Masa Tenisi Masaları

Masa Tenisi Masası

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Masa Tenisi Masası - İç Mekan - PPT 100
SERİ SONU
Masa Tenisi Masası - İç Mekan - PPT 100
₺500 −12%
₺440
*16.06.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Masa Tenisi Masası - TTT130
Masa Tenisi Masası - TTT130
₺6.500
PONGORI

Masa Tenisi Masası - TTT130

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Masa Tenisi Masası - FT730I / TTT110
Masa Tenisi Masası - FT730I / TTT110
₺5.500
PONGORI

Masa Tenisi Masası - FT730I / TTT110

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Masa Tenisi Masası Ayarlanabilir Ayak
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Masa Tenisi Masası Ayarlanabilir Ayak
₺40,99
ARTENGO

Masa Tenisi Masası Ayarlanabilir Ayak

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.5/5 Şuna göre: 35 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Masa Tenisi Masası

Masa tenisi, tüm dünyada son derece popüler olan modern bir oyundur. Masa tenisi oyununun kuralları, 1926'da kurulan Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) tarafından belirlenir. Hem iç hem de dış mekânlarda oynanabilen masa tenisi için çeşitli özelliklerde masalar sunulur. El ve göz koordinasyonunu geliştiren ve her yaştan kişinin keyifle oynayabileceği masa tenisine uygun bir alan yaratmak istiyorsanız öncelikle doğru bir masa tenisi masası seçmeniz gerekir. Teknik anlamda birtakım bilgiler edinerek size en uygun indoor ve outdoor masa tenisi masası seçeneklerini satın alabilirsiniz.

Masa Tenisi Masası Hangi Malzemelerden Yapılır?

Masa tenisi masalarının çoğu, ahşap malzemeler kullanılarak üretilir. Ahşap malzemeden üretilen masa tenisi masası özellikleri itibarıyla iç mekân kullanımına daha uygundur. Aşırı nem ve sıcaklığa maruz kalabileceği dış mekânlar için ahşap kullanılması önerilmez. Bu nedenle, hava koşullarına dayanıklı olması açısından outdoor masa tenisi masası seçenekleri genellikle alüminyum veya metalden yapılır.

Masanın üst kısımları, alüminyum gövdeyi kaplayan ahşap tabakalarla kaplanır. Bu üretim tekniği, masaların dış koşullara tamamen dayanıklı ve esnek olmasına imkân sunar. Eğlence amaçlı üretilen masa tenisi masası seçenekleri plastik malzemelerden üretilir. Bu tip masalar, daha çok çocuklara uygundur.

Masa Tenisi Masası Ölçüleri

Masa tenisi masası boyutları, ITTF tarafından belirlenir. Resmî masa tenisi masası ebatları 152,5 cm genişliğinde, 274 cm uzunluğunda ve 76 cm yüksekliğinde olmalıdır. Masa tenisi filesi ise 15,25 cm yüksekliğinde ve 1,83 m uzunluğundadır. Masa tenisi masalarının büyük çoğunluğu, bu standart kurallar çerçevesinde üretilir. Ancak, çocuklar için veya hobi amaçlı kullanımlarda daha küçük masa tenisi masası tercih edilebilir. Masa tenisi masası modellerini inceleyerek aralarından sizin için en uygun ölçüde olanı sipariş verebilirsiniz.

Masa Tenisi Masası Nasıl Olmalı?

İster profesyonel ister amatör olun, aktivitenizi daha keyifli ve eğlenceli hale getirmek için en iyi masa tenisi masalarını satın almanız önerilir. Ürünler farklı özellikler, malzemeler ve boyutlarda sunulur ve masa tenisi masası fiyatları da bunlara göre şekillenir. Mini masa tenisi masası çeşitlerinden outdoor ürünlere kadar aradığınızı bulmak için birkaç ipucundan yararlanabilirsiniz:

 • Tam Boyutlu Masalar
 • ITTF’nin belirlediği standart masa tenisi masası ölçüsü ile üretilir. Oyun konusunda ciddi olan ve evinde daha kalıcı bir ekipman isteyenler için tam boyutlu bir masa en iyi seçimdir.

 • Ayarlanabilir Masalar

 • Ayarlanabilir özellikteki masa tenisi masalarında yükseklik düzenleyici ayaklar bulunur. Bu masalar, daha küçük oyuncuların tüm oyun yüzeyini deneyimleyebilmeleri ve fileye yakın oynandığında topa ulaşabilmeleri için kullanışlıdır.

 • Dönüştürülebilir Masalar

 • Yerden tasarruf sağlamak isteyenlere yönelik olan bu masalar, dar alanlara kurulabilir ve böylece farklı alanlara eğlenceyi taşımanıza yardımcı olur.

 • Mini Masalar

 • Portatif ve kullanışlı küçük masa tenisi masası modelleri genellikle çocuklar için üretilir. Yüksekliği standart masalardan daha alçak olan modelleri eğlence dolu aktiviteler için düşünebilirsiniz.

  Masa Tenisi Masası Özellikleri

  Masa tenisi masası özellikleri; malzeme, tasarım, boyut gibi başlıklar çerçevesinde ele alınır. Genel olarak masa tenisi masalarında bulunan birtakım temel özellikler şöyledir:

  • Kilitleme sistemine sahip ürünler, oyun sırasında masanın sabit durmasını sağlar. Beklenmedik bir anda yanlışlıkla açılıp kapanmasına engel olur.
  • Bazı masa tenisi masaları, kendi file ve düzenleme sistemleri ile birlikte sunulur. Hazır sistemlere sahip masaları masa tenisi raket kılıfları, raket ve top gibi malzemeleri satın alarak hemen kullanabilirsiniz.
  • Masa tenisi masası kurulumu genellikle montaj gerektirir. Talimatlar doğrultusunda masa tenisi masanızı kolayca kurabilirsiniz.

  Decathlon, ihtiyacınız olan tüm masa tenisi malzemeleri için en kaliteli ve fonksiyonel ürünleri sunar. Siz de hemen şimdi, Decathlon’un masa tenisi masası ucuz fiyat ve kampanya ayrıcalıklarıyla dilediğiniz ürünü satın alarak oyun keyfinizi katlayın!