Pantolonlar

Pantolon Modelleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.2/5 Şuna göre: 4913 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Pantolon Modelleri

Pantolon, belden başlayan ve paçaları ayak bileklerine inen giysidir. Pantolonlar bol paça pantolon ve dar paça pantolon olabilir. Bunun yanı sıra bacaklara yapışan kayak pantolonu modelleri de bulunur. Kullanıcıların konforuna dikkat ettiği rahat pantolon çeşitleri her etkinlik için farklı modelleri ve her modele özel erkek pantolon, kadın ve çocuk ürün seçenekleriyle Decathlon’da kullanıcılara sunulur.

Pantolon Çeşitleri Nelerdir?

Pantolon türleri; tasarım, renk, kesim modeli gibi birçok detay için pantolon kadın ve erkek modellerinde değişir. Renklerine göre; siyah pantolon, beyaz pantolon, bej pantolon, kırmızı pantolon, kahverengi pantolon ve krem rengi pantolon olabilir. Siyah pantolon erkek ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Pantolon türleri; keten, eşofman pantolon, likralı pantolon, salaş pantolon, bermuda pantolon, bol kesim pantolon olabileceği gibi ortama göre bahçıvan pantolon, trekking pantolon, yürüyüş pantolonu, dağcı pantolonu ve bisiklet pantolonu olabilir.

Trekking pantolonu, rahat ve şık kullanımıyla spor meraklılarının gözdesi haline gelir. Eşofman altları ise rahat kullanım sağlar. Keten pantolon serin tutar. Erkek keten pantolon takım elbiselerin vazgeçilmezidir. Siyah erkek pantolon takımlar için önemli olsa da bej pantolon erkek kullanıcılar için takımlara yeni ve modern bir görünüm sunar. Kanvas pantolon, klasik ve kot arasında bir tarzın öne çıktığı sonbahar-kış modasına uyum sağlar. Kanvas pantolon erkek ve kadınlar için üretilir. Siyah kanvas pantolon, aslında kışlık pantolon erkek seçimi için birebir uyumludur. Oldukça rahat olan bu pantolon türü bir o kadar da sağlam dikişlere sahiptir. Taktik pantolon; genelde polislerin ve özel kuvvetlerin tercih ettiği, üzerinde askeri malzemeleri koymak için gizli gözler bulunan askeri pantolon türüdür. Outdoor pantolonlar, doğa yürüyüşlerinde ve benzeri sportif faaliyetlerde ihtiyacınız olan esnekliği size sunar. Outdoor pantolon erkek ve kadınlar için dışarıda ergonomik bir kullanım sağlar. Outdoor pantolon günlük hayatınızda her kıyafetinize uyum gösterir. Kapri pantolon erkek yazlık kullanım için uygundur. Kamuflaj pantolon, asker kamuflajı modeli olarak da bilinen pantolondur. Bu nedenle yeşil pantolon olarak daha çok görülür. Kamuflaj pantolon erkek av tutkunları için bir numaralı ihtiyaçtır.

Doğru Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?

Elma, armut, kum saati ve minyon gibi farklı vücut tipleri mevcuttur. Elma vücut tipine en uygun pantolon türleri yüksel bel, armut vücut tipine ise geniş paça ya da düz kesim pantolonlar en idealidir. Kum saati vücut tipine her pantolon kolaylıkla yakışır. Minyon vücut tipine sahip olanlar ise İspanyol paça pantolonlar ya da dar giyeceklerse bileğin üstünde biten pantolonları tercih etmelilerdir.

Avcı Pantolonunun Özellikleri Nelerdir?

Av pantolonu; bataklık, orman, dağ ve benzeri yerlerde kullanıldığı için su geçirmez av pantolonu olması en önemli özelliklerindendir. Av pantolonu fiyatları kullanılan kumaşın kalitesine göre değişiklik gösterir. Kargo ceplerine sahip olduğu için yandan cepli pantolon özelliği de taşır. Yandan cepli pantolon erkek kullanıcılar için avantajlı kullanım sağlar. Çok cepli pantolon olması sebebiyle daha fazla malzeme koyma imkanı sunar.

Kayak Pantolonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kayak yapmaya uygun modeller; kayak pantolonu kadın, kayak pantolonu erkek ve çocuk kayak pantolonu olarak kategorilere ayrılır. Kışlık pantolon seçiminde vücudun alt bölgesini soğuktan korumak önemli kriterler arasında yer alır. Soğuktan korumanın diğer yolu ise içlikler arasından bir seçim yapmaktır. Kayak yaparken dengede durmak zor olduğu için düşme olayları sıklıkla gerçekleşebilir. Bu sebepten kar pantolonu ve yağmur pantolonu su geçirmezlik ve ısı yalıtımı gibi özelliklere sahip olmalıdır. Fermuarlı paça bulunan kayak pantolonları da kullanıcıya kolay giyinme imkanı sağlar. Kayak pantolonu fiyatları kumaş kalitesine göre değişir.

İhtiyacınız olan tüm pantolon modellerine Decathlon üzerinden ulaşabilir, kolayca sipariş verebilirsiniz.