Yağmurluklar ve Pançolar

Kadın Yağmurluk & Kadın Panço

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Yağmurluk - 100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Yağmurluk - 100
₺90
Kadın Yağmurluk - Bordo / Mercan Rengi - MH500
SERİ SONU
Kadın Yağmurluk - Bordo / Mercan Rengi - MH500
₺1.350 −34%
₺890
*04.07.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Kadın Mavi Mont / Yelkenli - 100
Kadın Mavi Mont / Yelkenli - 100
₺799
TRIBORD

Kadın Mavi Mont / Yelkenli - 100

(9)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kadın Yağmurluk - Beyaz - RAINCUT
Kadın Yağmurluk - Beyaz - RAINCUT
₺250
QUECHUA

Kadın Yağmurluk - Beyaz - RAINCUT

(11)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.5/5 Şuna göre: 710 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kadın Yağmurluk

Fonksiyonel tasarımlarının yanı sıra estetik görünümleriyle de ön plana çıkan yağmurluk modelleri şık ve özgür kadınların sıklıkla kullandıkları ürünlerdendir. Zengin model seçenekleriyle her ihtiyaç ve zevke yönelik farklı alternatifler sunan su geçirmez kadın montları dilerseniz günlük yaşantınızda dilerseniz bisiklete binerken, koşarken ya da doğa yürüyüşü esnasında kullanabilirsiniz.

Spor Yağmurluk Rüzgarlık Nasıl Seçilir?

Spor yağmurluk modelleri arasında seçim yaparken ilgilendiğiniz spor dalına uygun bir model seçmeniz önemlidir. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı genel püf noktalar da mevcuttur.

  • Yağmurlukların su geçirmezlik seviyeleri birbirinden farklıdır. Su geçirmez yağmurluk kullanacağınız bölgenin yağışlılık durumuna uygun bir model seçebilirsiniz.
  • Ani yağışlara karşı hazırlıklı olmayı seven balıkçıların her an yanında olması gereken balıkçılık malzemeleri arasında olan balıkçı yağmurluğu alırken uzun saatler boyu açık havada kalabileceğinizi göz önünde bulundurarak mümkün olduğunca uzun ve su geçirmezlik seviyesi yüksek ürünlere öncelik verebilirsiniz.
  • Yağmurlukların yalnızca kumaşlarının değil fermuar ve dikişlerinin de su geçirmez olması önemlidir.
  • Bisiklet yağmurluğu yağışlı havalarda antrenman yapmayı tercih eden bisikletseverler için en önemli bisiklet aksesuarları arasında yer alır. Gidona uzanırken kollarınızın açıkta kalmaması için cırt cırtlı bir kadın yağmurluk modeli seçmenizde fayda vardır.
  • Koşarken rüzgârın etkisinin daha fazla hissedileceğiniz göz önünde bulundurarak koşu rüzgarlığı satın alırken koruyuculuğu daha yüksek modellere öncelik verebilirsiniz. Ayrıca şapkada, kollarda ve bel bölümünde sıkma özelliği bulunan modeller koşu performansınızın da düşmesinin önüne geçer.

Yağmurluk Ne Zaman Giyilir?

Kullandığınız ürüne göre değişebilmekle beraber yağmurlukları 4 mevsim kullanabilirsiniz. Ancak yağışın olduğu her havada faydalanabileceğiniz ürünleri satın alırken ne zaman kullanmak istediğinizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

  • İnce yapıdaki su geçirmez montları ilkbahar ve yaz mevsiminde aniden bastıran yağışlar esnasında kullanabilirsiniz. Özellikle katlanabilen özellikteki su geçirmez mont modelleri, her daim yanınızda taşımak için idealdir.
  • Daha çok zorlu hava şartlarında kullanmak istediğiniz bir outdoor yağmurluk alacaksanız içi yalıtımlı modelleri tercih edebilir ve sonbahar, kış aylarında kullanabilirsiniz.
  • Temel tekne ve yelken malzemeleri arasında yer alan yelkenci yağmurluklarını mevsim fark etmeksizin yelken yaparken kullanabilirsiniz.
  • Çift katmanlı su ve rüzgâr geçirmez montları yaz aylarında yalnızca yağmurluk olarak, havalar serinlediğinde ise çift katmanlı olarak kullanabilirsiniz.

Rüzgarlık Ne İşe Yarar?

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez kıyafetlerinden olan rüzgarlık modelleri sert hava koşullarına karşı koruma sağlar. Rüzgârı kesme ve yüksek yalıtım özellikleri ile bilinen ürünlerde genellikle polyester ve elastan iç malzeme kullanılır. Rüzgârı geçirmeyen kaplamasında ise poliamit ve poliüretandan faydalanılır.

Yağışın olmadığı soğuk hava koşullarında sıklıkla kullanılan rüzgarlık mont modellerini,outdoor aktivitelerin yanı sıra spor yaparken ya da bisiklete binerken de kullanabilirsiniz. Sürüş esnasında rahatsızlık vermeyen özel tasarımları ile ön plana çıkan bisiklet rüzgarlık modelleri ise bisikletseverlerin favorileri arasında yer alır.

Kadın rüzgarlık modellerine bakıldığında önemli bir kısmının rüzgârı kesmenin yanı sıra su tutmazlık özelliği de bulunur. Böylece yağış olduğunda su rüzgarlık ceket üzerinden akıp gider ve montun içerisine su girmez. Ancak yağış miktarı artığında yağmurluklar kadar verimli sonuçlar almak mümkün olmaz.

Rüzgarlık fiyatları, satın alacağınız ürünün rüzgâr tutma derecesi, kullanılan malzeme ve tasarımına göre değişiklik gösterebilir. Decathlon’un birbirinden şık rüzgarlık modelleri arasında seçim yaparken kişisel zevkinizin yanı sıra ürünü kullanacağınız yerin iklim şartlarını da göz önünde bulundurabilişiniz.

Kadın Yağmurluk Fiyatları Nelerdir?

Kadın su geçirmez mont fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Ürünün yalıtım ve su geçirmezlik seviyesi, markası, tasarımı, kullanılan malzemeler gibi pek çok etken yağmurluk fiyatları üzerinde etkilidir. Alacağınız ürüne karar verirken ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Şık ve kullanışlı tasarımlarıyla her zevke yönelik seçenekler sunan Decathlon yağmurluk kadın modelleri arasından siz de kendinize uygun bir model seçebilirsiniz.