Giyim

Bayan (Kadın) Spor Giyim

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Outdoor Tişört - Turkuaz - MH100
İNDİRİM
Kadın Outdoor Tişört - Turkuaz - MH100
₺90 −22%
₺70
*01.05.2022 - 01.06.2022 arası
Kadın Tenis Tişörtü - Mercan Rengi - Light 900
SERİ SONU
Kadın Tenis Tişörtü - Mercan Rengi - Light 900
₺170 −23%
₺130
*29.10.2021 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.5/5 Şuna göre: 3928 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kadın(Bayan) Spor Giyim

Egzersiz yapmak sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmezleri arasındadır. Spor, dinçlik sağlamanın yanı sıra odaklanma becerisini de geliştirir. Spor yaparken uygun kıyafetler kullanmak, performansıartırmaya yardımcı olur. Yoga, yüzme, pilates, koşu ya da tırmanış, tercihiniz hangi spor olursa olsun kıyafetlerinsizirahat ettirmesi önemlidir. Kadın spor giyim ürünlerini seçerken kıyafetin vücuda uygun olmasına ve terin hızlıca kurumasını sağlayacak özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Yoga pantolonları, spor yağmurluk, polar mont gibi spor giyimler günlük hayatta da tercih edilebilir. Kayak içliği kadın kış sporlarının en sevilenlerindenken, tişört kadın spor gardıroplarının vazgeçilmezleri arasındadır. Kaliteli ve bütçe dostu kadın spor giyim ürünlerine Decathlon’dan ulaşabilirsiniz.

Kadın Spor Giyim Çeşitleri Nelerdir?

Her sporun kendine özgü giyim tarzı vardır. Spor kıyafetleri seçilirken kullanılacak mevsime uygun olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle açık hava sporları içinyazın açık renkli ve serin tutan kıyafetler tercih edilereksıcak havalarda zorlanmadan spor yapılabilir. Kadın sandalet modelleri arasından yapacağınız spora uygun olanı seçebilirsiniz. Spor sandalet kadın ve outdoor sandalet kadın modelleri, yaz aylarında ayaklarınız sıcaklamadan yürüyüş yapmanıza imkan sağlar.

Kış aylarında da spora devam etmek, güçlübir bağışıklık için gereklidir. Kış aylarında yapılan outdoor sporlar için rüzgarlık mont, polar içlik, uzun kollu tişört kadın, spor pantolon kadın, trekking pantolon kadın, polar sweatshirt kadın spor giyiminin vazgeçilmezleri arasındadır. Kat kat giyinmek vücut ısısının korunmasınayardımcı olur. Kadın içlik tayt, soğuk havalarda vücudunuzu koruyarak sporun keyfini çıkarmanıza olanak sağlar. Kadın kayak içlik modelleri sayesinde en soğuk havalarda bile üşümeden spor yapabilirsiniz. Kadın polar çeşitleri ise kış aylarında sıcak kalmanıza imkan sağlar. Kadın polar yelek, polar üst kadın, kadın polar mont seçenekleri arasından size uygun olanları seçebilirsiniz.

Kadın pantolon çeşitleri yaz kış kullanılabilir. Koşu eşofman altı, koşarken rahat etmeyi sevenlere, spor eşofman altı günlük hayatta rahat etmek isteyenlere önerilir. Outdoor pantolon kadın spor kıyafetlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Spor eşofman altı ev giyiminde de sıklıkla tercih edilir.

Kadın Spor Giyim Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Spor kıyafetleri,nefes alabilen ve sıvının kolay buharlaşmasını sağlayan kumaştan üretilmelidir. Spor sırasında terlemek doğaldır. Terin vücuttan uzaklaşmaması ve uzun süre ciltletemas halinde kalmasıtahrişe ya da hastalanmaya sebep olabilir. Bu yüzden spor kıyafetleri genellikle sentetik kumaştan üretilir.

Sağlık açısından spor kıyafetlerinin sık yıkanması gerekir. Seçim yaparken kıyafetlerin kolay temizlenebilir ve makinede yıkanabilir özellikte olmasına özen gösterin. Sentetik kumaşların bakteri barındırma ihtimali daha düşük olduğundan kötü kokuların oluşmaması için tercih edilebilir.

Kadın spor giyim seçiminde dar mı yoksa bol mu ürünler seçilmeli sorusu da kafa karıştıran sorulardan biridir. Bu durum spora göre değişiklik gösterir. Pilates, yoga, koşu gibi sporlara vücudu saran kıyafetler daha uygundur. Kadın spor tayt, şort tayt kadın, fitness taytı kadın ve kadın spor tişört seçenekleri tercih edilebilir. Dar kıyafetler vücudu sürtünmeyle oluşabilecek tahrişe karşı korumanın yanı sıra kasları da destekler. Fitness gibi sporlarda dar ya da bol kıyafet giymekkişinin tercihine kalmıştır. Spor giyimde tercih edilen kıyafetlerin esnek ve rahat kumaştan olmasında fayda vardır. Özellikle 40 yaş kadın spor giyim tercihinde kumaş esnekliği ve rahatlığı spor yapmayı kolaylaştırır. Kadın eşofman altı seçeneklerine Decathlon'dan ulaşabilirsiniz.

Kıyafet seçiminde küçük detaylar da şıklık ve rahatlık kadar önemlidir. Koşu malzemeleri seçerken kadın pantolon ya da rüzgarlıkta bulunan küçük cepler, anahtar ve telefonunuzu rahat taşımanıza imkan tanır. Bisiklet pantolonunda bulunan dolgulu bölgeler daha konforlu bir sürüşü destekler. Gece spor yapmayı sevenlerdenseniz, kıyafetlerin yansıtıcı özellikte olması güvenliğiniz açısından önemlidir.

Kadın Spor Giyim Fiyatları Nelerdir?

Piyasadaki spor giyim fiyatları değişiklik gösterir. Decathlon’da farklı fiyatlarda çeşitli kadın spor giyim ürünleri arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Kadın Spor Giyim Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Kadın spor giyimde en önemli parçalardan biri spor sütyenidir. Yaptığınız spor ne olursa olsun sporcu sütyeni kullanmanız gerekir. Bu sayede göğüslerin aşırı hareket etmesi engelleyerek rahat spor yapılır ve olası ağrıların önüne geçilebilir. Doğru spor sütyeni, göğüsleri desteklemeli ancak fazla sıkı olmamalıdır. Tek başına giyilebileceği gibi tişört altına da kullanılabilir.

Kadın mont modelleri arasından seçim yapılırken günlük mü yoksa spor için mi kullanılacağına dikkat edilmelidir. Kadın şişme mont vehem günlük hem de outdoor kullanımı için uygunken, kadın rüzgarlık outdoor kullanım için tercih edilir. Mont kategorisinde yağmurluk kadın günlük giyimin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Spor Dallarına Göre Kadın Spor Giyim Ürünleri Nelerdir?

Fitness kapalı alanda yapılan bir spor olduğundan her mevsim yapılabilir. Fitness kardiyo ekipmanlarıseçerken doğru beden almaya ve yapılacak sporun özelliklerine göre seçim yapmaya özen gösterilmelidir. Fitness eşofman altı ağırlık egzersizleri için uygundur. Bisiklet, koşu gibi kardiyo sporlarda şort ya da tayt tercih edilebilir.

Söz konusu su sporları olduğunda kadın mayo seçeneklerine göz atmak gerekir.Sörf için kadın yüzücü mayo ya da kadın bikini tercih edilebilir. Sörfte ekstra rahatlık sağlayan kadın şortlu mayo seçeneklerini kadın mayo modelleri arasında bulabilirsiniz. Kadın mayo şort, su sporları sırasında hareketinizi kısıtlamaz.

Teniskadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen sporlardan biridir. Tenis için kadın spor şort seçiminde rahatlık çok önemlidir. Seri hareket etmeyi gerektiren bir spor olduğu için kadın şort boyu hareketi engellemeyecek uzunlukta olmalıdır. Tenis üst giyim için kadın sporcu atleti ve kadın tişört modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.