Kayak, Snowboard Kıyafet ve Giyim

Kayak & Snowboard (Kar) Kıyafetleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Çocuk Kayak Eldiveni - Mavi / Gri - 100
Çocuk Kayak Eldiveni - Mavi / Gri - 100
₺125
Yetişkin Kayak Çorabı - Mavi - 100
Yetişkin Kayak Çorabı - Mavi - 100
₺55
Çocuk Kayak Çorabı - Pembe - 100
Çocuk Kayak Çorabı - Pembe - 100
₺45
Erkek Kayak Pantolonu - Siyah - SKI-P 180
EKO TASARIM
Erkek Kayak Pantolonu - Siyah - SKI-P 180
₺410
Çocuk Tek Parmaklı Kayak Eldiveni - Pembe
Çocuk Tek Parmaklı Kayak Eldiveni - Pembe
₺125
Kayak Beresi - Yeşil - Fisherman
Kayak Beresi - Yeşil - Fisherman
₺55
Kadın Kayak Pantolonu - Siyah - 180
Kadın Kayak Pantolonu - Siyah - 180
₺410
Bebek Kar / Kayak Çorabı - Pembe - WARM
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Bebek Kar / Kayak Çorabı - Pembe - WARM
₺50
Kayak Eldiveni - Mavi - Yetişkin - 100
EKO TASARIM
Kayak Eldiveni - Mavi - Yetişkin - 100
₺145
Kadın Beyaz Kayak İçliği - Üst - 500
Kadın Beyaz Kayak İçliği - Üst - 500
₺140
Bebek Kar / Kayak Tulumu - Mor - WARM LUGIKLIP
YENİ
Bebek Kar / Kayak Tulumu - Mor - WARM LUGIKLIP
₺350
Erkek Siyah Kayak İçliği - Üst - SKI 500
Erkek Siyah Kayak İçliği - Üst - SKI 500
₺140
Çocuk Kayak Beresi - Beyaz / Gri - RIB
Çocuk Kayak Beresi - Beyaz / Gri - RIB
₺45
4.4/5 Şuna göre: 3987 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kar, Kayak ve Snowboard Kıyafetleri

En popüler kış sporları arasında yer alan kayak ve snowboard esnasında özel tasarlanan kıyafetleri kullanmak son derece önemlidir. Zorlu hava şartlarına özel olarak dizayn edilen ürünler, snowboard yaparken daha özgür hareket etmenizi sağlarken aynı zamanda rüzgâr ve soğuğa karşı da ekstra koruma sunar. Üstelik kayak modası son derece şık kombinler yapmanıza olanak tanır ve günlük yaşantınızda da kullanabileceğiniz kıyafetler içerir.

Kayak,Snowboard Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satın alacağınız kayak kıyafetlerine karar verirken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik, ürülerin nefes alabilir kumaştan üretilmesidir. Kullanacağınız hava şartlarına uygun yağmur ve rüzgâr geçirmezlik seviyesindeki modellere göz atabilirsiniz.

Kayak pantolonunun paçalarının lastikli olması içeriye girecek soğuk havayı engellerken paçalarınızın yere değmesini de önler. Özellikle kayak kıyafeti bayan modellerinde de mümkün olduğunca belden oturtmalı modellere öncelik verebilirsiniz. Ayrıca ekstra olarak kayak kemeri kullanmanızda da fayda vardır.

Çocuk kayak kıyafetlerinde mümkün olduğunca özgür hareket edebilme imkânı veren modellere yönelebilirsiniz. Ayrıca kayak kıyafeti outlet ürünlerine göz atabilir ve çok katmanlı kıyafetler satın alabilirsiniz.

Kayak montu ve pantolonunun yanı sıra kayak eldiveni gibi aksesuarların seçimine de özen göstermenizde fayda vardır. Eldivenin elinize tam oturmasına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca doğada fotoğraf çekmek ya da telefonunuza bakmak isterseniz parmakları dokunmatik olan ürünleri kullanabilirsiniz. Kayak şapkasının ise kulaklarınızı tamamen kapatacak şekilde olması önemlidir. Zorlu hava şartlarında konforlu bir şekilde kayak yapmak içinse siperlikli modelleri kullanabilirsiniz.

Kayak, Snowboard Katmanları Nasıl Olmalı?

Snowboard kıyafetleri seçiminde tek bir parça kullanmak yerine katmanlı giyinmenizde fayda vardır. Bu sayede soğuğa karşı ekstra yalıtım sağlamanız mümkün olur.

En iç katmanda cildinize nefes aldıran ve rahatlığınızı kısıtlamayan bir kayak içliği kullanabilirsiniz.Termal içlikmodellerinin pek çok seçeneği bulunmakla beraber vücudunuzu tamamen saran ve fiziksel özelliklerinize uygun bir model seçmeniz önemlidir.

Alt giyimde içliğin üzerine bir snowboard pantolonu giymeniz yeterli olur. Üstünüz için ise özel yalıtımlı ve pamuklu uzun kollu kıyafetler ya da polar tercih edebilirsiniz.

Üst katman için snowboard montu kullanmanızda fayda vardır.Kayak montları çeşitlerinin teri dışarı atabilmesi için nefes alabilir kumaştan üretilmesi gereklidir. Karın içinize geçmemesi içinse su geçirmez olmasına özen gösterebilirsiniz. Ancak her kayak montu için farklı su geçirmezlik seviyeleri olduğunu unutmamalısınız. Başlangıç seviyesi için 1000 mm mebran üzerindeki ürünler işinizi görmekle beraber profesyonel bir ürün istiyorsanız, 5000 mm üzeri değerlerde su geçirmezlik sunan montlara göz atabilirsiniz.

Çocuk kayak kıyafeti seçiminde mümkün olduğunca fazla katmanlı kıyafetler kullanmanızda fayda vardır. Ayrıca kayak tulumu kullanmak çocukların daha rahat hareket etmelerine yardımcı olabilir.

Kayak & Kar Kıyafeti Nasıl Temizlenir?

Kayak giyim malzemeleri yüksek yalıtım sunan, su geçirmeyen ve nefes alan kumaşlardan üretilir. Ancak bu özelliklerini korumaları için temizlik esnasında ekstra özen göstermek önemlidir. Her kayak kıyafetini temizlemeden önce üzerindeki talimatları incelemenizde fayda vardır.

Kayak giyim ürünleri, suyu üzerinden kaydıran bir yapıya sahip olduğundan yıkama esnasında yumuşatıcı kullanmamak gereklidir. Aksi takdirde ürün, nefes alma özelliğini kaybederek iç katmanın nemlenmesine de neden olabilir.

Tercih ettiğiniz ürüne göre değişmekle beraber çamaşır deterjanları kayak kıyafetlerine zarar verebilir. Ayrıca kıyafetleri 30 dereceden daha yüksek sıcaklıktaki su ile yıkamamaya özen göstermelisiniz.Kayak pantolonları yalnızca bölgesel olarak kirlendiyse bakım ve temizleme spreylerinden faydalanabilirsiniz. Yıkama sonrasında kesinlikle kurutma makinesine atmamalı ve açık havada kurutmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca kayak ürünleri ütülenmemelidir.

Kayak kıyafeti fiyatları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir, farklı bütçelere hitap eden ürünleri Decathlon’da bulabilirsiniz.