Giyim

Spor Giyim

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Erkek Şort - Koyu Gri - TREK 500
SERİ SONU
Erkek Şort - Koyu Gri - TREK 500
₺330 −25%
₺245
*12.05.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Kadın Outdoor Tişört - Turkuaz - MH100
İNDİRİM
Kadın Outdoor Tişört - Turkuaz - MH100
₺90 −22%
₺70
*01.05.2022 - 01.06.2022 arası
Erkek Futbol Şortu - Gri - TRAXIUM
SERİ SONU
Erkek Futbol Şortu - Gri - TRAXIUM
₺240 −25%
₺180
*28.04.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.5/5 Şuna göre: 25616 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Spor Giyim

Spor giyimi sevmek ve tercih etmek için profesyonel bir sporcu ya da günde birkaç saatinizi egzersize ayıran bir spor tutkunu olmanıza gerek yok. Kendinizi spor kıyafetlerle rahat hissettiğiniz için de spor giyim tercihinde bulunuyor olabilirsiniz. Bir spor kıyafet seçerken amacınız ne olursa olsun, estetik görünüm bir yana spor kıyafetlerin size en başta hareket özgürlüğü tanıyor olması gerekir. Yani spor yapmak için uygun olup olmadığı önem taşır. Standart bir tişört, şort veya eşofmanla spor yapmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Fakat spor yaparken doğru kıyafet seçimi performansınızı oldukça yüksek seviyelere çıkarır ve spor hayatınızı kolaylaştırarak, kaliteli zaman geçirmenizi sağlar.

Doğru spor kıyafetlere yapacağınız yatırımın geri dönüşünü zamanla fark edebilirsiniz. Bilimsel olarak doğru zamanda doğru kıyafetlerin giyilmesi kişinin özgüvenini buna bağlı olarak da performansını artırıyor. Gerek estetik gerek işlevsellik bakımından doğru spor giyim tercihinde bulunmak için; Decathlon’un çocuk spor giyim, bayan spor giyim ve erkek spor giyim modelleri arasında seçim yapabilir, geniş ürün yelpazesini inceleyerek hem zevkinize hem ihtiyacınıza uygun spor kıyafetleri satın alabilirsiniz.

Spor Giyim Çeşitleri ve Modelleri

Yapılan spor çeşidine göre spor kıyafet modelleri de farklılık gösteriyor. Yapılan spor veya giyim zevkiniz değişkenlik gösterse de, spor giyim için seçtiğiniz kıyafetlerin öncelikle nefes alabilen, aktivite esnasında size ağırlık yapmayan, terin vücudunuzdan buharlaşarak yok olmasına olanak sağlayacak yapıda olması gerekiyor.

En sık tercih edilen erkek spor giyim unsurları arasında koşucu taytı, basketbol şortu, sweatshirtler, kolsuz t-shirtler, binici pantolonlar, tenis kıyafetleri geliyor. Bütün bu ürünlere ise Decathlon sayesinde rahatlıkla ulaşılabiliyor. Elbette kadın spor giyim için de çok fazla seçenek bulunuyor. Son zamanlarda özellikle tayt ve sporcu sütyeni kadınların spor yaparken tercih ettiği kıyafetler arasında yer alıyor. Çocuğunuz için de çocuk spor giyim kategorisinde, hem onun seveceği hem de yaşına uygun, kaliteli ürünleri kolayca bulabilirsiniz. Büyük beden misiniz? Decathlon’da sizin için büyük beden spor giyim bulmak hiç de zor görünmüyor. Zevkinize uygun modelleri Decathlon’un size sunduğu sayısız ürün yelpazesi içinde bulabilirsiniz. Yaşamı sporla iç içe olan gençlere özel üretilen genç spor giyim ürünleri, onların ruhlarına ve enerjilerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanıp, kullanıcı beğenisine sunuluyor.

Spor Yaparken Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Seçtiğiniz aktiviteye göre kıyafet seçimi yaparsanız daha sağlıklı bir spor hayatınız olabilir. Öncelikle ulunduğunuz mevsime göre bir seçim yapmalısınız. Soğuk havalarda tek bir tişört ile koşuya çıkarsanız bu sizi hasta edebilir. Mevsime, yapacağınız spora, hangi seviyede olduğunuza göre değişkenlik gösteren seçenekleriniz bulunuyor.

Bir çift futbol ayakkabısı ile tenis oynayamazsınız. Binicilik için seçeceğiniz özel pantolonunuzun kaymayı önleyici olması daha rahat etmenizi sağlar. Diğer yandan bir bisiklet tutkunuysanız sürtünmeyi azaltan, tahriş etmeyen ve titreşimleri emebilen tayt veya şortlardan yana seçimler yapılabilirsiniz. Basketbol, voleybol, yüzme, jimnastik gibi farklı spor dalları için giyebileceğiniz özel kıyafetlerin tümünü Decathlon’da bulabilirsiniz.

Spor Kıyafetlerde Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı?

Öncelikle kıyafetinizin sizi rahat ettirmesi gerekiyor. Bu nedenle doğru kumaş seçimi önemli bir faktör olarak öne çıkıyor. Nefes alabilen yapıda, kaliteli kumaşlardan üretilen spor kıyafetler, kullanıcıların performansını da olumlu yönde etkiliyor. Kimi spor dalı için kaymayı önleyici kıyafetler seçmeniz gerekirken bir diğerinde kayganlığı fazla olan kıyafetleri tercih etmeniz gerekebiliyor.

Temelde doğru spor için doğru ekipman ve kıyafeti seçmelisiniz. En iyi görünen her zaman en doğru olan olmayabilir. Kıyafetiniz ile teninizin uyum sağlaması ve kumaş cinsini pamuklu mu yoksa sentetik mi karar vermeniz oldukça önemlidir.

Spor Kıyafetler Nasıl Yıkanır?

Yüksek sıcaklıkta yıkayarak temizleme düşüncesi spor kıyafetler için geçerli değildir. Spor kıyafetlerinizi soğuk su ile yıkamanız, esnekliğini ve kumaşın özelliklerini korumanıza yardımcı olur. Kıyafetlerinizi yıkadıktan sonra kurutma makinesi yerine asarak kurutmayı tercih edebilirsiniz. Böylece sıcak havaya maruz kalmasını önleyip daha uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirsiniz. Elbette yıkandıktan sonra spor kıyafetlerinizin güzel kokmasını isteyebilirsiniz. Fakat yumuşatıcı kullanmak yine spor kıyafetlerinizin kumaşına zarar verebilir. Bunun yerine kıyafetleri makineye koymadan önce biraz havalandırırsanız, üzerine sinen ter kokusundan daha kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.