Mekik ve Ağırlık (Bench) Sehpaları

Mekik Aleti & Ağırlık (Bench) Sehpası

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.4/5 Şuna göre: 280 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Mekik Aleti - Ağırlık (Bench) Sehpaları

Mekik çekmek, hem kilo vermek hem de fit bir karın bölgesine sahip olmak için yapılabilecek en iyi egzersizler arasında yer alıyor. Mekik aleti kullanılarak yapılacak mekik çekme egzersizleri karın bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmanıza yardımcı olurken daha fit bir vücut için de fayda sağlıyor. Mekik çekme aleti modelleri evde spor yapmayı daha işlevsel hâle getirmek için ideal araçlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Mekik Aleti Nasıl Kullanılır?

Profesyonel mekik sehpası ve aletleri hem normal mekik işlevini kolaylaştırıyor hem de bel ağrılarını önlüyor.Erkek spor ürünleri içerisinde önemli bir yeri olan mekik aleti kullanımı ve çeşitleri açısından birçok farklı uygulamaya sahip. Bu uygulamalar gerek aletlerin türleri gerekse mekik sehpası modellerine göre değişebiliyor.

Mekik aleti hareketleri yaparken dikkat etmeniz gereken ilk husus seçtiğiniz aletin hangi bölgenizi daha çok çalıştırdığı ve hangi bölgenize yük bindirdiği olmalı. Örneğin bel destekli bir ürün kullanmak için sırt kaslarınızın güçlü olması gerekiyor.

Öte yandan enseden destekli bir alet tercih ediyorsanız boyun omurlarınıza binen yüke dikkat etmeniz gerekiyor. Zira bu aletin kullanımında güç omurgaya bindiği için boyunda fıtık oluşumu gerçekleşebiliyor. Sırt destekli mekik aletlerinin kullanımıysa daha işlevsel; zira bu ürünler bel ve boyun dahil tüm sırtı destekleyerek omurga sağlığınızı korumayı başarıyor. Ayrıca mekik aleti fiyatları birçok farklı seçeneğiyle kullanıcılara bütçe dostu bir alışveriş imkânı sunuyor.

Mekik Aleti Ne İşe Yarar?

Mekik aleti, karın kaslarınızı güçlendirmeye ve daha fit bir vücuda sahip olmanızı sağlıyor. Farklı mekik çekme aletleri kullanım şekilleri itibarıyla bel, boyun, sırt, ense ve omurga gibi vücudun farklı bölümlerine yük bindirebildiği için karın kaslarınızı güçlendirirken vücut sağlığınızı korumaya da dikkat etmelisiniz. Mekik çekmek, karın kası yapmak için en ideal yöntemlerden biri olsa da egzersizler sırasında belinize dikkat etmeniz uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Mekik Sehpası Nasıl Kullanılır?

Karın egzersizleri yapmanıza yarayan mekik ve ağırlık sehpası ayaklarınızı takmanız için bir kola sahip. Bu sayede egzersiz sırasında sehpanın üzerinden kaymıyorsunuz. Eğimli mekik sehpası olarak da isimlendirilen ağırlık ve mekik sehpası modelleri arasında katlanabilir mekik sehpası çeşitleri de yer alıyor. Mekik çekme sehpası birçok farklı mekik sehpası hareketleri yapmanıza imkân tanıyor. Mekik sehpası kullanımı ise oldukça kolay, ürünün üzerine yerleşip ayaklarınızı uzattıktan sonra kendi programınız dahilindeki egzersizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Ters mekik sehpası bacaklarınızı kullanarak mekik çekmenizi sağlıyor. Bu yöntemle daha çok alt ve orta karın kasları çalıştırıldığı gibi bel ve kalça kasları da aktif şekilde kullanılıyor. Göbeğinizin toparlanmasına yardımcı olan bu egzersizibacak kasları güçlü kişiler daha kolay yapabiliyor.

Hem mekik sehpası fiyatları hem de mekik çekme aleti fiyatları birçok farklı kaliteliseçenek ve bütçe dostu alışveriş imkânıyla Decathlon'da sizleri bekliyor.

Ağırlık Sehpası ile Nasıl Çalışılır?

Ağırlık sehpası kullanarak çalışmanın birçok faydası mevcut. Profesyonel ağırlık sehpası yardımıyla farklı şekillerde çalışılabilir. Yatar ve eğik pozisyonda halterli çalışma, halterle pull over, rowing, triseps ve biceps egzersizleri ağırlık çalışma sehpası kullanılarak yapılacak çalışmalardan birkaçı olarak öne çıkıyor. Hem katlanabilir ağırlık sehpası ve hem de ayarlanabilir ağırlık sehpası modelleri lateral bench hops ve pistol squat prep gibi hareketlerde de kullanılabiliyor.

Ağırlık sehpası fiyatları tıpkı mekik aleti fiyatı ve mekik sehpası fiyat seçenekleri gibi kullanıcılara yönelik en iyi yaklaşımlarla Decathlon'da satışa sunuluyor.

Bench Press Nasıl Yapılır?

Bench press, bench sehpası ya da bench press sehpası olarak isimlendirilen egzersiz aletiyle yapılıyor. Benche sırtınız düz bir şekilde yatmalıve iki ayağınızla güç alacağınız topuklarınız dahil yere basmalısınız. Omuz genişliğinde açtığınız bacaklarınız da uyluk kemiğinizle simetrik hizada olmalı. Ayrıca ağırlığı yerleştirdiğiniz barı avuç içinin üst tarafında tutmamalısınız. Hareketleri doğru şekilde yapmanız için bar elinizin en alt bölümünde, ön kol kemiklerinizin üstünde durmalı. Bunları uyguladığınız takdirde ayarlanabilir bench sehpası ve katlanabilir bench sehpası da dahil olmak üzere tüm modelleri kullanarak en iyi egzersizleri yapabilirsiniz.

Bench sehpası fiyatları piyasada birçok farklı seçenekle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. En uygun bench press sehpası fiyat ve modelleri Decathlon'un geniş ürün yelpazesi içerisinde yer alıyor.