Spor Ayakkabılar

Spor Ayakkabılar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.3/5 Şuna göre: 12211 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Spor Ayakkabılar

Spor yaparken uygun bir spor ayakkabı kullanmak oldukça önemli. Her sporun aktiflik seviyesi ve gereklilikleri farklı olduğu için spor ayakkabılarda da çeşitlenme görülür. Bu şekilde spor ayakkabılar arasında en çok tercih edilen çeşitlerden biri olarak basketbol ayakkabı modelleri gösterilebilir. Yine müşterilerin en sevdiği modeller arasında krampon - halı saha ayakkabıları yer alır.

Spor Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Spor ayakkabı çeşitleri unisex olabildiği gibi kadın spor ayakkabı ve erkek spor ayakkabı olarak ikiye ayrılabilir. Aynı zamanda ayakkabı çeşitlerini belirlerken dikkate alınan kategorilerden biri de kullanım şeklidir. Günlük kullanıma uygun modeller günlük spor ayakkabı olarak tercih edilir. Bunun dışında zorlu arazilerde spor yapmayı sevenler için su geçirmez spor ayakkabı modelleri de bulunabilir. Bu şekilde suya dayanıklı modeller kışlık spor ayakkabı çeşitleri arasında bulunur. Daha çok hava alarak spor sırasında kişiyi terletmeyen modeller ise yazlık spor ayakkabı çeşitleri arasındadır.

Spor Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Spor ayakkabı modelleri arasından seçim yaparken farklı parametreler dikkate alınmalıdır. Özellikle spor ayakkabının kullanılacağı alana göre renk seçimi önemlidir. Özellikle ayakkabının kolay kirlendiği ortamlarda spor yapılacaksa lacivert ve kırmızı spor ayakkabı gibi renkli spor ayakkabı seçenekleri değerlendirilebilir. Gri ve siyah spor ayakkabı seçenekleri de bu gibi ortamlarda kirlenmeye daha dayanıklıdır. Beyaz spor ayakkabı seçenekleri ise daha temiz ortamlarda ve yaz günlerinde giymek için uygundur. Çocuk spor ayakkabı modelleri için de bu şekilde renk seçenekleri bulunur. Birbirinden renkli seçenekler özellikle erkek çocuk spor ayakkabı modelleri arasında bulunur. Spor ayakkabı almadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise rahat spor ayakkabı seçimidir. Bağcıksız spor ayakkabı modelleri genellikle kullanıcılar tarafından en rahat spor ayakkabı olarak nitelenir ve tercih edilir. Aynı zamanda ucuz spor ayakkabı seçenekleri ile en uygun erkek spor ayakkabı fiyatları Decathlon’da bulunabilir.

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Spor ayakkabılar için uygulanacak temizlik ayakkabının rengine, çeşidine ve kirlilik türüne göre farklılık gösterir. Erkek spor ayakkabı modelleri arasında bulunan siyah ve koyu renklere sahip ayakkabılar ile renkli genç spor ayakkabı modelleri genellikle nemli bir bez ile kolayca temizlenir. Yine siyah kadın spor ayakkabı modelleri de koyu renkli olduğu için kiri az belli eder ve kolay temizlenir. Beyaz spor ayakkabı kadın ve beyaz spor ayakkabı erkek seçeneklerinde ise temizleme işlemi daha dikkatli yapılır. Bu durumun sebebi beyaz renk üzerine bulaşan kirlerin daha kolay iz bırakmasıdır. Bu noktada ayakkabı temizliği için kullanılan özel kimyasallar Decathlon üzerinden temin edilerek kullanılabilir. Bu tür açık renk ayakkabıların temizliği daha zahmetli olduğu için kirlenme potansiyeli olan ortamlarda kullanılmaması önerilir. Özellikle kirli ve çamurlu kış aylarında beyaz renk yerine koyu renkler tercih edilmelidir.

Spor Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Spor yaparken yoğun tempo sebebiyle terleme miktarı artar. Bu gibi durumlarda yüksek oranda ter açığa çıktığı için ayakkabıların kokması da normaldir. Çocuk spor ayakkabı gibi ürünlerde bu durum daha az yaşansa da yetişkinlerde sıkça görülebilir. Bu gibi durumlarda kokuyu önlemek ve gidermek adına özel spreyler kullanılır. Bu spreyler sayesinde ortamda ter oluşması durumunda kumaş üzerine koku işlemez ve kısa sürede uzaklaştırılır. Aynı zamanda sprey kullanımı bu zamana kadar oluşmuş ve yerleşmiş ter kokusunun uzaklaştırılmasında da etkilidir. Bu şekilde birbirinden farklı ayakkabıları ve bu kategorideki ürünler arasından en iyi seçenekleri bulmak ve satın almak için Decathlon’u tercih edebilirsiniz.