Bisikletçi Kıyafetleri

Bisikletçi Kıyafeti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.3/5 Şuna göre: 2001 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

BİSİKLETÇİ KIYAFETLERİ

Bisiklet kıyafetleri, eğlenceli ve rahat bir sürüş deneyimi için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Beden ölçüleriniz ile uyumlu bisiklet kıyafetleri, bisiklet sürerken tattığınız sınırsız özgürlük duygusunun kesintisiz bir şekilde devam etmesine yardımcı olur. Ne tür bisiklet kullanıyor olursanız olun temel bisiklet kıyafetlerine sahip olmanız aynı zamanda güvenliğiniz açısından da oldukça önemlidir. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen Decathlon bisiklet kıyafetleri içerisinden tüm gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz.

Bisiklet Kıyafeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Bisiklet kıyafeti, bisikletçinin sürüş deneyimini konforlu ve güvenli bir şekilde tamamlamasını mümkün kılan özel olarak tasarlanmış ekipmanlarıdır. Bu nedenle siz farklı bisiklet modelleri ile gezinirken bisiklet kıyafetleri sürüş sırasında kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olur. Özel üretilmiş bisiklet kıyafetleri aynı zamanda daha iyi performans göstermenizi de katkı sağlar. Bisikletçiler için dizayn edilmiş kıyafetlerin bir diğer faydası ise bisiklet kullanırken ihtiyacınız olan güvenliği sağlamasıdır.

Bisiklet Kıyafeti Çeşitleri Nelerdir?

Bisiklet ekipmanları ve giyim ürünleri sayesinde bisiklet keyfiniz kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Bir bisiklet tutkununun mutlaka sahip olması gereken bisiklet kıyafetlerinin başında bisikletçi taytı gelir. Bisiklet taytı pedli ve jelli modeller, farklı tasarımlar ile kullanıcılara sunulur ve bisiklet sürücüsüne rahat bir sürüş deneyimi sağlar. Yağışlı ve rüzgârlı havalarda bisiklet sürmeyi tercih ediyorsanız Decathlon yağmurluk modellerinden birine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bisiklet sürerken ellerinizin zarar görmesini engelleyen aksesuar ise bisiklet eldivenleridir. Bununla birlikte özellikle kış aylarında boyunluk, bisiklet bandanası ve termal içlikler olmazsa olmaz bisiklet giysileri arasında yer alır. Bisiklet aksesuarları arasındaki bir başka kritik ekipman ise bisiklet ayakkabılarıdır. Daha güçlü pedal çevirmenize katkı sağlayan bisiklet ayakkabılar aynı zamanda ayaklarınızı darbelerden korur.

Bisiklet Taytı Nasıl Giyilir?

Bisiklet taytları mevsim şartlarına uygun olarak kışlık veya yazlık olarak üretilir. Farklı uzunluklara sahip bisiklet taytları, tasarımlarına göre ise askısız veya askılı modeller olarak ikiye ayrılır. Eğer bisiklet sürerken belinizin açılmasından hoşlanmıyorsanız size uygun olan ürün askılı bisiklet taytlarıdır. Bisiklet taytı tavsiye konularının başında teri dışarı atan kumaşlardan üretilen tasarımların kullanılması gelir. Sürüş sırasında teri dışarı atan taytlar, sağladığı konforun yanı sıra vücudunuzda tahriş oluşmasını da önler. Peki bisiklet söz konusu olduğunda akla ilk gelen giyim malzemesi olan bisiklet taytı nasıl giyilir? Bisiklet taytı giyerken iç çamaşırı kullanılması tavsiye edilmez. Tayt ile birlikte iç çamaşırı kullanılması daha çok terleme ve sürtünmeye neden olacağından vücudunuzda tahriş oluşabilir. Ayrıca sürüş sırasında oluşan ter dışarı atılamayacağından bakteri üremesi de meydana gelebilir. Bisiklet sürürken maksimum konfora sahip olmak için Decathlon ürün gamı içerisinde yer alan bisiklet taytı kadın ve erkek kategorilerine göz atabilirsiniz.

Bisiklet Tişörtü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bisiklet giyim ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu mevsim koşullarıdır. Bisikleti kullandığınız hava koşullarına göre üzerine giydiğiniz kıyafet değişiklik gösterir. Bisiklet kıyafeti seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus ise yol durumudur. Bisikleti kullandığınız mevsim kadar ne tür bir parkurda kullandığınız da oldukça önemlidir. Yaz mevsiminde kullanmak üzere bisiklet giysisi bakıyorsanız, ilk tercihiniz bisiklet tişörtleri olmalıdır. Satın alacağınız bisiklet tişörtü mutlaka nefes alabilir ve hafif yapıya sahip kumaştan üretilmiş olmalıdır. Terin dışarı atılmasını sağlayan bu ürünler, bisiklet sürerken meydana gelebilecek konforsuz durumların önüne geçer. Ayrıca seçtiğiniz bisiklet tişörtünün diğer sürücüler tarafından kolay fark edilebilir renklerde olması gerekir. Böylece daha trafikteki diğer araçlar arasında güvenle bisikletinizi sürebilirsiniz.

Bisiklet Kıyafeti Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bisiklet kıyafeti fiyatları giysilerin tasarımına, üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine ve kullanılan teknolojilere göre değişiklik gösterir. Uzun ve kışlık bisiklet taytlarının fiyatları, kısa tayt modellerine göre daha yüksektir. Askılı tasarıma sahip bisiklet taytları ise askısız ürünlere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Pedli ve jelli dizaynlar, standart şortlara göre daha pahalıdır. Kesik parmaklı yol bisikleti eldivenleri, dağ bisikleti eldiven çeşitlerine göre daha uygun fiyat seviyeleri ile bisiklet tutkunlarına sunulur. Ayrıca yüksek giyim teknolojileri ile imal edilen bisiklet formaları ve tişörtleri değişik fiyat seviyeleri ile satışa sunulur.

İster amatör bir bisikletçi ister müsabık bir sporcu olun bisiklet sürerken mutlaka uygun bir şekilde giyinmeniz gerekir. Bu kapsamda ihtiyacınız olan tüm ürünlere Decathlon aracılığı ile sahip olabilirsiniz.