Basketbol Aksesuarları

Basketbol Dizlik, Dirseklik ve Destek

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

4.4/5 Şuna göre: 62 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Dizlik, Dirseklik ve Destek

Sahada hareketlilik oranı yüksek olan dinamik sporlarda sakatlanma ihtimali daha yüksektir. Yüksek efor gerektiren bu sporlardan biri de basketboldur. Basketbol oynarken vücudunuzun belli bölgeleri daha fazla darbeye ve yüke maruz kalır. Dizlerinizi,dirseklerinizi,belinizi,ayak ve el bileğinizi,baş parmak ve omzunuzu Decathlon'un sunduğu birbirinden kaliteli ve işlevsel dizlik, dirseklik ve destek ürünleriyle korumanız mümkündür. Hem ufak tefek sakatlanma veya incinmeleri sarmak hem de spor esnasında vücudunuzu darbelere karşı korumak ve stratejik destek sağlamak üzere üretilen dizlik, dirseklik ve destek ürünü çeşitleri sayesinde sportif aktivitelerinizi daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Basketbol Dizlik Çeşitleri Nelerdir?

Dizlik; basketbol oynarken dizlerinize gelecek olası darbe, düşme çarpma gibi olumsuz etkenlerin şiddetini azaltır ve eklemlerinizi sağlam bir şekilde kavrayarak destek verir. Basketbol dizliği modelleri uzun ve kısa olmak üzere pek çok boy,ebat ve çeşide ayrılır. Basketbol oynarken dizinize takacağınız dizlik, diz bandı ve korumalı basketbol dizliği modelleri ile dizlerinizi olası sakatlıklardan koruyabildiğiniz gibi hafif sakatlıklarınızda sargı malzemesi olarak da kullanabilir ve ağrıyan bölgeyi rahatlatabilirsiniz. Baldırdan bacağın bitiş noktasına kadar uzanan basketbol uzun dizlik modellerinin yanı sıra diz kapağının hemen aşağısında ve yukarısında biten, oyun esnasında eklem üzerine homojen bir baskı uygulayarak dizinizi destekleyen ve kavrama sağlayan elastik dizlik çeşitleri vardır. Orta seviyeli burkulmalardan sonra yeniden spor yapmaya başlayan kullanıcılar için tasarlanan ve ayarlanabilen sıkma bantları ve yan güçlendirmeleri bulunan dizlik modelleri, eklemlerinize destek verir ve sıkma bantları yardımıyla dizlerinizdeki bağları sıkıca kavrar. Dizinizin yapısına uyum sağlayan kompresyon fonksiyonuna sahip rahat kumaşı ile dizinizi rahat ettirir. İhtiyacınız olan kavrama seviyesine göre ayarlayabileceğiniz bu dizlik modelleri, aynı zamanda hava alan dokusuyla teri dışarı atarak cildinizi ferah tutar. Ne tür bir dizlik çeşidine ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra dilediğiniz dizlik modelini seçebilirsiniz.

Basketbol Korumalı Dizlik Özellikleri Nelerdir?

Basketbol korumalı dizlik modelleri, düşme ya da diğer oyuncularla temas esnasında eklemleri desteklemeyi amaçlayan ve aynı zamanda darbe veya çarpmalara karşı koruma sağlayan dizlik çeşididir. Özel yapısıyla mükemmel bir kavrama hissi sunan korumalı dizlik modellerinin ön kısmında, düşme sırasında darbelere karşı koruma sağlayan köpük dolgular yer alır. Bu dizlik modelleri uzun boyutlarıyla baldır ve üst bacak kısmına da destek sunar. Nefes alan kumaş bileşeniyle üretilen modeller, aynı zamanda teri emerek dışarı atma özelliği sayesinde cildinizi ferah ve kuru tutar. Rahat ve esnek bileşeninin yanı sıra dizinize tam olarak oturan konforlu kesimi sayesinde eklemlerinize maksimum hareket özgürlüğü sağlar. Bileşeninde poliamit, elastan kumaş ve polietilen, EVA köpük gibi malzemeler kullanılan korumalı dizlikler, yıkama ve kurutma testlerinden de başarıyla geçmiş ve özelliklerini koruduğu belirlenmiştir. Basketbolcuların oynadıkları oyundan maksimum keyif almaları ve dizlerini olası sakatlıklardan korumaları için tasarlanan korumalı basketbol dizlik modelleri dışında dizi kavrayan ve diz kapağında oluşan tendon iltihabından sonra yeniden spor yapmaya başlayan kullanıcılar için tasarlanan diz bandı modellerinin yanı sıra basketbol ayakkabısı modelleri de yer alır.

Basketbol Dizliği Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Basketbol dizliği alırken vücudunuza uygun olan bedeni seçmek, seçtiğiniz dizlikten yüksek verim ve konfor almanız için çok önemlidir. Doğru beden seçimi yapılmadığı takdirde aldığınız dizlik işe yaramayacağı gibi aynı zamanda eklemlerinize de zarar verebilir. Vücudunuza dar gelen bir dizlik modeli ağrılarınızı dindirmeyeceği gibi aksine ağrılarınızın daha da artmasına neden olur. Ayrıca unutulmaması gereken en önemli nokta dizlik, dirseklik ve bileklik gibi sargıların yalnızca ufak tefek incinmeler ve iyileşme dönemleri için ideal olduğudur. Ciddi sakatlanmalarda kullanılması uygun olmaz.

Basketbol Dirseklik Ürünleri Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Basketbol kıyafetleri arasında dirseklerinizi korumak için basketbol dirseklik modelleri de bulabilirsiniz. Dirseklerinize kavrama ve koruma sağlayan ve dirsek iltihabından sonraki antrenmanlarda kullanılmak üzere tasarlanan dirseklik modelleri, uzun ve kısa olmak üzere çeşitlere ayrılır. Kolunuzu komple kaplayan, sıcak tutan ve kompresyon sağlayan uzun dirseklik modellerinin yanı sıra yalnızca dirsek kısmını saran ve ayarlanabilen dirseklik modelleri bulabilirsiniz. Dirseklik alırken beden ölçünüze uygun dirseklik modellerini seçmek yararınıza olacaktır. Beden ölçünüze uygun olmayan dar veya bol dirseklikler, faydadan ziyade eklemlerinize rahatsızlık verir ve beklenen verimi almanıza engel olur. Bu nedenle dirseklik alırken beden ölçülerinizi mutlaka göz ününde bulunurun.

Basketbol Dizlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Basketbol dizlik fiyatları seçeceğiniz ürünün kalitesine, içerdiği fonksiyonlara, uzunluğuna ve kısalığına göre değişkenlik gösterir. Çok fazla özelliğe sahip ürünler daha farklı fiyat seçenekleri ile karşınıza çıkar.

Şimdi tüm basketbol ekipmanları Decathlon'da basketbolseverlerle buluşuyor. Siz de beğendiğiniz ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.