Wetsuitler

Wetsuitler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Erkek Tüplü Dalış Wetsuiti - 3mm - 100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Erkek Tüplü Dalış Wetsuiti - 3mm - 100
₺1.000
SUBEA

Erkek Tüplü Dalış Wetsuiti - 3mm - 100

(1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Dalış Eldiveni - 2 mm
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Dalış Eldiveni - 2 mm
₺199
SUBEA

Dalış Eldiveni - 2 mm

(42)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Unisex Dalış Çorabı - 5 mm - 500
Unisex Dalış Çorabı - 5 mm - 500
₺349
SUBEA

Unisex Dalış Çorabı - 5 mm - 500

(4)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.4/5 Şuna göre: 213 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Wetsuitler

Dalış ile ilgilenenleri en çok etkileyen faktörler arasında mevsim koşulları yer alıyor. Bu mevsimsel olumsuzlukları en az seviyeye indirebilmek için ise tüplü dalış aksesuarları gibi pek çok ürün bulunuyor. Bu ürünler arasında yer alan wetsuit, sahip olduğu özelliklerile kullanıcılarının daha geniş zaman dilimlerinde aktivitelere katılabilmesini ve çok daha güvenli şartlarda keyifle sevdikleri faaliyeti gerçekleştirebilmesini sağlıyor.

Wetsuit Nedir?

Pek çok kişinin görünüm olarak aşina olduğu ancak az sayıda kişinin ismini bildiği wetsuitler, 1-3 milimetre kalınlığında neopren malzemeden üretilmiş bir çeşit koruyucu kıyafet modeli olarak dikkat çekiyor. Toplum arasında dalgıç kıyafeti olarak da bilinen wetsuit elbiseleri, genel olarak dalış elbisesi olarak kullanılıyor. Wetsuit modellerinin zorlu hava koşullarına karşı korunaklı olması aynı zamanda kayak, bisiklet ve sörf gibifarklı spor branşlarında da kullanılmasının önünü açıyor.

Wetsuit Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Su altı sporlarını daha verimli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için kullanılan wetsuit modellerini seçerken kendi bedeninizi dikkate almanız gerekiyor. Ürünü en yüksek verimle kullanabilmeniz için bedeninizi sıkıca sarması öneriliyor. Fazla bolluk, ürünün amacını yerine getirememesinesebep olurken fazla sıkı olması da hareketlerinizin kısıtlanmasına sebep olabiliyor.Bu sebeple sıkılığın derecesinisu akışına izin vermeyecek kadar dar fakat sizi rahatsız etmeyecek kadar da bol olacak şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Wetsuitlerin Özellikleri Nelerdir?

Wetsuit modelleriilk olarak soğuğa karşı sağladığı yalıtım özelliği ile öne çıkıyor.Elbisenin çalışma prensibi ise insan vücudu ile elbise arasında ince bir tabakada su bırakılmasına dayanıyor. Arada kalan bu ince tabaka suyun vücut tarafından ısıtılmasını ve içeride muhafaza edilmesinisağlayarak ısı yalıtımını gerçekleştiriyor. Üründe kullanılan neopren malzemenin kalın olması ise ısı yalıtımını artırıyorfakat hareket kabiliyetini de o derece azaltıyor. Bunun sonucunda dalışiçin wetsuit kullananlar sıkıntı yaşayabiliyor. Bu sebepten ötürü wetsuit üretimi yapan markalar, genellikle elbiselerin kalınlığını belli bir seviyenin üzerine çıkartmamaya özen gösteriyor. Wetsuit modellerinin vücut sıcaklığını koruması, gereksiz enerji harcanmasının da önüne geçiyor. Buradan tasarruf ettiğiniz enerjisayesinde daha uzun süre aktivitenize devam edebiliyorsunuz. Wetsuit özellikleri sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Yalıtım özelliğinin haricindegözenekli hava haznelerine sahip olması sebebiyle de özellikle yüzmeye yeni başlayan kişilerin yüzmeyi daha kolay bir şekilde öğrenebilmesine yardımcıoluyor. Bununla birlikte su içerisindekihızı koruma açısındansağladığı avantajlarla da önemli ölçüde etkili oluyor.

Kadın ve Erkek Wetsuit Çeşitleri Arasında Fark Var mı?

Kadın wetsuit modelleri ile erkek wetsuit modelleri arasında işlevsel anlamda hiçbir fark bulunmuyor. Ancak ürünlerin tasarımları arasında bazı farklılıklar bulunabiliyor. Decahtlon'un sunduğu geniş ürün çeşitliliği, hem erkeklerin hem de kadınların kendilerine en uygun ürünü bulabilmesine olanaksağlıyor.

Wetsuit Fiyatları Ne Kadar?

Tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi wetsuitlerde de fiyat değişkenlik gösterebiliyor.Bu değişkenliğintemelinde ise ürünün yapımında kullanılan malzemenin kalınlığı ve marka faktörü yatıyor. Kalite seviyesi daha yüksek olan ürünler, daha üst düzey bir koruma sağlarken aynı zamanda da uzun kullanım ömrüyle kullanıcılarını memnun ediyor.

Wetsuit satın alacağınız zaman öncelikli olarak istediğiniz ürün modeline ve kalınlığına karar vermelisiniz. Bu kararı vermenizin ardından ise Decathlon'un her gelir düzeyine hitap eden ürünlerden kendinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Wetsuit Nasıl Giyilir?

Wetsuit giyim ürünlerinintulum benzeri yapısı, giyinme esnasında pek çok kişiyi zorluyor. Bu sebeple elbiseyedaha rahat bir şekilde giyebilmek için öncelikli olarak el ve ayak bilek kısımlarını katlamanız ve wetsuiti ıslatmanız öneriliyor. Bunun ardından ise ayak kısmından başlayarak elbiseyi üzerinize doğru geçirmeniz gerekiyor. Elbiseyi boynunuza kadar geçirdikten sonra fermuarınızı da kapattığınızda sonuca ulaşmış oluyorsunuz.