Ağırlık Setleri ve Dambıl Setleri

Dambıl Seti & Ağırlık Setleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
4.6/5 Şuna göre: 989 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Dumbell, Halter Ağırlık Seti

Sağlığına ve görünüşüne dikkat eden her birey, çeşitli egzersizler ile daha zinde bir yaşam sürüyor. Güçlü, şekilli ve daha sıkı bir vücut için birçok egzersiz yapısı bulunuyor. Bu egzersizler ise insanların yaşam tarzına, kilosuna ve yaşına göre şekillendiriliyor. Kimi insan spor salonunda egzersizlerini sürdürürken kimileri de evde spor yapmak istiyor. Evde spor yapmak isteyenler için üretilen ağırlık seti modelleri, spora başlangıç için iyi bir alternatif oluyor. Dayanıklı yapıları ve fonksiyonel özellikleriyle öne çıkan ve Decathlon'da bulunan ürünler, uygun fiyatlarla evinizde mini bir çalışma alanı oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Ağırlık Seti Ne İşe Yarar?

İhtiyacınız olan her anda spor desteği sunan setler, farklı ağırlıklarda üretiliyor. Böylelikle yeni başlayanlar ve ileri seviye sporcular, kendi amaçlarına göre setleri kullanabiliyor. Farklı kas gruplarına daha kolay odaklanma imkanı veren döküm ağırlık seti, ayarlanabilir dambıllar ile birlikte tercih ediliyor. Ayrıca sahip olduğunuz formu korumanıza ve daha fit bir görünüm kazanmanıza yardımcı oluyor. Bireysel kullanımların yanı sıra spor salonu sahibi olanlara da farklı alternatifler sunuyor. Müşterilerine çeşitlilik kazandırmak isteyen spor salonu sahipleri, dambıl ağırlık seti ekipmanlarıyla eksiklerini kısa yoldan tamamlayabiliyor.

Hangi Ağırlık Seti Seçilmelidir?

Bir ağırlık dambıl seti tercih ederken spor geçmişinizin hangi seviyede olduğu önem arz ediyor. Spora yeni başlayan bireyler için hafif ağırlıklar, kasların ve eklemlerin alışmasını kolaylaştırıyor. Vücudunuz ısındıktan sonra ise ağırlıkların hafif hafif artırılması gerekiyor. Bunun için ayarlanabilir setler her sporcu için gerekli olabiliyor. Tercihinizi yaptıktan sonra farklı açılardan çalışabilmek için ağırlık sehpası seti de kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor. Tüm ürünlerin kolay tutuş yerleri ve kaymayan dış yapıları egzersiz sırasında rahatlığı hissettiriyor.

Dambıl (Dumbell) Seti Nasıl Olmalıdır?

Çok amaçlı bir çalışma gerçekleştirmek için bir set içerisinde dambıl (dumbell) ağırlı plakaları bulunması gerekiyor. El ile uyumlu genişliğe sahip modeller, kaldırma ve indirme sırasında kaymayı önlüyor. Tamamen çelikten üretilen bir set, aşınma yaşamadan uzun yıllar kullanılabiliyor. Set içeriğine ekleyebileceğiniz eldiven, egzersiz sırasında konfor sunuyor. Tek elle kullanım için dambıllar tercih edilirken iki elle sınırları zorlamak isteyenlere halter barları cazip geliyor. Ekipmanlardan ayrı olarak seçebileceğiniz kadın ve erkek spor ürünleri, antrenman boyunca hareket kabiliyetini üst seviyeye çıkartıyor.

Dumbell (Dambıl) Seti Fiyatları Nelerdir?

Dambıl seti fiyatları en düşük 60₺ iken en yüksek dambıl fiyatı 1000₺ olarak sitemizde yer almaktadır.

Halter dambıl ağırlık seti; kol, sırt, omuz, bilek ve karın kasını aktif olarak çalıştırmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Fiyatlar ise taşıma kapasitesi, özellikleri ve büyüklüğüne göre değişiyor. Erkek ya da kadın fark etmeksizin tüm yaştan sporcuların yaşamına enerji katan ürünler, fazla kiloların verilmesini kolaylaştırırken vücudu sıkılaştırıyor. Fazla kiloların gitmesiyle gelen rahatlık ve hafiflik, ilerleyen yaşamınıza da canlılık katıyor. Spor uzmanlarından alacağınız iyi bir çalışma, egzersiz ve beslenme planı ile birlikte en iyi verimi gösteriyor. İleri seviye sporcuların daha çok kullandığı ve birden fazla kas grubuna hitap eden stantlar ise antrenman eksiklerinizi tamamlamanıza yardımcı oluyor.

Dambıl ve Halter Hareketleri Nelerdir?

Halter dambıl seti ile yapabileceğiniz birçok hareket bulunuyor. Dambıllar ile ""yana açış"" olarak adlandırılan hareket ile omuz kasları geliştirilebiliyor. ""Dambıl curl"" hareketi, kol kaslarının çalıştırırken ""Dumbıl row"" hareketi sırt kaslarına odaklanıyor. Sehpaya yerleşerek yapılan ""Dambıl press"" ise göğüs kaslarının gelişimine yardımcı oluyor. Bu hareketler ağırlık seti ve sehpası ile farklı açılardan kaslara daha iyi direnç uygulamak için tercih edilebiliyor. Sporcunun seviyesine göre üç veya dört set şeklinde yapılan hareketler, hızlı bir gelişim için ön plana çıkıyor. Halterle de yapılabilen bu egzersizler, çalışma planı için çeşitlilik oluşturuyor.

Dumbell ile Nasıl Çalışılır?

Amacınız kas geliştirmek, sıkılaşmak ve direnç kazanmaksa evde veya spor salonunda dambıl ile bir çok hareketi yapabilirsiniz. Bir çift dumbell kullanarak vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırabilir ve antrenmanınızı tamamlayabilirsiniz.