşyalardan biridir. Bu şekilde hem güven içerisinde ellerini kullanarak sporlarını yapabilir hem de kaybolma riskini ortadan kaldırabilirler.

Parmak pusula ise bisikletçiler ve kollarını oynatmadan spor yapmak zorunda olan kimseler için ideal araçtır. Pusula okuyamayan bisikletçiler ise bisiklet GPS göstergelerine yatırım yapabilirler.

Pusula İle Yön Nasıl Belirlenir?

Ne kadar ihtiyatlı olursanız olun, doğada kaybolmak çok kolaydır. Bu olasılığa karşı da kendinizi güvenceye almak için pusulalı düdük modellerinden seçim yapabilirsiniz. Böylece outdoor sporları yaparken kaybolursanız bulunmanız kolaylaşacaktır. Decathlon’da uygun pusula fiyatları ile bütün outdoor ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Doğa yürüyüşlerinizde pusulaya ek olarak bir adımsayar kullanırsanız ne kadar uzaklaştığınızı tahmini olarak belirleyebilir, yolunuzu kolayca bulabilirsiniz. Outdoor sporları yapanlar için tartı gibi ölçüm cihazları da gerekliliklerin arasında yer alabilir. Dijital tartılar ve baskül çeşitleri Decathlon’da zengin bir koleksiyon içinde sunulmaktadır.

İster trekking yapın, ister dağcılık ya da başka bir doğa sporu, kendinizin ve ailenizin güvenliğine önem veriyorsanız gerekli ölçüm cihazlarını her daim yanınızda taşımalı ve kolay ulaşabileceğiniz, görüntüleyebileceğiniz bir şekilde bulundurmalısınız. Özellikle de kaybolma riskine karşı kolay okunan pusula çeşitleri ya da GPS aygıtları konusunda doğru seçimi yapmalısınız. Decathlon uygun pusula fiyat ve modelleriyle farklı bütçeye ve amaçlara sahip herkesin doğru cinste pusula satın almasına yardımcı olur.