Saatler

Spor Saatler

Nabız Ölçer Koşu Saati - HR300
Nabız Ölçer Koşu Saati - HR300
₺550
KALENJI

Nabız Ölçer Koşu Saati - HR300

(3)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Spor Saati - Çocuk - Siyah - A300 S
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Spor Saati - Çocuk - Siyah - A300 S
₺135
KALENJI

Spor Saati - Çocuk - Siyah - A300 S

(8)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.1/5 Şuna göre: 2037 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Spor Saatler

Spor saat modelleri, fonksiyonel özellikleriyle dikkat çeken ürünler olup oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Antrenmanınızı planlarken kullanabileceğiniz ürünler sayesinde nabzınızı kontrol edebilir, performansınızı takipte kalabilirsiniz. Bu sayede kondisyonunuzu artırmanız daha kolay olur.

Kol Saati Nasıl Seçilir?

Kol saati satın alırken öncelikle tarzınıza uygun bir saat seçmeyi tercih edebilirsiniz. Spor saat modelleri bayan ve erkek modellerine göz atabileceğiniz gibi unisex bir ürün de satın alabilirsiniz. Erkek spor saat modelleri, genellikle kadın saatlerine göre daha büyük bir tasarıma sahiptir.

Yalnızca antrenman esnasında kullanacağınız bir ürüne ihtiyaç duyuyorsanız silikon erkek spor saati modelleri ideal bir seçim olabilir. Günlük yaşantınızda da faydalanabileceğiniz erkek kol saati seçeneklerinin ise fonksiyonel olduğu kadar kıyafetlerinizle de uyumlu olması önemlidir. Kadınlar ise renkli tasarımlarıyla dikkat çeken kalori ölçer saat modellerini sıklıkla tercih eder.

Satın alacağınız saatin modeli kadar özelliklerini de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Başlangıç seviyesi bir kilometre saati alacaksanız adım sayma, kalori ölçme, kronometre gibi özelliklere sahip olması yeterlidir. İlerleyen süreçte ihtiyaçlarınızı belirleyerek daha üst modellere geçiş yapabilirsiniz.

Spor esnasında yaşamdan kopmamak için telefonunuzda bluetooth bağlantısı kurarak bildirimleri alabileceğiniz modellere göz atabilirsiniz. Ayrıca bluetooth bağlantısı kuran modeller, pek çok mobil spor programı ileuyumlu olup antrenman kaydını tutmanızı kolaylaştırır.

Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kronometreli saat fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Antrenman esnasında kullanacağınız kronometreli saat satın alırken bütçenizle beraber kullanım alanınız ve ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Daha aktif bir yaşam sürmek istiyorsanız ve bunun için motivasyona ihtiyacınızvarsa adım sayar saat alabilirsiniz. Bu sayede gün içerisinde kaç adım atıp kaç kilometre yürüdüğünüzü takipte kalmanız mümkün olur.

Eğer bir yüzücü saati almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konu saatin su geçirmez olmasıdır. Ancak 50 metre su geçirmezlik seviyesi yeterli olacaktır. En önemli tüplü dalış aksesuarları arasında yer alan dalgıç saat modellerinden birisini alacaksanız su geçirmezlik seviyesinin IPX7 seviyesinde olmasında fayda vardır. Bu sayede farklı derinliklere rahatlıkla dalabilirsiniz.

Olmazsa olmaz koşu aksesuarları arasında yer alan koşu saati fiyatları ürünün modeli ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Kadın ve erkek saatleri modellerinin fiyatları arasında ciddi değişiklikler yoktur. Ancak su geçirmez saat olması, GPS özelliği bulunması gibi faktörler fiyatı doğrudan etkiler. Ayrıca profesyonel bir koşu saati alacaksanız yalnızca kronometresinin bulunması yeterli olmayabilir. Hangi zaman aralığında ne kadar mesafe aldığınızı ve nabız hızınızı ölçesi antrenmanınızı daha verimli planlayabilmenize yardımcı olur.

Spor Yaparken Nabızı Kontrol Etmeli Miyiz?

Antrenmanlarınızın daha verimli geçmesi için nabzınızı kontrol ederek performansınızı artırmanızda fayda vardır. Bunun için bir nabız ölçer saat satın alabilir ve maksimum nabız değerinizi hesaplayabilirsiniz. Maksimum nabız hızınızı ölçmek için kadınsanız 226’dan erkekseniz 220’den yaşınızı çıkarmanız gerekir.

Egzersiz yaparken dijital spor saatinizden nabız hızınızı kontrol ederek maksimum nabzın üzerine çıkmamaya özen gösterebilirsiniz. Ayrıca spor saati sayesinde nabzınızı yapacağınız spora uygun aralıkta tutmayı da öğrenebilirsiniz.

Spor Yapanlar İçin En Uygun Kadran Hangisidir?

Spor saat seçiminde alacağınız ürünün ilgilendiğiniz spor dalına uygun olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Özellikle yüksek efor gerektiren koşu, bisiklet, yüzme gibi sporlar esnasında kullanacağınız saatin hafif olmasında fayda vardır.

Bisiklet aksesuarları arasında en önemlilerinden olan bir sporcu saati alacaksanız kadranın fosforlu olması son derece kullanışlı olur. Ayrıca anlık hızınızı ölçen, telefonunuza bağlanarak bulunduğunuz yeri kaydetmenizi sağlayan modellere göz atabilirsiniz.

Zengin ürün seçenekleriyle farklı zevklere uygun alternatifler sunan Decathlon’da kadın, erkek ve çocuk saati modellerini bulabilirsiniz.