Yağmurluklar

Yağmurluklar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Yağmurluk - 100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Yağmurluk - 100
₺90
4.5/5 Şuna göre: 2266 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Yağmurluklar

Her yaştan kullanıcının yağmurlu havalarda rahatça gezmesini sağlayan yağmurluk modelleri mevcuttur. Çok sayıda kumaş yapısı, özellik, tasarım seçeneği her alanda beklentilerinizi karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Doğa turlarında, akşam yürüyüşlerinde ya da arkadaşlarınızla buluşmaya giderken tercih edebileceğiniz yağmurluk çeşitleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Yağmurluk Nedir?

Yağmurluk, yağmurdan korunmayı sağlayan giysi modelidir. Üretildiği malzeme, boyut, tasarım gibi hususlara bağlı olarak çok sayıda model seçeneği mevcuttur. Temel amacı yağmurlu havalarda kuru kalmayı sağlamak olsa da, aynı zamanda mevsimsel kıyafetleri tamamlayan önemli bir parçadır. Hafif yapısı sayesinde doğa yürüyüşü ve akşam gezintileri için oldukça avantajlıdır. Su itici özelliğinin yanı sıra nefes alabilirlik seviyesi yüksek olduğundan konforu elden bırakmamanızı sağlar.

Yağmurluk Ne İşe Yarar?

Yağmurluk, özel kumaş yapısı sayesinde yağışlı ortamlarda dahi rahat bir şekilde gezebilmeyi sağlar. Ürünlerin dış yüzeyi su itici özelliğe sahiptir. Böylece yağmurluk ile temas eden yağmur taneleri içeri işlemeden dışarıda tutulur. Yağmurluk, genel olarak ince ve hafif yapıda üretilir. Özellikle mevsimsel geçişler için ideal bir üründür. Hava şartları ideal olduğunda tercih edilmesi ile yüksek verim elde etmek mümkündür. Modellerin soğuktan koruma işlevi ise ikinci plandadır. Bu nedenle yağmurlukları işlevi dışında kullanmamak gerekir.

Yağmurluk modelleri spor sırasında kullanım için de idealdir. Yağışlı havalarda açık havada bile konforu elden bırakmadan egzersiz yapmaya devam etmenizi mümkün kılar. Aynı zamanda nefes alabilen kumaş yapısı sayesinde terleme problemi yaşamanızın önüne geçer. Decathlon yağmurluk modelleri ile ihtiyaçlarınızı kaliteli ürünlerle karşılayabilirsiniz.

Yağmurluk ve Rüzgarlık Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yağmurluk ve rüzgarlık arasındaki temel fark koruma faktörüdür. Yağmurluklar yağışlı havalarda kuru kalmayı sağlar. Rüzgarlıklar ise rüzgara ve soğuğa karşı koruma görevine sahiptir. Bu nedenle iki ürün arasında yalıtım farkı mevcuttur. Yağmurluk mont görevi görmediği için yağışlı havalarda tercih edilmelidir.Yağmurluk ve rüzgarlık arasındaki diğer bir fark ise kumaş yapısıdır. Modellerin kumaş yapısı işlevlerine göre belirlenir. Yağmurluklar su itici ve nefes alabilen yapıdayken, rüzgarlıkların kumaşı daha etkili yalıtım sağlar. En iyi yağmurluk ve rüzgarlık ile dış mekan aktivitelerini konforlu hale dönüştürmek mümkündür.

Yağmurluk Çeşitleri Nelerdir?

 • Kadın yağmurluk: Kadın kullanıcılar için tasarlanan yağmurluk modelleridir. Yağmurluk kadın çeşitleri çok sayıda tasarım, renk, özellik seçeneğine sahiptir.
 • Erkek yağmurluk: Erkek kullanıcıların kullanımı için ideal olan ürünlerdir. Yağmurluk erkek seçenekleri farklı tasarım, uzunluk ve özelliğe sahip olarak tasarlanır.
 • Unisex yağmurluk: Cinsiyet fark etmeksizin kullanıma uygun olan bu modeller pek çok tasarıma sahiptir.
 • Çocuk yağmurluk: Çocuklar için özel olarak geliştirilen modellerdir. Yağmurluk çocuk seçenekleri genel olarak oldukça hafif yapıdadır.
 • Bisiklet yağmurluk: Bisiklet sürerken yağmurdan korunmayı sağlayan modellerdir. Kumaş yapısının nefes alabilirliği yüksektir.
 • Koşu yağmurluk: Yağışlı havalarda rahatça koşu egzersizleri yapmayı sağlar. Özel kumaş tasarımı hafif ve hava geçirgendir.
 • Balıkçı yağmurluk: Balıkçı yağmurluk çeşitleri tekne aktiviteleri için idealdir. Balıkçı yağmurluğu erkek, kadın ve çocuklar için uygun seçeneklerden oluşur.
 • Şeffaf yağmurluk: Şeffaf kumaş yapısına sahip yağmurluk çeşitleridir.
 • Panço yağmurluk: Standart yağmurluktan daha uzun yapıdadır. Hafifliği ve dayanıklılığı ile öne çıkar.
 • Uzun yağmurluk: Bel bölgesinin altında olacak şekilde tasarlanan ürünlerdir. Uzun yağmurluk erkek, kadın ve çocuklar için oldukça avantajlıdır.
 • Kanguru yağmurluk: Kanguru cep tasarımına sahip olan modellerdir.
 • Köpek yağmurluk: Köpek yağmurlukları yağışlı havalarda evcil hayvanını dışarı çıkarmak isteyenler için idealdir.
 • Motosiklet yağmurluk: Motosiklet yağmurlukları sürüş sırasında kuru kalmanızı sağlar.
 • Bebek arabası yağmurluk: Bebek arabası yağmurlukları bebeklerin yağmurdan etkilenmemelerine yardımcı olur.

Birbirinden kaliteli ve kullanışlı yağmurluk modelleri ile yağışlı havalarda yürüyüş yapmak çok daha konforludur.

Yağmurluk Fiyatları Nelerdir?

Yağmurluk fiyatları 90-1700 TL aralığındadır. Ürünlerin tasarımları, kumaş yapıları, özellikleri, boyutları gibi kriterler fiyat belirlenirken göz önünde bulundurulur. Bu nedenle modellerin fiyatları değişkenlik gösterir. Yağmurluk fiyatları ve özellikleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tasarımların sahip oldukları özellikler farklı alanlarda kullanım için idealdir. Böylece her kullanıcının kendi bütçesi için ideal ürünü bulması kolaylaşır. Decathlon yağmurluk erkek, kadın ve çocuk modellerinin özellikleri arasında kıyaslama yapmak seçim yapmaya yardımcı olur. Decathlon yağmurluk fiyatları kalite düzeyine oranla erişilebilir düzeyde olması sayesinde kullanıcılarından tam not almayı başarır. Kampanya fırsatlarından yararlanarak en ucuz yağmurluklar arasından istediğiniz ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.

Yağmurluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yağmurluk seçerken ürünlerin özellikleri ile kişisel ihtiyaçların uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Yağmurluk çeşitleri arasında seçim yaparken ilk olarak ürünlerin kumaş yapısı incelenmelidir. Kumaş yapısı kaliteli olduğunda su geçirmezlik özelliği uzun süre korunur. Kumaşla birlikte modellerin diğer kısımlarının dayanıklılık seviyesi de karar verirken göz önünde bulundurulmalıdır. Seçim aşamasında dikkate alınması gereken diğer bir husus da boyuttur. Yetişkin ve çocuk yağmurlukları çok sayıda ölçü seçeneğine sahip şekilde tasarlanır. Yağmurluk bayan, bay ve çocuk modelleri arasından sizin için ideal alternatifleri kolayca bulabilirsiniz.

Ürünler arasında seçim yaparken görünüme de dikkat etmek gerekir. Tasarımları, renkleri gibi detaylar korumanın yanı sıra şıklık kazandırır. Modellerin çok sayıda renk seçeneği mevcuttur. Sarı yağmurluk, kırmızı yağmurluk, siyah yağmurluk, mavi yağmurluk gibi alternatifler ile dolabınıza hoş bir ekleme daha yapabilirsiniz. Ayrıca kız ve erkek çocuk yağmurluk modelleri arasından çocuğunuzun hoşuna giden modelleri dilediğiniz an sipariş edebilirsiniz.

Kadın Yağmurluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadın yağmurluk seçerken ilk olarak ürünün ölçülerine ve kumaş yapısına dikkat edilmelidir. Bayan yağmurluk çeşitleri farklı uzunluk, beden ve tasarım alternatiflerine sahiptir. Bayan yağmurluk modelleri arasında seçim yaparken fiyat seçeneklerini de göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Bayan yağmurluklar ile kaliteli ve hesaplı bir ürüne ulaşmak mümkündür.

Erkek Yağmurluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek yağmurluk modelleri arasında seçim yaparken ürünlerin vücut yapısı ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Erkek yağmurluklar özel kumaş yapılarıyla farklı alanlarda kullanım için idealdir. Ayrıca erkek yağmurluklar moda ve farklı tarzlar için de ideal seçeneklere sahiptir. Beyaz, kırmızı, mavi yağmurluk erkek alternatifleriyle dolabınıza şık bir ürün daha ekleyebilirsiniz.

Çocuk Yağmurluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk yağmurluk modellerinde tasarım kadar kumaş yapısına da dikkat etmek gerekir. Hafif yapıdaki erkek ve kız çocuk yağmurluk seçenekleri rahatlığı ön planda tutar. Kız ve erkek çocuk yağmurluk alternatiflerinde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise dayanıklılıktır. Erkek çocuk yağmurlukları ile kaliteli ve estetik bir tasarıma aynı anda sahip olabilirsiniz.

Spor Türüne Göre Nasıl Yağmurluk Seçilmelidir?

Spor türüne göre yağmurluk seçerken ürünlerin kumaşına, hafifliğine ve spor hareketleriyle uyumlu özelliklerine dikkat etmek gerekir. Örneğin; bisiklet yağmurluğu yüksek eforda bile terletmeyen özelliğiyle kolaylık sağlar. Decathlon terletmeyen yağmurluk seçenekleri trekking ve koşu gibi aktiviteler için de uygundur. Spor sırasında yağmurluk seçimi yaparken koruma faktörü de göz önünde bulundurulmalıdır. Spor yağmurluklar konforlu yapısına ek olarak hava şartlarından minimum düzeyde etkilenmenizi sağlamalıdır. Örneğin; avcı yağmurlukları doğayla iç içe geçirdiğiniz süre boyunca kuru kalmanıza yardımcı olmalıdır. Denizcilik, motor yağmurlukları gibi birbirinden kaliteli spor yağmurluk modelleriyle aktivitelerinize yeni bir hava kazandırmanız mümkündür.

Yağmurluk Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Yağmurluk kumaşının sahip olması gereken özellikler hava şartlarına ve aktiviteye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bununla birlikte modellerden beklenen ilk özellik su geçirmez olmasıdır. Su geçirmez yağmurluk çeşitleri gün boyu kuru kalmanızı sağlar. Soğuk havalarda su geçirmez mont görevi üstlenebilen modelleri tercih etmek avantaj kazandırır. Kadın ve erkek yağmurluk mont seçenekleri açık havada kuru kalmanıza ve üşümemenize yardımcı olur. Kumaşlardan beklenen diğer bir özellik ise nefes alabilir yapıda olmalarıdır. Yağmurluk ceket seçenekleri koruma ve konfor arayışında olanların beklentilerini karşılamayı başarır. Astar, fermuar gibi detaylara sahip yağmurluk kumaşları konfora öncelik veren kullanıcılar için idealdir.

Su Geçirmez Kumaşlar Nelerdir?

 • Polyester:Güçlü lif yapısı ile suya karşı dayanıklıdır. Polyester kumaşlar aynı zamanda kire karşı da dirençlidir.
 • Paraşüt: Su geçirmez özelliğinin yanı sıra sağlamlığıyla da yağmurluk modellerinde sıkça tercih edilir.
 • Ayluz:Ayluz kumaş, naylon yapısı ile su iticilik özelliği yüksek olan bir üründür.
 • Palermo: Özel yapısı ile suya karşı dayanıklı ve estetik bir görünüme sahiptir.

Yağmurluk Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağmurluk temizliği ve bakımında soğuk su kullanmak gerekir. Yıpranma oluşmaması adına elde yıkama yapılması oldukça önemlidir. Makinede yıkayacak kullanıcıların ise ürünlerin iç etiketindeki bilgilere uygun programı seçmesi tavsiye edilir. Bununla birlikte yağmurluk üzerinde leke olan bölgeler temiz bir bezle silinebilir. Yağmurluk takım modelleri yıkandıktan sonra kısa sürede kuruyacağı bir alanda bırakılmalıdır. Yeni sezon yağmurluklar doğru temizlik ve bakım ile ilk günkü görünümünü uzun süre korur. Birbirinden kaliteli marka yağmurluklar ile tarzınıza hoş dokunuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Tozlu giyim yağmurluklar ve Decathlon yağmurluk modelleri ile arzu ettiğiniz sonuçlara kolayca ulaşabilirsiniz.