Boks Eldiveni ve Bandajı

Boks Eldiveni ve Bandajı

Boks Eldiveni - Mavi - 120
Boks Eldiveni - Mavi - 120
₺350
Boks Bandajı 4 M
Boks Bandajı 4 M
₺90
Miktar başına Fiyat ₺22,50M
Boks Bandajı 2,5M
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Boks Bandajı 2,5M
₺60
Miktar başına Fiyat ₺24M
Boks Eldiveni - Kırmızı - 100
SERİ SONU
Boks Eldiveni - Kırmızı - 100
₺200 −37%
₺125
*12.07.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Boks Eldiveni - Beyaz / Mavi - 500
EKO TASARIM
Boks Eldiveni - Beyaz / Mavi - 500
₺450
Kick Boks Eldiveni - Siyah - 500
Kick Boks Eldiveni - Siyah - 500
₺600
OUTSHOCK

Kick Boks Eldiveni - Siyah - 500

(3)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Boks Bandajı - Siyah/ Altın - 4,5 M
Boks Bandajı - Siyah/ Altın - 4,5 M
₺130
Miktar başına Fiyat ₺65unit
OUTSHOCK

Boks Bandajı - Siyah/ Altın - 4,5 M

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.1/5 Şuna göre: 130 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Boks Eldiveni ve Bandajı

Boks eldiveni, dövüş sporlarıyla uğraşan dövüşçülerin antrenmanlarda ve müsabakalarda yaralanmasını önlemek amacıyla kullanılan eldivendir. Özel olarak üretilen boks eldivenleri, kullanım amaçlarına göre farklılık gösterir. Antrenman esnasında kullanılan boks eldiveni modelinin müsabakalarda daha hızlı hareket edebilmek için ağır olması gerekirken, müsabakalarda kullanılan boks eldivenlerinin rakibe zarar vermemesi için daha hafif olanlarının tercih edilmesi gerekir.

Boks, kick boks, muay thai ve wushu sanda gibi dövüş sporlarında kullanılan boks eldiveni modelleri genellikle suni deri, PVC ve gerçek deriden üretilir. Hem profesyonel hem de amatör sporcular için farklı görsel tasarımlara ve özelliklere sahip boks ve kick boks eldiveni modelleriyle Decathlon, sporcu performansınızı artıracak çözümler sunar. Boks yaparken hızlı ve rahat hareket etmeye yardımcı olan Decathlon boks eldiveni modelleri sakatlık ve zedelenme gibi riskleri minimuma indirerek güvenle spor yapmanızı sağlar.

Boks Eldiveni Bedeni Nasıl Ölçülür?

Boks eldiveni modelleri hem çocuk hem de yetişkinler için farklı beden aralıklarında sunulur. Boks eldivenlerinin bedenleri ulusal çapta kabul edilen İngiliz ölçü birimi OZ birimi ile ifade edilir. OZ ölçü birimi sporcunun vücut ağırlığının baz alınarak geliştirildiği bir ölçü birimidir. Vücut ağırlığı yükseldikçe eldivenin boyutları (ons birimi) yükselir. Boks eldiveni beden aralıkları genel olarak şu şekilde ilerlemektedir.

 • Vücut ağırlığı 45 kg - 65 kg arasında değişen sporcular için: 8 OZ
 • Vücut ağırlığı 65 kg - 78 kg arasında değişen sporcular için: 10 OZ
 • Vücut ağırlığı 78 kg - 90 kg arasında değişen sporcular için: 12 OZ
 • Vücut ağırlığı 90 kg olan sporcular için: 14 OZ
 • Vücut ağırlığı 90 kg dan yüksek olan sporcular için: 16 OZ

Genellikle yetişkinler için 8 OZ ile 16 OZ arasında değişen boks eldivenleri, kiloya göre seçilse de eldiven içinde elinizin bir miktar hareket etmesine de izin verecek şekilde seçim yapmanızda fayda vardır. Minik sporcular için geliştirilen boks eldiveni modelleri ise 7-10 yaş arası için 6 OZ, 3-5 yaş arası için ise 4 OZ bedenlerinde üretilir. Hem yetişkin hem de minik sporcular için özel olarak tasarlanan boks eldivenlerine Decathlon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Box Eldiveni Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Boks eldiveni satın alırken ürünün size ve uygulayacağınız spor programına uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. En doğru eldiven modelini tespit etmek için aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz:

 • Boks eldivenleri, farklı boks türleri için ayrı olarak üretilir. Eğer klasik boksla ilgileniyorsanız profesyonel boksör eldiveni modellerine, kick boksla ilgileniyorsanız kick box eldiveni seçeneklerine yönelebilirsiniz.
 • Boks eldivenleri, farklı fiziksel özelliklere sahip sporcular için çeşitli bedenler hâlinde üretilir. Ellerinizi ölçerek size en uygun boks eldiveni bedenini rahatça belirleyebilirsiniz. El ve bilek sağlığını korumak için kullanılan ve özellikle çocuklarınız için satın alacağınız çocuk boks eldivenleri için eldivenin kalıbı oldukça önemlidir.
 • Boks eldiveni satın almadan önce, ilgilendiğiniz ürünün hangi malzemeden üretildiğine de göz atmanız önerilir. Daha dayanıklı ve esnek malzemelerden üretilmiş eldivenleri seçerek boks eldiveninizin kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.
 • Boks eldivenleri, maçlar ve antrenmanlar için ayrı olarak tasarlanır. İdmanlarınız için kum torbası eldiveni satın alabilir ve böylece boks torbaları ile güvenle çalışabilirsiniz.

Boks Bandajı Nasıl Sarılır?

Boks bandajı, eldiven içinde kullanılan ve elinizin bütünlüğünü koruyan en önemli ürünler arasında yer alır. “Boks bandajı nasıl sarılır?” sorusu ise boks sporuna yeni başlayanların yanıtını en çok merak ettiği sorulardan biridir. Boks bandajı sarma esnasında aşağıdaki detaylara dikkat etmeniz son derece önemlidir:

 • Bandajınızın ellerinizi ideal bir seviyede sarması son derece önemlidir. Fazla gevşek bandajlar beklediğiniz yararı sağlamayabilir. Fazla sıkı şekilde sarılan bandajlar ise boks performansınızı olumsuz yönde etkileyebilir ve kan dolaşımınıza zarar verebilir.
 • Bandajınızı sararken parmak kemiklerinizi ve eklemlerinizi baskılamamaya özen göstermenizde yarar bulunur. Sargıyı yaptıktan sonra parmaklarınızı oynatmayı deneyebilir ve rahatsızlık hissederseniz bandajınızı düzenleyebilirsiniz.
 • Bandajınızı doğru şekilde sardıktan sonra mutlaka sabitlemeniz tavsiye edilir. Sabitlenmemiş bandajlar, boks performansınız esnasında bozulabilir ve sakatlanmanıza yol açabilir.

Boks Bandajı Ne İşe Yarar?

Boks bandajları, hem antrenmanda hem de boks maçlarında attığınız yumrukların ellerinize zarar vermesini önler. Kemiklerinizin ve eklemlerinizin doğru şekilde sabitlenmesine yardımcı olan bandaj çeşitleri yumruklarınızın etkinliğini de artırır. Eldiven kullanmadan antrenman yapabilmenize de yardımcı olan bandajlar, aynı zamanda daha sert ve doğru şekilde yumruk atabilmenize yardımcı olur. Boks bandajı fiyatları son derece cazip seçeneklere sahiptir. Bu sayede dilediğiniz kadar bandaj satın alabilir, hem antrenmanlarınızda hem de boks maçlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Boks Eldivenleri Nasıl Yıkanır?

Boks eldivenlerinin bakımı hem hijyen hem de yaşam kalitesi açısından son derece önemlidir. Eldivenlerinizi yıkamadan önce etiketlerinde yer alan talimatlara göz atmanız önerilir. Çamaşır makinesinde yıkanabilen modelleri her türlü makinede rahatça temizleyebilirsiniz. Daha hassas yapıdaki boks eldivenlerini ise ılık su, sıvı deterjan ve tuzdan elde edeceğiniz bir karışımla fırçalayarak ve sonrasında kurumaya bırakarak her türlü kötü kokudan ve hijyen sorunundan arındırabilirsiniz. Siz de boksla ilgileniyorsanız ve birbirinden kaliteli eldiven ve bandaj modelleriyle performansınızı artırmak istiyorsanız Decathlon tarafından size özel olarak tasarlanan seçenekleri tercih edebilirsiniz. En cazip box eldiveni fiyatları ve en yüksek kalite sayesinde benzersiz bir spor deneyimi yaşayabilirsiniz.