Mayolar ve Bikiniler

Kadın Mayoları ve Bikiniler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.5/5 Şuna göre: 873 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Mayolar ve Bikiniler

Mayo ve bikiniler yüzme sırasında giyilen ve bu amaç doğrultusunda tasarlanmış olan ürünlerdir. Mayolar genellikle tek parça halindedir. Bikiniler ise bir üst bir de alt parçadan oluşur. Bu ürünlerin bazıları vücudu sıkıca saran özellikte, bazıları ise daha geniş formlarda olur. Mayo ve bikini modellerinin genellikle sağlam ve dayanıklı kumaşa sahip olanları tercih edilir.

Havuzda ve denizde giymek için farklı çeşitte mayo ve bikiniler seçilir. Çünkü havuzun içerisinde bulunan su ile deniz içerisindeki su, içerik ve çeşitli maddeler bakımından birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Decathlon, mayo ve bikini modellerinin yanı sıra yüzme ürünleri, sörf ürünleri ve su ve yaz sporları ürünlerini de zengin ürün yelpazesi içinde barındırır.

Mayo Üstüne Ne Giyilir?

Mayo ve bikini üstüne çeşitli pareolar, ince askılı, uzun keten veya pamuklu plaj elbiseleri, kaftan ve ince gömlekler tercih edebilirsiniz. Mayo ve bikini üstüne giyeceğiniz bu ürünler ile daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mayo Bedeni Nasıl Ölçülür?

Mayo ve bikini alırken diğer önemli bir husus, bedeninizi doğru ölçmektir. Mayo ve bikini seçiminde göğüs, bel ve kalça çevresini ölçmek gerekir. Göğüs bölgesini ölçerken mezurayı koltuk altınıza yerleştirin ve göğsünüzü çevreleyecek şekilde çevirin. Bel bölgesini ölçmek için doğal bel bölgenizi çevreleyecek şekilde mezurayı sıkmadan, rahat bırakarak belinizi sarın. Kalça bölgeniz için, belinizin ve bacaklarınızın üst kısmının arasında kalan bölgeden mezurayı sararak ölçün. Bu şekilde mayo ve bikini bedeninizi doğru bir şekilde belirlemiş olursunuz.

Mayo Nasıl Giyilir?

Mayo ve bikiniler farklı çeşit ve tasarımlarıyla ön plana çıkar. Birçok renkte ve tarzda mayo ve bikini vardır. Bunun yanı sıra kurtarıcı parça olarak adlandırılan siyah bikini modelleri daha çok tercih edilebilir. Her kadının dolabında siyah bir bikini veya mayo bulunur. Siyah bikini modelleri, siyah bikini altı ve siyah bikini üstü çeşitleriyle birlikte giyilebilir.

Kadın mayo modelleri kendi aralarında da farklılık gösterir. Bu ürünler; kadın şortlu mayo, kadın spor mayo, kadın etekli mayo ve kadın slip mayo olarak birbirinden ayrılır. Kadın bikini modelleri de kendi aralarında kullanım alanlarına ve tasarım detaylarına göre çeşitlilik gösterir. Bikinilerin alt ve üst kısımları birbirinden ayrılır. Bikini üstlerinin üçgen bikini, ipli bikini ve atlet formunda bikini üstü gibi modelleri vardır. Bikini altlarının ise şort bikini altı ve ipli bikini altı şeklinde bikini altı modelleri mevcuttur. Aynı zamanda spor bikinileri ve mayo bikini modelleri de diğer seçenekler arasındadır.

Mayo Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Mayo ve bikini kumaşları, mayo ve bikinileri hangi ortamda kullanacağınıza göre değişkenlik gösterir. Havuz suyu, denizde bulunan suyun yapısına göre daha çok kimyasal ve klor içerir. Bu yüzden havuzda kullanmak üzere mayo veya bikini alırken klora dayanıklı olan bir ürün tercih etmelisiniz.

Deniz mayoları ise denizin hareketli yapısına uygun bir kumaştan üretilir. Sörf gibi sporlarda yine deniz mayosu tercih edilmelidir. Çünkü deniz mayoları suyun dalgasına daha dayanıklıdır. Ayrıca sörf yaparken vücudu saran ve atlet kesiminde olan bikinileri tercih etmeniz doğru olacaktır.

Mayo Bikini Fiyatları Ne Kadar?

Kadın mayo ve bikini fiyatları, bikini ve mayo modellerinin özelliklerine göre farklılık gösterir. Aldığınız ürünün nerede kullanıldığı da önemlidir. Havuzda, denizde veya sporda kullanılmak için farklı yapı ve kumaş çeşitlerinde mayo modelleri sunulur. Bu yüzden fiyatlarda farklılık görülebilir. Her bütçeye uygun, kaliteli ve dayanıklı mayo ve bikinileri Decathlon'da kolaylıkla bulabilirsiniz.