Masa Tenisi Fileleri

Masa Tenisi Filesi & Rollnet

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.8/5 Şuna göre: 58 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Masa tenisi; okulda, evde veya iş yerinde oynayabileceğiniz en keyifli aktiviteler arasında yer alır. Evinizde kolayca kurabileceğiniz masa tenisi masasını uzun yıllar kullanabilmek için kaliteli ve sağlam bir masa tenisi filesi satın almanız gerekir. Decathlon’da sizlere sunulan masa tenisi filesi modelleri, taşınması kolay özellikleri sayesinde kolayca kurulabilir. Dilediğiniz yere kolayca götürebileceğiniz portatif masa tenisi filesi modellerini işiniz bittiğinde toplayarak çantanıza koyabilirsiniz. Masa tenisi filesi hakkında daha detaylı bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Masa Tenisi Filesi Ölçüleri Nelerdir?

Masa tenisi filesi ve direklerini seçerken, uluslararası kurallar çerçevesinde ideal olan ürünü satın aldığınızdan emin olmalısınız. Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu ITTF’nin düzenlemeleri doğrultusunda masa tenisi filesi ölçüleri belirlenmiştir. “Masa tenisi filesi kaç cm?” sorusunun cevabını aşağıda bulabilir, doğru fileyle profesyonel seviyede turnuvalar düzenleyebilirsiniz:

  • Filenin 1,83 metre (6 fit) genişliğinde ve 15,25 cm (6 inç) uzunluğunda olması gerekir.
  • File, masa boyunca 15,25 cm yüksekliğindeki iki direkle desteklenmelidir.
  • Ölçülerin yanı sıra filenin renkleri için de ITTF’in bazı kuralları bulunur. Masa tenisi filesinin renginin koyu yeşil, lacivert ya da siyah olması gerekir.
  • Filenin üst kenarı boyunca 15 mm kalınlığında beyaz şerit olmalıdır.

Masa Tenisi Filesi Nasıl Kurulur?

Masa tenisi filesi kurma prosedürünü uygulamak için iki direk ve file satın alarak işe başlamanız gerekir. Fileyi kurmak için kullandığınız direklerin yüksekliklerinin ve genişliklerinin ayarlanabilir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. File seçerken uzun ömürlü olması ve uzun yıllar kullanılması için pamuk, naylon, plastik ve benzeri malzemeleri tercih etmeniz önemlidir. Kolay kurulum için masa tenisi raketi, file ve direklerin birlikte satıldığı setleri satın alabilirsiniz.

  • Masa tenisi filesini kurmadan önce ITTF’in uluslararası ölçü standartlarına göz atın.
  • Filenin alt kısmının masaya olabildiğince yakın olmasına dikkat edin.
  • Filenin masaya değmemesine özen gösterin.
  • Kurduğunuz filenin her iki ucunun da direklere mümkün olduğu kadar yakın olmasını sağlayın.
  • Masa tenisi filesi çeşitleri hakkında detaylı bilgi sahibi olarak, farklı türlerin nasıl kurulduğunu daha iyi keşfedebilirsiniz.

Masa Tenisi Filesi Türlerine Göre Kurulum

Basit ve kolay kuruluma sahip klipsli masa tenisi filesi, en çok tercih edilenler arasında yer alır. Genellikle ev veya iş yerine hobi amaçlı aktiviteler için satın alınan bu fileler sayesinde hızlı ve pratik şekilde oyuna hazırlanabilirsiniz. Geri çekilebilir masa tenisi filesi, daha çok profesyonel oyunlarda kullanılmak üzere tasarlanır. Bu tip filelerin kurulumu biraz daha zaman ve profesyonellik gerektirir. Kelepçeli ve vidalı masa tenisi filesi, sabit ve hareket etmeyen yapısı dolayısıyla en çok ihtiyaç duyulan ekipmanlardan biridir. Vida yardımıyla sabitlendiği için bu tür filelerin kurulumunda daha profesyonel becerilere ihtiyaç duyulur.

Masa Tenisi Filesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Profesyonel oyunlar ve turnuvalar için belirlenen ITTF yönergeleri doğrultusunda bir oyun planlıyorsanız masa tenisi için biraz daha kaliteli file modellerini seçmeniz gerekir. Piyasada bulunan çeşitli masa tenisi fileleri; farklı malzeme, tasarım ve kurulum özelliklerine sahiptir. Bu nedenle masa tenisi filesi fiyatları marka, model ve teknik özelliklere göre değişir. Kurulum süresi ve teknik özellikleri yüzünden kelepçeli ve vidalı modeller en pahalı file türleri arasında yer alır. Hobi amaçlı olarak kullanılan masa tenisi filelerinin fiyatları nispeten daha ucuzdur.

Decathlon’un geniş kapsamlı koleksiyonunda masa tenisi topları, raketleri ve diğer tüm ekipmanlar yer alır. Hemen şimdi birbirinden kaliteli masa tenisi filesi modelleri arasından ihtiyacınıza ve bütçeniz uygun ürünü satın alarak eğlencenin keyfini çıkarın!