Ağırlık Antrenman İstasyonları

Antrenman İstasyonları & Çalışma İstasyonu

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
4.5/5 Şuna göre: 163 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Ağırlık Çalışma İstasyonları

Spor yapmak insanı zinde tutan ve güçlendiren aktiviteler arasında yer alıyor. Geçmişten günümüze çeşitlenen spor dalları ise insanların zevklerine ve yeteneklerine göre bir tercih yapabilmesine zemin hazırlıyor. Tüm vücudu çalıştıran egzersizler günümüzde çeşitli makineler aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Ağırlık istasyonu çalışma modelleri, farklı vücut tiplerine göre ayarlanarakbaşlangıçtan ileriseviyelere kadar sporcuların yardımına koşuyor. Evde spor yapmak isteyenler de gerekli alanı sağladıkları takdirde spor salonu keyfini evlerine taşıyabiliyor. Yapabileceğiniz çalışma istasyonu hareketleri ise modellere göre farklılık gösteriyor.

Ağırlık Çalışma İstasyonu Hareketleri Nelerdir?

Ağırlık istasyonu çalışma programı ileyapılacak hareketler için bir uzmandan yardım almanız önem arz ediyor. Sırt, omuz, bacak ve kol gibi çeşitli kas gruplarına daha detaylı bir şekilde konsantre olmanızı sağlayan bu makineler, hızlı bir gelişim vadediyor. Uzun süredir hayatımızda olan ağırlık istasyonu,günümüzün teknolojisiyle daha dayanıklı ve işlevsel bir hale geliyor. Örneğin barfiks istasyonuyla sırtınızı ve kolunuzu, paralel barlar ile göğüs kasınızı daha aktif olarak çalıştırabilirsiniz. Vücudun her kası için özel olarak tasarlanan modeller, spor yapma alışkanlıklarını olumlu olarak değiştiriyor. Dips hareketini daha dikkatli yapabilmenizi sağlayan paralel barlar, arka kol kasının gelişimine de katkı sunuyor. Kontrollü bir şekilde yapılan ağırlık istasyonu hareketleri düzenli bir çalışmayla vücudunuzu şekle sokarak fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Ağırlık İstasyonu Çalışma Programı Nasıldır?

Antrenman istasyonuile beraber yapılacak hareketler belirli setler halinde uygulanıyor. Örneğin göğüs sıkıştırma hareketi üç veya dört set halinde 10 - 12 tekrar aralığında tamamlanıyor. Setler ve tekrarlar ise kişinin vücut ağırlığına, kilosuna ve yaşına göre belirleniyor. Birçok egzersizi yapabilmenizeimkan veren ağırlık çalışma istasyonu hareketleri ise evde spor yapmakisteyenlerin tercihi oluyor. Kadın ve erkek spor ürünleri, fitness ile ilgilenenlere çeşitli avantajlar sağlıyor. Uygulanacak çalışma programlarında kullanılacak olan kıyafetler, hareket kabiliyetini artırarak hareketleri daha düzenli yapabilmenize imkan veriyor. Çalışma istasyonu programı ile yapılacak düzenli egzersizler sonrasında karın, kol, sırt ve göğüs kasları daha da güçlenerek adeta sizi gençleştiriyor. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için çeşitli model ve fiyat aralığından tercihinizi yapabilirsiniz. Ağırlık çalışma istasyonu fiyatları ise antrenmanlarını zenginleştirmek isteyenlere geniş bir yelpaze sunuyor.

Ağırlık Çalışma İstasyonu Nasıl Kullanılır?

Kolay bir kullanıma sahip olan çalışma istasyonu, spor yapmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. El ile tutma bölümlerine sahip olan modeller itiş ve çekişler ile kasları çalıştırıyor. Bu tutuş bölümleri makinelerin içinde bulunan ağırlıklara bağlanıyor. Bu ağırlıklar ise kullanıcının isteğine göre ayarlanabiliyor. Böylelikle farklı seviyelere sahip sporcular yeni hareketlere kolaylıkla adapte olabiliyor. Ağırlığı bulunmayan modeller de vücut ağırlığıyla yapılan hareketler için çeşitlilik sağlıyor. Triceps, biceps veya karın kaslarının dayanıklılığını artırırken gelişmesini sağlayan paralel bar ve 900 ağırlık çalışma istasyonu, farklı kilolara sahip sporcular için de kullanılıyor. Makinelerin kullanımında ise hafiften ağıra doğru adım adım ilerlenmesi tavsiye ediliyor. Bu sayede vücudunuz farklı ağırlıklara kısa sürede hazır oluyor. Çalışma istasyonu fiyatları da farklı kas gruplarını geliştirebilme özelliğine göre değişiklik gösteriyor.

Ağırlık Çalışma İstasyonu Fiyatları Nelerdir?

Ağırlık istasyonu fiyatları, amaca uygun gelişim sağlayacaklar için geniş bir yelpaze sunuyor. Birkaç hareket yapmak isteyenler için daha uygun fiyatlara sahip modeller bulunurken profesyonel sporcular için birçok standın birleşimi olan ürünler tercih ediliyor. Alt ve üst vücuttan başlayarak tüm kasları etkili bir çalıştırabilen modeller sayesinde her mevsime sağlık ve dinç bir şekilde girebilirsiniz. Farklı genişliklereve yüksekliklere sahip olan istasyonlar iseaynı zamanda ortamınıza uygun seçenekleri karşınıza çıkarıyor. Özel tasarımlarıyla daha ergonomik ve konforlu spor yapmanıza imkan veren kas geliştirme istasyonu modelleri,ev ortamını spor salonuna dönüştürebiliyor. Sağlıklı beslenmenize dikkat ederek ve hareketleri düzenli yaparak istediğiniz forma girmek kolaylaşıyor. Siz de Decathlon ayrıcalıklarıyla istediğiniz her ortamda spor yapabilmek ve fit kalabilmek için ihtiyacınıza uygun fitness çalışma istasyonu modellerini keşfedebilirsiniz.