Boks Kıyafetleri

Boks Kıyafetleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.8/5 Şuna göre: 30 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Boks Kıyafetleri

Fiziksel kondisyon ve kas gücüne dayalı bir spor olan boks, oldukça zorlayıcı bir spordur. Amatör ve profesyonel seviyelerde müsabakaları bulunan bu spor, maçlarda göründüğünden daha fazla ekipmanla gerçekleştirilir. Hazırlık ve antrenman süreçlerinde çok sayıda malzemenin kullanıldığı boks sporu,kadın ve erkekler için farklı ürün çeşitlerine sahip olmayı gerektirir.

Boks Kıyafetleri Nelerdir?

Boks kıyafetleri, antrenman ve müsabaka malzemeleri olarak ikiye ayrılır. Genel olarak boks eldiveni , boks ayakkabısı, şort ve dişlikler sporda kullanılan ana malzemelerdir. Bu malzemeler dışında maçlarda erkekler kask, kasık koruyucu;kadınlar sporcu sütyeni ve tayt modelleri kullanır. Tüm bu malzemelere ek olarak iç eldiven ve boks bandajları da sporcuların maçlarda kullandığı ürünler arasında yer alır. Boks kıyafetleribayan ve erkek sporcular için ortak tasarımlar içermekle birlikte evde spor yapmak istenildiğinde aksesuarlarda farklılıklar gösterir. Boks eldivenleri, darbe emici lapalar ile kask çeşitleri bu farklılığın en belirgin olduğu ekipmanlardır.

Boks Kıyafetleri Fiyatları Nelerdir?

Boks kıyafetleri fiyatları;sporcuların seviyesi, marka, ürün özellikleri,yetişkin ve çocukbedenlerine göre değişiklik gösterir. Onlarca farklı tasarım içeren boks ürünleri, aksesuar çeşitliliği açısından da çok fazla seçenek sunar. Her ürün kendi yapısal özelliğine göre farklı fiyatlandırılır.Sportif anlamda birincil derecede önemli olan ekipmanlar, destek malzemesi olarak kullanılan ürünlere oranla daha pahalıdır. Örneğin; antrenman için kullanılan atlet, t-shirt ve şort modelleri, maçlarda kullanılan ürünlere göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Nefes alan, nem tutmayan, esnek malzemelerden üretilen konforlukıyafetlerin fiyatları daha yüksektir. Boks kıyafetleri, müsabaka ve antrenman öncesi ve sonrasında giyilen giysiler kadar, pek çok ekipmanı da içerir. Koruyucu kasklar, eldivenler, bileklikler kıyafetlere dahil olan ürünlerdir. Tüm bu ürünlere Decathlon fırsatlarıyla kolayca sahip olabilirsiniz.

Boks Kıyafetleri Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Boks, fiziksel temasa dayalı ve aktif hareket etmeyi gerektiren bir spordur. Bu nedenlekoruma ve konforön plandadır. Boks antrenman kıyafetleri ya da müsabaka kıyafetlerinde bu iki özellik sporcular açısından çok önemlidir. Ringde kendinizi rahat hissetmeniz için bedeninize en uygun ürünleri seçmek, performansınızı etkiler.Kıyafetler için esneklik, hafiflik verahat giyilebilme spor aksesuarları içinse darbe emicilik, ergonomi, dayanıklılık performansınızı etkileyen özelliklerdir. Tüm bu belirtilen özellikler dışında ürünlerin ağırlığı, fiziksel yapı, müsabaka stili profesyonel olarak boks ile ilgilenenler için fark yaratan konulardır. Şortların boyu, genişliği, bel bantlarının kalınlığı, ayakkabıların boyutları kondisyon ve hareket gibi temel unsurlara etkide bulunur. Boks sporuna yeni başlayan yetişkinler ya da çocukları için seçim yapan aile üyeleriDecathlon boks kategorisinde yer alan bilgileri inceleyerek istedikleri cevaplara ulaşabilir.

Boks Kıyafetleri Modelleri Nelerdir?

Tüm spor dalları gibi boks sporunda da kıyafet farklılıkları mevcuttur. Boks kıyafetleri erkek modellerişort, ayakkabı eksenli olarak tasarlanırken,boks kıyafetleri kadın modelleri;sporcu atletleri, saç bantları gibi detaylar içerir. Kolsuz t-shirtler, kapüşonlu sweatler ile spor pantolonlar da en çok tercih edilen spor ekipmanları arasında yer alır. Sporcuların tarzına göre renk ve desenler taşıyan ürünler, istenilen tarz ve konforunyaratılmasına destek olur. Terle temas ettiğinde hızla kuruyabilen kumaş, kaslarınızı desteklemek için kullanılan yırtmaçlar, file dokular gibi detaylar seviyenizin gelişimine katkıda bulunur. Hız topu, kum torbası ve silikon antrenman stantlarıyla yapılan çalışmalarda, kıyafetlerin kalitesi ve rahatlığı fiziksel açıdan gelişimini destekler.

Boks sporunun yüksek heyecanını ister ring üzerinde isterseniz evinizde yaşamak için Decathlon'da bulunan eşsiz tasarımları inceleyerek size en uygun ürüne sahip olabilirsiniz.