Montlar

Mont Fiyatları ve Modelleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Şişme Mont - Bej - Trek 500
SERİ SONU
Kadın Şişme Mont - Bej - Trek 500
₺805 −26%
₺595
*02.03.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.5/5 Şuna göre: 3726 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Mont Modelleri

Kış aylarında havanın soğuk olması nedeniyle en çok ihtiyaç duyulan kıyafet ürünleri arasında mont yer alıyor. Mevsimlik mont modelleri hem kış hem sonbahar hem de ilkbahar aylarında kurtarıcı görevini üstleniyor. Decathlon’da kadın mont ve erkek mont modelleri kendi içlerinde mevsime ve yapıldığı malzemeye uygun olarak kategorilere ayrılıyor. En çok ihtiyaç duyulan mont çeşidi kışlık mont olsa da bahar aylarında havanın soğuk olduğu, rüzgarlı günlerde de mevsimlik montlara ihtiyaç duyuluyor.

Mont Çeşitleri Nelerdir?

Decathlon’da bulabileceğiniz mont çeşitleri kendi içlerinde pek çok kategoriye ayrılıyor. Öncelikle yetişkin ve çocuk montları olarak iki kategoride inceleniyor. Ardından kadın mont, erkek mont, bebek mont, erkek çocuk mont ve kız çocuk mont olarak alt kategorilere ayrılıyor. Yaşa ve cinsiyete göre seçim yaptıktan sonra mevsim kategorileri geliyor. Hangi mevsim için mont ihtiyacı duyulduğuna karar verdikten sonra montun tasarımına ve rengine karar vermek gerekiyor.

Mevsimlik mont çeşitleri pek çok farklı kategoride incelenebiliyor. Örneğin kış ve sonbahar aylarında şişme montlar sıklıkla tercih ediliyor. İlkbahar ayları ve sonbaharın ılık geçtiği günler için genellikle yağmurluk tercih ediliyor. Kamp yapanlar outdoor botlar ile birlikte outdoor mont tercih ediyor. Özetle mont çeşitleri polar mont, uzun mont, kısa mont, kapüşonlu mont, parka mont, termal mont, yağmurluk mont, sıcak tutan mont gibi pek çok farklı kategoriye ayrılıyor.

Doğru Mont Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru mont seçimi yapmak oldukça kolay görünse de işin içine farklı mevsimler ve farklı hava koşulları yaratan ortamlar girdiğinde olabildiğince zorlaşıyor. Doğru mont seçimi yapabilmek için nerede, hangi mevsimde giyileceği gibi kriterlerin ve önerilerin dikkate alınması gerekiyor.

Decathlon’da yer alan mevsimlik mont erkek modelleri arasından seçim yapmak oldukça kolay oluyor. Sonbahar ayları için kapüşonlu mont erkek modelleri, karlı kış ayları için kürklü erkek mont modelleri sıklıkla tercih ediliyor. Havanın nispeten sıcak olduğu ilkbahar aylarında çoğu erkeğin üzerinde erkek ince mont ve erkek ceket mont modelleri görülüyor. Erkek baharlık mont olarak bu ceket montlar hem şık hem de mevsime uygun oluyor. Kış aylarında üşümemek için uzun mont erkek veya erkek mont kaban modelleri arasından seçim yapılması gerekiyor. Ayrıca kışlık mont erkek seçenekleri arasında outdoor mont erkek modelleri de yer alıyor. Erkek mont fiyatları montun yapıldığı malzemenin kalitesine göre farklılık gösteriyor.

Erkek mont modelleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler mont kadın modelleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenlerle aynı çizgide seyrediyor. Kış aylarında kadın uzun mont, bahar aylarında kısa ya da ince trençkot, yağmurluk, rüzgarlık gibi mont çeşitlerinin tercih edilmesi gerekiyor. Erkek çocuk mont çeşitleri ve kız çocuk mont çeşitleri için de aynı kriterler geçerli oluyor. Erkek çocuk mont fiyatları ve kız çocuk mont fiyatları yetişkin mont fiyatları ile hemen hemen aynı ölçüde seyrediyor.

Mont Nasıl Yıkanır/Temizlenir?

Montlar pek çok ayrı renkte üretilebiliyor. Örneğin kadınlar çoğunlukla kolay kirlenmemesinden dolayı siyah mont kadın modellerini tercih ediyor. Fakat montları temizlemenin uygun yolları bulunuyor. Bu yolları bilenler beyaz mont, siyah mont, kırmızı mont, haki mont, yeşil mont, turuncu mont ayrımı yapmadan seçenekler arasından en beğendiğini alıyor.

Montları yıkarken kürklü kısımların çıkarılması, fermuarların kapatılması ve diğer çamaşırlarla birlikte yıkanmaması gerekiyor. Montlar sağlıklı bir şekilde sıvı deterjan ve soğuk suyla yıkanabiliyor. Ayrıca kırışmaması için kıyafet askısında kurutulması öneriliyor.

Kayak Montu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Rüzgar geçirmeyen kayak montları spor sırasında size kolaylık sağlar.
  • Kayak montlarının su geçirmeyen özellikte olması ekstrem sporlar sırasında önem kazanır.
  • Kayak montunun vücut ısınızı koruyacak şekilde sıcak tutması gerekir.
  • Nefes alabilir malzemeden üretilen montlar öne çıkar.
  • Montun kumaşının ve astarının dayanıklı olması gerekir.
  • Esneyebilir kumaştan yapılan kayak montları tercih sebebidir.