Fitness, Vücut Geliştirme Ekipmanları

Vücut Geliştirme Ekipmanları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.3/5 Şuna göre: 2588 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Cross Training Ürünleri

Spor aktivitelerinin kas gelişimini sağlamak, kilo vermek ve keyifli vakit geçirmek gibi birçok faydası bulunuyor. Her spor dalının kendine has avantajları ve kuralları bulunduğu için kendi ihtiyaçlarınızauygun bir alan seçmeniz gerekiyor. Günümüzde gelişen teknoloji ve bilim sayesinde evde spor yapmak daha da kolaylaşıyor. Mevsim fark etmeksizin daima fit kalmak ve bir hobi edinmek isteyenler cross training sporunu tercih ediyor. Böylelikle evde ve dışarıda spor yapmak daha keyifli bir hal alıyor. Örneğin cross training çekme kayışı, vücudun dengesini ve direncini artırabiliyor. Çekme kayışı ile yapılabilecek hareketler sporseverlere çeşitli alternatifler sunuyor.

Cross Training Nedir?

Cross training, tüm kas gruplarının kısa sürede çalıştırılmasınayardımcı olan spor dalları arasında yer alıyor. Bu sayede vücudun daha kuvvetli, enerjik ve sağlıklı olmasına katkı sunuyor. Esneklik ve dayanıklılığı artırmayı amaçlayan bu spor dalı, günümüzde birçok sporcunun ilgisini çekiyor. Bu spor, belirli bir kasın gelişiminden ziyade omuz, sırt, kol ve bacak kaslarının tümüne etki edebiliyor. Vücut ağırlığıve şınav barı kullanılarak yapılan egzersizler, bedenin denge mekanizmasını geliştiriyor. Bir uzmanın tavsiyesiyle hazırlanan spor programına düzenli uyulduğu takdirde hızlı bir gelişim sağlanabiliyor. Kaymayı engellemesi, yer kaplamaması, farklı tutuşlara imkan vermesi ise şınav barı faydaları arasında bulunuyor. Özellikle metal şınav barı, uzun yıllar dayanıklılığından ödün vermeden spor yapabilmenize olanak sağlıyor.Ayrıca spor sırasında ihtiyaçlarınıza uygun olarak bulabileceğiniz erkek ve kadın spor malzemeleri, konforunuzu maksimum seviyeye çıkartıyor. Bu spor dalındaki egzersizler vücudun sahip olduğu direnç ve kuvvet ile yapıldığı için sakatlanmalara karşı önlem almak gerekiyor. Koruyucu bileklik modelleri farklı birçok hareketi uygularken bilek ekleminizi koruyor. Böylelikle egzersizlerden aldığınız verimi en üst seviyeye çıkartıyor.

Cross Training Nasıl Yapılır?

Cross fitness antrenmanları, spor salonuna gitmeye gerek kalmadan 15-30 dakikalık süreler ile idman yapmaya imkan veriyor. Programların seviyesi ve yoğunluğu ile birlikte vücudun kuvveti de artıyor.Antrenmanlar ise direnç bandı, çekme kayışı, dambıl, barfiks barı, crossfit halatı, paralel barlar ve kettlebel gibi ekipmanlarla gerçekleştiriliyor. Tabii ki antrenmanlara başlamadan önce iyi bir şekilde tüm vücudun ısınmasını sağlamak gerekiyor.Uygulamalar sırasında nefes alışverişlerinize dikkat ederek fitness training hareketlerinden verimalabilirsiniz.

Bu spor dalına yeni başlayan kişiler, güzel bir görünüm için karın kası gelişimine çok dikkat ediyor. Spor salonunda antrenman için vakti olmayanlar karın kası egzersiz aleti ile istedikleri her yerde spor yapabiliyor. Tabii ki bu spor içerisinde birçok alternatif egzersiz bulunuyor. Bu alternatifleri uygularken sizlere yardımcı olan çeşitli aletler de yer alıyor. Jimnastik halkası, farklı antrenman tiplerindeki ihtiyacınızı tamamlıyor. Her yerde antrenman yapabilmenizi kolaylaştıranjimnastik halkası fiyatıda özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Kol kasını ve direncini geliştiren bu alet, spora yeni başlayanlarınhızlıca ilerleme kaydetmesine yardımcı oluyor. Yeni başlayanlar için jimnastik zor gelse decross training eldiveni ilebaşlangıç düzeyindeki egzersizlerdekol ve bilek ağrılarını en aza indirebilirsiniz.

Direnç Bandı Egzersizleri Nelerdir?

Esnek ve dayanıklı materyallerden üretilen modeller, sporseverlere birçok hareketi zorlanmadan yapabilme fırsatı veriyor. Direnç bandı egzersizleri arasında şınav, row, barfiks, deadliftve squat gibi hareketler yer alıyor. Vücudun belirli noktalarına sabitlenen direnç bandı, yapılacak hareketler için ekstra direnç oluşturarak kas gelişimini artırıyor.Ürünler, esnek yapıda olduğu için farklı vücut tipindeki sporcular tarafından kolaylıkla kullanılabiliyor. Farklı ağırlık kapasitelerine sahip olduğu için direnç bandı, hareketlerikolay veya zor egzersizlerin kişiye özel uygulanabilmesini sağlıyor.Kullanışlıyapısı sayesinde evinizde de kas gelişiminizi artırmanıza imkan veriyor. Direnç bandı fiyat seçenekleri ise ürünlerin ağırlık kapasitesine göre çeşitlilik gösteriyor.

Dizlik Ne İşe Yarar?

Cross training antrenmanları sırasında farklı kas grupları çalışılsa bile diz bölgesi yoğun bir baskı altında kalabiliyor. Koruyucu dizlik ise zorlu hareketler sırasında dizinizi olası sakatlıklardan koruyor. Ayrıca antrenman sonrasındadizinizde oluşabilecek ağrıları en aza indiriyor. Eklemleri destekleyen bu ekipman, zaman içinde spor performansınızı da artırıyor. Hareketleri uygun formda yapabilmenize izin verdiği için kilo verme ve kas gelişimiiçin ideal ürünler arasında bulunuyor. Dizlik ekipmanlarından en iyi verimi alabilmek için dizinize uygun bir beden tercih etmeniz önem taşıyor. Dizliklerin yanı sıra egzersizlerinize yardımcı olan birçok kadın ve erkek spor ürünleri yer alıyor. Dizlikle dizlerinizi koruyabileceğiniz gibi bilek koruyucu bileklik ile zorlu antrenmanların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Dizlik Nasıl Takılır?

Kullanılması en kolay spor ekipmanları arasında bulunan dizlik modelleri, dizlerinizi antrenman boyunca sıcak tutmaya yarıyor. Ayaklarınızı dizliğin içerisinden geçirdikten sonra dizin biraz üstünü ve altını kapatacak şekilde takabilirsiniz. Dayanıklıyapısıyla dikkat çeken dizlikler, birçok egzersiz için maksimum hareket kabiliyeti sunuyor.Dizlik fiyatları ise ürünlerin sunduğu özelliklere ve dayanıklılığına göre farklılaşabiliyor.Bu çeşitlilik sayesinde sadece cross training sporunda değil birçok spor dalında aktif olarak kullanıyor. Siz de Decathlon ayrıcalıklarıyla cross training sporuna dahil olabilir ve hayal ettiğiniz vücuda kısa sürede ulaşabilirsiniz.