Şortlar

Sporcu Şortları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Erkek Bermuda - Koyu Gri - NH500 Fresh
İNDİRİM
Erkek Bermuda - Koyu Gri - NH500 Fresh
₺240 −18%
₺195
*16.06.2022 - 19.07.2022 arası
4.6/5 Şuna göre: 2647 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Sporcu Şortları

Şort, bel çevresini saran ve bacakların üst kısmını kaplayacak şekilde olan, bazen dizlere kadar uzanan ancak bacağın tamamını kaplamayan giysidir. Şortlar tipik olarak sıcak havalarda, hava akışının sağlanması için giyilir. 19. ve 20. yüzyılın başlarında Avrupa ve Amerika kıtalarının çoğunda şort, yalnızca genç erkekler tarafından belirli bir boy veya olgunluğa ulaşana kadar giyilirdi. Erkekler genellikle ergenlik çağında veya ergenlik çağından sonra, ilk uzun pantolonlarını alırlardı. Bu, şortların sadece genç erkekler için olduğu algısını yarattı. Birinci Dünya Savaşı’nda ve sonrasında yetişkin erkekler, özellikle yaz aylarında daha sık şort giyiyorlardı ancak şortun sadece genç erkekler için olduğu algısının değişmesi birkaç yıl aldı. 20. yüzyılın sonlarında ise erkeklerin yaz aylarında günlük giyim olarak şort giymeleri yaygınlaştı.

Şort Çeşitleri Nelerdir?

Farklı malzemelerden yapılmış ve çeşitli uzunluklarda tasarlanmış bu ürünler; spor, yürüyüş, tırmanma, basketbol, futbol, yüzme gibi çeşitli amaçlar için kullanıma uygundur. Ayrıca gündelik kullanım için de idealdir.

Decathlon sporcu şortları; kaliteli malzemeden üretilmiş, esnek, ısı dengesini iyi koruyan, nem emme özelliğine sahip, sporcuyu aerodinamik hale getirerek performansına katkıda bulunan, hareket esnasında kişiyi ağırlaştırmayan şortlardır. Size maksimum hareket, direnç ve kolaylık sağlayan bu tür ürünün; basketbol şortu, fitness şortu, bisiklet şortu, voleybol şortu, koşu şortu, futbol şortu, kick boks şortu, boks şortu, tenis şortu gibi birçok çeşidi bulunur.

Spora Göre Şort Çeşitleri Nasıl Olmalı?

Seçtiğiniz şort, spor sahasındaki veya spor salonundaki performansınızı doğrudan etkiler. Decathlon şortlar, günlük modunuzu ve fitness rejiminiziarttırır. Doğru seçilmiş atletik şort kendinize olan güveni arttırır. Peki, bu şortlar nasıl olmalıdır?

Hafif olmalıdır. Ne kuruyken ne de terlemeye başladığınızda sizin hareketlerinize engel olmamalıdır. Antrenman sırasında her zaman hafif kalacak ve performans için özel olarak tasarlanmış birinci sınıf şort kullanın.

Isı düzenleyici, termal şortunuzunsizi ne çok sıcak ne deçok soğuk tutmaması gerekir.

Nem emme:Herhangi bir spor şortun temel bir gereksinimidir. Nemi emen malzemeler, teri teninizden uzaklaştırarak buharlaşabileceği kumaşın dış yüzeyine taşır. Bu tip kumaşa sahip şortlar yumuşak, hafif ve esnektir. Vücudunuzun daha iyi performans gösterebileceği gerçeğinin yanı sıra, kuru ciltte bakteri mikro iklimi oluşamayacağı için kokuları da önleyecektir.

Beden uyumu:Bedeninize tam uyan şortları tercih etmelisiniz. Egzersiz sırasında şortunuzun yukarı çıkmadığından veya aşağı kaymadığındanemin olun. Aksi takdirde şortunuz belinizden aşağı düşecek ve spor salonunda yapacağınız hareketlerin önüne geçecektir.

Decathlon marka şortlar çeşitli spor branşlarına uygun olarak üretilip, sporcuların ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır.Bu nedenle, ister pürüzsüz bir koşu parkurunu kullanın, ister mükemmel bir atlet olarak antrenman yapın ya da formda kalmak için düzenli olarak spor salonuna gidin, ihtiyaçlarınız için mükemmel bir şekilde oluşturulmuş şortu Decathlon mağazalarında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Futbol Şortu Nasıl Olmalı?

Bir futbol oyuncusu, kendisine veya rakip takımın oyuncusuna zarar verebilecek herhangi bir giysi giymemeli veya gereçler taşımamalıdır. Futbolcular kendi takımının amblemi olan forma ve şort giymeyi tercih ederler. Her oyuncunun üzerinde kendine ait bir numara yazılır. Alt giysi olarak da şort giyerler. Bu şortlar genellikle diz ile kasık arasında dize daha yakın bir seviyede, bacaklara yapışmayacak şekilde üretilir. Eğer şortun altına içlik giyilirseşortun rengiyle aynı olması uygun olur. Günümüzün futbol kıyafetleri forma, şort, içlik, uzun çorap ve krampondur.

Basketbol Şortu Nasıl Olmalı?

Uygun basketbol şortu sizi oyun sırasında rahat ettirmekle kalmaz, aynı zamanda oyununuzu da geliştirebilir. Basket şortu, her profesyonel basketbolcu için sahip olunması gereken bir şeydir. Decathlon basketbol şortları sadece bacaklarınızı kapatmakla kalmaz, aynı zamanda onları benzer giyim seçeneklerinin ötesine taşıyacak ekstra özelliklere sahiptir. Basketbol kıyafetleri sadece kort kullanımı için değil, hem gündelik hem de ciddi kullanım için mükemmeldirler.

Tenis Şortu Nasıl Olmalı?

Tenis kıyafetlerinin evrimi, günlük modadaki değişiklikleri yansıtmıştır. 1970'lerde ve 1980'lerde tenisçiler kısa, dar şortları ve geleneksel polo tişörtleri tercih ettiler. 1990'ların sonunda ve 2000'lerin sonunda, tenisçiler daha büyük, daha gevşek şortlar ve daha rahat tişörtler giymeye başladılar. Tenis kıyafetlerinin evriminekatkıda bulunan bir başka faktör, modern oyunda artan atletizmdir. Tenis artık muazzam fiziksel çaba gerektiren yüksek yoğunluklu bir spordur. Tenis oyuncuları, genellikle yüksek hızlarda hareket eden bir topa vurmak için hassas tenis vuruşları uygularken koşabilmeli, kesebilmelive zıplayabilmelidir. Rahatlık oyuncular için son derece önemlidir. Modern tenisçiler hafif, tam oturan, nem tutmayan ve genellikle rahat olan tenis şortlarını tercih ederler. Serin ve kuru tutan tenis şortları, oyuncuların özellikle sıcak havalarda tenis oynamanın sağlayabileceği fiziksel bedeli önlemelerineyardımcı olabilir.

Decathlon’un sunduğu çok yönlülüğe sahip çok azsayıda mağaza bulunur. Bedeninize ve tarzınıza uyacak çok sayıda benzersiz spor kıyafetleri ve spor ekipmanları size mümkün olan en iyi seçenekleri sağlamaktadır.