Bisikletler

Bisiklet Modelleri ve Fiyatları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Dağ Bisikleti - 27,5 Jant - Gri - ST 100
İNDİRİM
Dağ Bisikleti - 27,5 Jant - Gri - ST 100
₺4.300 −10%
₺3.850
*01.05.2022 - 01.06.2022 arası
Dağ Bisikleti - 27,5 Jant - Sarı - ST 100
İNDİRİM
Dağ Bisikleti - 27,5 Jant - Sarı - ST 100
₺4.300 −10%
₺3.850
*01.05.2022 - 01.06.2022 arası
4.3/5 Şuna göre: 2360 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Modelleri

Şehir hayatının yoğunluğunda ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih etmek yorgunluk yaratabiliyor. İçinden çıkılmaz bir hale gelen trafik, son yıllarda neredeyse herkesin tercihini bisikletten yana kullanmasına neden oluyor. Rüzgârı yüzünüzde hissederek dilediğiniz yere rahatça ulaşmanız size özgürlük sağlarken, motorlu araçların neden olduğu hava kirliliğinin de önüne geçiliyor. Trafik akarken, ozon tabakasına dost bir şekilde pedal çevirerek özgürlüğünüzün keyfini sürmeniz size kendinizi çok iyi hissettirirken, şehrin karmaşıklığına da çözüm bulmanızı sağlıyor. Bisiklet yollarının yaygınlaşması ile pedallı araç kullanıcıları her geçen gün daha çok artarken, yalnızca şehir içi kullanımda değil spor ya da macera amaçlı kullanımlarda da bisiklet ilk tercih edilen ulaşım aracı oluyor. Bisiklet çeşitleri kullanım alanınıza ve hangi sıklıkta sürüş keyfi yaşayacağınıza göre farklılık gösteriyor.

çocuk bisikletleri, BMX'ler gibi farklı kullanım amaçlarına hitap eden bisiklet modelleri dışında genel kullanımda dağ, şehir ve yol bisikletleri ön plana çıkar. Hangi bisikleti satın alacağınıza karar vermeden önce ilk olarak bisikleti hangi amaçla kullanacağınızı belirlemelisiniz. .

Daha çok toprak yollarda ve dağlarda kullanmak isteyenler dağ bisikletini tercih ederken, düz zeminde ve şehirler arası asfalt yollarda hız yapmak isteyen bisiklet severler yol bisikletlerini diğer bir adıyla yarış bisikleti tercih ediyor.

Zamana karşı, pist ve triatlon bisikletleri de yol bisikletleri ve yarış bisikletleri arasında yer alıyor. Şehir bisikletleri ise yol ve dağ bisikletlerinin hibrit versiyonları olarak tanımlanır. Genel olarak şehir içi ve karayollarında bisiklet kullanmak isteyenler için en uygun bisiklet modeli şehir bisikletleridir. Sadece şehir içi ve ulaşım amaçlı kullanımlarda ise şehir bisikletlerine alternatif olarak katlanabilir bisiklet kullanılabilir. Toplu taşıma ve şehir içi kullanımı birleştirmek isteyenler için katlanabilir modeller kolay taşınabilir olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. BMX bisikletler akrobatik ve şov amaçlı kullanımlar için uygun olmakla birlikte, çocuk bisikletleri ise her yaştan çocuğun gün içerisinde hem eğlence hem de spor ihtiyacını gidermektedir.

Bisiklet Modelleri ve Özellikleri

Şehir bisikleti, kullanımı en yaygın bisiklet grubuna giriyor ve çoğunlukla orta kalınlıkta, düz ya da az dişli lastik yapısına sahip oluyor. Ağırlıkları genelde 0-15 kilo arasında değişen bu bisikletlerle, yokuş yukarı çıkmak ya da sürat yapmak, diğer bisiklet türlerine göre daha kolay. Bir diğer bisiklet modeli olan dağ bisikleti, temiz havanın keyfini çıkarmak ve spor yapmak için en ideal olan bisiklet türü grubuna giriyor. Kalın lastik yapısına sahip bu bisikletler, genelde 14-15 kilo aralığında oluyor. Otobüse, tramvaya ya da bagaja rahatlıkla sığdırabileceğiniz katlanır bisiklet modelleri ise şehir içerisinde, özellikle herhangi bir şekilde motorlu taşıma kullanmanız gereken güzergahlarda, hayatınızı kurtarıyor. Yer sorununu kökten çözen ve bisiklet camiasının zıpır üyesi olarak anılan katlanır bisikletlerin ağırlıkları, 12-17 kilo arasında değişirken, lastikleri genellikle şehir bisikleti standartlarında oluyor..

Bisiklet kullanırken matara, zil, çanta ve sepet gibi birbirinden farklı bisiklet aksesuarları da kullanılmaktadır. Her bisiklet modeli için özel ışıklandırmalar, gözlükler, kasklar, mataralar ve matara kafesleri tercih edilebilir. Burada dikkat edeceğiniz nokta seçeceğiniz bisiklet modeline göre satın alacağınız bisiklet aksesuarları da farklılık göstereceğini bilmelisiniz. .

Yarış bisikleti satın almayı düşünüyorsanız; gidon bantları daha fazla kullanılıyor. Şehir veya dağ bisikleti satın alacaksanız; jant uyumlu bisiklet çamurluğu tercih etmelisiniz. Güvenliğiniz için ekstra satın alacağınız bisiklet aksesuarları içinde; paça bantları, reflektörlü yelekler ve yansıtıcılar da tüm bisiklet modellerine uygundur. Bisiklet aksesuarları dışında yedek tamir ve bakım setleri ve yedek parçalar da ön plana çıkar. Bu parçalar bisikletinizi yolda yaşayacağınız sorunların çözümünde size kolaylık sağlarken; bisiklet bakım zamanında da sizin en doğru müdahaleyi yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Bisiklet Fiyatları

Bisiklet çeşitlerinin tamamında; vites ve fren takımları, jantlar, pedallar, lastikler bisiklet fiyatlarını etkiler. Bisiklet fiyatları bu malzemelerin kalitesine göre değişkenlik gösterir. Bisiklet çeşitleri; çocuk bisikleti, yol bisikleti, şehir bisikleti, dağ bisikleti, BMX, katlanabilir bisiklet olmak üzere kendi içinde kullanım amacına göre türlere ayrılır. Kullanım amacınıza göre bütçenize en uygun bisiklet fiyatları Decathlon'da!

Yarış ve yol bisikletleri tasarlanırken kullanılan yüksek teknolojiler bu bisikletlerin fiyatlarında önemli değişiklikler meydana getirmektedir. Bisiklet fren seçeneklerinde disk, hidrolik disk ve V fren seçenekleri ön plana çıkar ve bisikletlerin kalitelerine göre farklı oranlarda fiyatlara etki etmektedir.

Bisikletiniz için satın alacağınız bisiklet aksesuar fiyatları da özelliklerine göre farklılık gösterir. Işıklandırmalar su geçirip geçirmeme özelliğine ve kullanılan malzemenin türüne göre çeşitlere ayrılmaktadır.

Bisiklet kasklarında ise en üst modeller, yol ve yarış bisikletleri ile birlikte kullanılmaktadır. Kask türleri başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye doğru bisikletçinin güvenliği düşünülerek üretilir. Kaskların üretiminde kullanılan fiber gibi malzeme detayları kaskların fiyatları konusunda oldukça büyük öneme sahiptir.

Bisikleti hangi amaçla kullandığınız fark etmeksizin bisiklet kullanımı sırasında gözlerinizin korunması için bisiklet gözlüklerinizin yanınızda bulunması da başka bir önemli konudur. Standart güneş gözlüklerinin yanı sıra rüzgara dayanıklı, görme kalitenizi engellemeyecek özellikteki bisiklet gözlüklerinizi her zaman yanınızda bulundurmalısınız..

Bisiklet Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle bisikletinizi nerede ve hangi sıklıkta kullanmayı düşünüyorsunuz ve bisikletle ne yapmayı amaçlıyorsunuz buna karar vermeniz gerekiyor. Eğer bisikletinizi gezi ve ulaşım amaçlı olarak günlük kullanmayı düşünüyorsanız, hem gündüz hem gece kullanabilmeniz açısından, dinamolu aydınlatmaya sahip olan, istediğiniz her yerde rahatça sürebileceğiniz, hafif, şehir bisikleti modellerine göz atmanız gerekiyor. Eğer bisikletinizi yeni yerler keşfetmek, antrenman yapmak ve dağ bayır gezmek için kullanmayı düşünüyorsanız, vücut yapısına uygun özel sele tasarımlarına sahip, çift süspansiyonlu ve hafif olan dağ bisikleti modelleri arasından tercih yapmanız gerekiyor.

'Bisikletimi katlayıp dilediğim yere götürmek ve götürdüğüm yerde sürüş keyfi yaşamak istiyorum' diyorsanız, katlanabilir bisiklet modelleri arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Katlanma kolaylığı ve boyutuyla, dilediğiniz her yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu bisikletler, elektrikli çeşitleri ile de fazla efor sarf etmeden, keyifle yol katetmenize olanak sağlıyor. Tüm bisiklet fiyatları modellerine ve kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterirken, alacağınız bisikletin malzemesinin kalitesi ve dayanıklılığı dikkat etmeniz gereken önemli şeylerin en başında yer alıyor..

Bisiklet Kullanmaya Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

Severek seçtiğiniz bisikletinizi kullanmaya başlamadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunuyor. Sürüş keyfinizi yaşarken aynı zamanda can güvenliğinizi korumak için bazı ekipmanlar edinmeniz gerekiyor. Başınızı koruyan bir kask ve uzun sürüşler için ellerinizin tahriş olmasını önleyecek eldivenler, bu ekipmanların başında geliyor. Bunun yanında, bisiklete binmeden önce frenlerinizin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz, olası bir tehlikeden sizi korurken, selenizin sıkı olup olmadığını kontrol etmeniz de, gevşek bir sele ile başınıza gelebilecek kazalardan sizi en iyi şekilde koruyor. Lastiklerin şişkinlik durumu, reflektörünüzün temizliği ve selenizin uygun yükseklikte olması, bisikletinizi kullanmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken ayrıntıların en önemlileri arasında yer alıyor. Bisikletinizi park ettiğiniz alanlarda kullanmak üzere önceden edineceğiniz bir bisiklet zinciri ise güvenle her alana park edebilmenize yardımcı oluyor..

Bisiklet Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle bisikletinizi nerede ve hangi sıklıkta kullanmayı düşünüyorsunuz ve bisikletle ne yapmayı amaçlıyorsunuz buna karar vermeniz gerekiyor. Eğer bisikletinizi gezi ve ulaşım amaçlı olarak günlük kullanmayı düşünüyorsanız, hem gündüz hem gece kullanabilmeniz açısından, dinamolu aydınlatmaya sahip olan, istediğiniz her yerde rahatça sürebileceğiniz, hafif, şehir bisikleti modellerine göz atmanız gerekiyor. Eğer bisikletinizi yeni yerler keşfetmek, antrenman yapmak ve dağ bayır gezmek için kullanmayı düşünüyorsanız, vücut yapısına uygun özel sele tasarımlarına sahip, çift süspansiyonlu ve hafif olan dağ bisikleti modelleri arasından tercih yapmanız gerekiyor. 'Bisikletimi katlayıp dilediğim yere götürmek ve götürdüğüm yerde sürüş keyfi yaşamak istiyorum' diyorsanız, katlanabilir bisiklet modelleri arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz. Katlanma kolaylığı ve boyutuyla, dilediğiniz her yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu bisikletler, elektrikli çeşitleri ile de fazla efor sarf etmeden, keyifle yol katetmenize olanak sağlıyor. Tüm bisiklet fiyatları modellerine ve kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterirken, alacağınız bisikletin malzemesinin kalitesi ve dayanıklılığı dikkat etmeniz gereken önemli şeylerin en başında yer alıyor..

Bisiklet Sürmenin Faydaları Nelerdir?

Her gün işe gidip gelirken bisiklet kullanarak yaptığınız fiziksel egzersiz ise hayat kalitenizi en iyi şekilde artırıyor. Hemen hemen her yaşa uygun bir spor olan bisiklet, vücudunuzun dayanıklılığını arttırarak, strese ve obeziteye iyi geliyor. Her gün düzenli bir şekilde bisiklete binmek, zindeliğinizi arttırırken, kilo kontrolü açısından da maksimum fayda sağlıyor. Kemik yapınızı güçlendirip, özellikle bacak, sırt ve boyun kaslarınızı çalıştıran bisiklet, uzun vadede daha dinç ve sağlıklı bir bedene sahip olmanızı sağlıyor..