Dizlikler, Bileklikler, Dirseklikler

Dizlik, Bileklik, Dirseklik Modelleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kavrama Bandı - 3 cm X 2,5 cm - Beyaz
Kavrama Bandı - 3 cm X 2,5 cm - Beyaz
₺50
Miktar başına Fiyat ₺20M
TARMAK

Kavrama Bandı - 3 cm X 2,5 cm - Beyaz

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Yapışkanlı Kavrama Bandı - 7,5 cm X 4,5 cm - Mavi
Yapışkanlı Kavrama Bandı - 7,5 cm X 4,5 cm - Mavi
₺50
Miktar başına Fiyat ₺11,11M
TARMAK

Yapışkanlı Kavrama Bandı - 7,5 cm X 4,5 cm - Mavi

(9)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kavrama Bandı - 6 cm X 0,9 m - Siyah
Kavrama Bandı - 6 cm X 0,9 m - Siyah
₺55
Miktar başına Fiyat ₺61,11M
TARMAK

Kavrama Bandı - 6 cm X 0,9 m - Siyah

(4)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.1/5 Şuna göre: 351 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Dizlik - Bileklik - Dirseklik

Spor yapmanın; kasları geliştirmekten zayıflamaya, kemikleri güçlendirmekten vücut enerjisini arttırmaya, kalp sağlığından ruh sağlığına kadar saymakla bitmeyecek kadar çok faydası bulunur. Araştırmalara göre düzenli spor yapmak, kalp krizi riskini azaltır, tansiyonu düzenler, kolesterolü dengeler, kısacası sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralar. Ancak olası spor kazalarından korunabilmek için her bireyin koruyucu ekipman kullanması büyük önem taşır.

Koruyucu Ekipman Kullanımı Neden Önemlidir?

Spor yapmak ve aktif bir yaşam benimsemek insanın ruh ve beden sağlığı için yapacağı en faydalı şeylerden biridir. Ancak bazı spor türleri vardır ki kazaları da beraberinde getirebilir. Olası kazalardan ve yaralanmalardan korunmak için ise koruyucu ekipman kullanımı çok önemlidir. Sporda dizlik dirseklik, bileklik, bel kemeri, diz bandı ve omuzluk gibi koruyucu ekipmanlar, sporcuya düşme ve darbelere karşı ihtiyacı olan desteği vereceği gibi hassas bölgelere de bir koruma kalkanı oluşturarak sporcunun herhangi bir yara almasını önler. Koruyucu ekipmanlar, spor esnasında vücudu korurken, vücudun hareket kabiliyetini önlemez, sporcunun performansında koruyucu ekipman kullanımına bağlı herhangi bir düşme yaşanmaz, aksine sporcunun yara almadan, sakatlanmadan yaptığı spora hiç ara vermeden kendini geliştirebilmesine imkan tanır.

Dizlik Ne İşe Yarar?

Dizlik; sporcunun olası düşme ya da çarpma esnasında hassas bir yapıya sahip diz bölgesini korumaya yardımcı olan bir ekipmandır. Yastıklı yapısıyla diz kapağı zedelenmelerinin önüne geçen dizlik, koruma sağladığı gibi eklemleri destekleyerek spor yapmayı kolaylaştırır. Voleybol dizlik, basketbol dizlik, futbol dizlik, bisiklet dizlik, koruyucu dizlik, dizlik dirseklik seti gibi çeşitleri bulunan dizlik modelleri hemen hemen her sporda gereklidir. Dizlik fiyatları, dizlik modelleri ile birlikte değişiklik gösterebilir. Voleybol dizlik fiyatları ile dizlik basketbol fiyatları arasında dizliğin markasına ve üretim malzemesine göre değişebilen küçük farklılıklar görülebilir. Ancak genel olarak her bütçeye göre bir dizlik bulmak, dizlik çeşitleri arasından seçim yapabilmek mümkündür. Dizlik modellerine ek olarak diz bandı, diz koruma bandı ve diz altı bandı gibi koruyucu ürünler de dizleri spor yapılan süre boyunca sıcak tutmaya, teri emme ve dize destek verme için ideal ürünlerdir. Decathlonda bulunan basketbol ve basketbol ekipmanları kategorisinde dizlik çeşitlerine ve diğer ekipman seçeneklerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Bileklik Ne İşe Yarar?

Özellikle basketbol ve voleybol sporlarıyla ilgilenenler için olmazsa olmazlarından biri ise bileklik çeşitleridir. Basketbol bileklik, oyun sırasında ellere doğru akan terin emilmesine ve daha rahat bir şekilde performans gösterilmesine katkı sağlarken sporcuların sportif şıklıklarını da tamamlar. Rahat ve sağlıklı bir spor süreci yaşanmasını sağlayan bileklikler, sporcunun spor esnasında terini silebileceği bir havlu işlevi de görür. Basketbol ayak bilekliği, bacaklardaki teri emdiği gibi kan dolaşımına da yardımcı olur. Voleybol bilekliği ise yine nem emici özelliği ile voleybolcuların terini emerek, çok daha sağlıklı spor yapmalarını sağlar. Decathlon’da bulunan voleybol ekipmanları kategorisinden bileklik modellerine ve voleybolda ihtiyaç duyabileceğiniz onlarca yardımcı ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Dirseklik Ne İşe Yarar?

Dirseklik kullanımı spor esnasında dirsek bölgesini kaza ve sakatlanmalara karşı korur, kol bölgesinin kan dolaşımını hızlandırır. Fitness dirseklik, özellikle kollara ağırlık verilerek yapılan sporlarda dirseğin tahriş olmasını önler. Voleybol dirseklik, dirseği, oyun esnasında dirsek bölgesine gelecek sert bir toptan ya da darbeden korur. Bisiklet dirseklik, sürüş esnasında kasların gevşemesini önler ve diri tutar. Basketbol dirseklik düşme, çarpma, çarpışma gibi kazalardan dirseğin yara almadan kurtulmasını sağlar. Bunun dışında dirsek bölgesinde oluşan teri hızlıca emerek, sporcuyu rahatlatır. Dirseklik fiyatları markaya ve ürünün üretildiği hammaddeye göre değişiklik gösterse de her bütçeye göre bir dirseklik bulak mümkündür.

Omuzluk Ne İşe Yarar?

Özellikle vücut geliştirme sporlarında omuzun önemi büyüktür. Çalışma esnasında onlarca kilo ağırlıkların yüklendiği omzu desteklemek için bir omuzluk kullanımı yapılan spordan çok daha fazla verim almanızı sağlayacağı gibi omzunuzu olası zedelenmelerden de korur. Omuzluk nasıl takılır sorusunun cevabı ise oldukça pratiktir. Ürünlerin her vücuda göre ayarlanabilir yapısı ile kolayca takılan omuzluklar, sıklık derecesi ile her vücuda ve istenilen ölçüye göre kolayca ayarlanır.

Bel Kemeri Ne İşe Yarar?

Spor ve dans esnasında bel bölgesini olası sakatlanma ve zedelenmelerden koruyan bel kemeri; bel destek kemeri, bel kemeri fitness, spor bel kemeri gibi her ihtiyaca göre hazırlanmış çeşitleri ile bel kemeri bayan, bel kemeri erkek gibi özelleştirilmiş seçenekleri ile vücut sağlığınızı korur, sizin daha uzun senelere spor yapabilmenize ve özgürce dans edebilmenize imkan tanır. Decathlon’da vücut geliştirme ekipmanlarıkategorisinde bulabileceğin onlarca yardımcı ürün uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. Siz de Decathlon’dan koruyucu ekipman ihtiyaçlarınızı tamamlayabilir, güvenle spor yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.