Giyim

Çocuklara Özel Spor Giyim Ürünleri

Çocukların tüm sportif faaliyetlerinde giyebileceği erkek ve kız çocuklarına özel spor giyim çeşitlerini buradan inceleyebilir hemen sipariş verebilirsiniz.

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Çocuk Outdoor Şort - 2 / 6 Yaş - Mavi - MH500
SERİ SONU
Çocuk Outdoor Şort - 2 / 6 Yaş - Mavi - MH500
₺90 −11%
₺80
*14.06.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.6/5 Şuna göre: 1163 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Spor Ürünleri

Çocukların zihinsel gelişimlerini destekleyen analitik eğitimlerin yanı sıra, bedensel açıdan da güçlenip kendilerini daha iyi hissetmeleri için spora ve spor eğitimineihtiyaç duyuluyor. İlköğretim ve ortaöğretim çağındaki çocukların spora teşvik edildiği beden eğitimi gibi derslerde çocuklar farklı spor dallarına yönlendiriliyor.

Çocuk Spor Malzemeleri Nelerdir?

Çocuk spor malzemeleri birbirinden farklı olan spor dallarının her biri için özel olarak imal ediliyor. Çocuklar için üretilen temel spor malzemeleri arasında; çocuk spor ayakkabı, spor çantası, eşofman takım, tayt, bisiklet, scooter, kask, palet, kaykay, paten, basketbol topu, tenis ekipmanları, bale ekipmanları, yağmurluk, yüzücü gözlüğü ve outdoor malzemeleri yer alıyor.

Çocuk Spor Malzemeleri Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Çocuk spor malzemelerinin sağlığa zarar veren maddelerden imal edilmemesi, dikkat edilmesi gereken hususların başında yer alıyor. Ürünlerin dayanıklı ve uzun süre kullanıma uygun olması gerekiyor. Spor malzemeleri içerisinde yer alan spor kıyafetlerinin hava koşullarına uygun olması beklentileri karşılıyor.

Çocuk Spor Malzemeleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çocuk spor malzemesi alırken ürünlerin yapılacak spora uygun olması gerekiyor. Spor malzemelerinin hafif ve çocuklar tarafından her yere kolaylıkla taşınabiliyor olması da beklentiler arasında bulunuyor. Spor kıyafetlerinin çocukların bedenine tam olarak uyum sağlaması önem taşıyor. Kıyafetlerin ter emici özellikte olması ve spor esnasında çocukların hareket kabiliyetlerini engellememesi gerekiyor.

Çocuk Spor Malzemeleri Fiyatları Nelerdir?

Çocuk spor malzemeleri çeşitli kategorilere ayrılıyor. Çocuk spor malzemeleri kategorisinde yer alan ekipmanların tamamı, çocukların vücut gelişimleri ve hareket kabiliyetleri göz önünde bulundurularak tasarlandığından ürünlerin fiyatları buna bağlı olarak değişiyor.

Spor Dallarına Göre Çocuk Spor Malzemeleri Nelerdir?

jimnastik malzemeleri arasında yer alıyor ve rahatlığıyla ön plana çıkıyor. Çocuk alt giyim ürünleri genellikle pantolon, etek ve eşofmandan oluşurken kız çocuk üst giyim ürünleri arasında eşofman üstü, gömlek, kazak gibi seçenekler yer alıyor. Panço havlu, bebek panço havlu, bebek şapkası malzemeleri de kışın kullanılan çocuk giyim ürünleri arasında bulunuyor. Çok tercih edilen çocuk eşofman takımı fiyatları, kıyafetlerde kullanılan kumaş dokusuna göre değişiklik gösterebiliyor.

Çocuk polar, çocuk şişme mont, çocuk yağmurluk, çocuk bere, çocuk eldiven, çocuk kayak montu, çocuk kask, çocuk palet, çocuk kaykay gibi modeller kayak & snowboard ürünleri arasında yer alırken çocuk mayo, hulahop, bale eteği, bale ayakkabısı, trambolin, çocuk yüzücü gözlüğü, çocuk kolluk, çocuk terlik, çocuk parmak arası terlik, çocuk deniz ayakkabısı, çocuk güneş gözlüğü, çocuk sandalet modelleri yaz aylarında yapılan sporlar için kullanılan spor malzemeleri arasında yer alıyor.

Çocukları neşelendiren scooter modelleri darbe emici özellikleriyle dikkat çekiyor. Çocuk scooter fren kontrol sistemi ve bakım kolaylığıyla güvenli bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Çocuk paten modelleri çocukları eğlendiren diğer spor malzemeleri arasında yer alıyor. Çocuklar, patenleriyle etrafı keşfederken çocuk bisiklet modelleriyle düz ve engebeli yollarda doğayla iç içe olmayı deneyimleyebiliyor. Scooter fiyatları ve çocuk paten fiyatları ürünlerin teknik özelliklerine göre belirlenirken çocuk bisiklet fiyatları da ürünlerin malzeme kalitesi ve kullanım amacına göre belirleniyor.

Çocuk ürünleri spor kategorisinde; futbol ürünleri, basketbol ekipmanları ve tenis için tasarlanan ürünler de yer alıyor. Futbol ürünleri arasında futbol topu başı çekerken basketbol topu modelleri de çeşitlilik gösteriyor. Mini basketbol topu düşük ağırlığı sayesinde çocuklar tarafından kolayca kavranabiliyor. Tenis malzemeleri arasında tenis raketleri ve kıyafetleri dikkat çekiyor. Kız çocuk tenis eteği çocukların oyun oynarken istedikleri gibi hareket etmelerine olanak sağlıyor.

Spor eşyalarını taşımaya yardımcı olan çocuk sırt çantası fonksiyonel olarak kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Günlük hayatta kullanıma uygun olan çocuk spor çantası, doğa yürüyüşlerinin yanı sıra farklı sporlara giderken gereken eşyaları muhafaza ediyor. Çocuk okul çantası ise okula giderken taşınan kırtasiye malzemelerinin ağırlığını eşit şekilde omuz ve sırt bölgesineyayıyor.