Mayolar ve Deniz Şortları

Erkek Deniz Şortu & Boardshort

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.6/5 Şuna göre: 923 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Havuz Mayoları

Büyük bir çeşitlilik gösteren mayo modelleri arasından seçim yapmadan önce kullanım amacını belirlemek gerekiyor. Kullanıcılar, kimi zaman sörf ve yüzme yarışması gibi aktivitelerde spor amacı ile erkek mayo modelleri arasından seçim yaparken kimileri ise gündelik olarak ve hobi amaçlı mayo çeşitlerini tercih ediyor. Birbirinden farklı renk yelpazesi içerisindeki erkek mayo ürünleri arasında yer alan siyah mayo modelleri, kullanıcılar tarafından ağırlıklı olarak rağbet görüyor.

Renk yanında pek çok farklı biçim ve modelde satışa sunulan ürünler arasında, şortlu mayo ürünleri de en çok satın alınan ürünlerden. Erkek mayo seçiminde kaliteli ve güneşte solmayan malzemelerden üretilen siyah mayo modelleri tercih edilen seçenekler arasında ön plana çıkıyor. Mayo fiyatları ise modellerine ve üretildikleri malzemenin kalitesine göre değişiklik gösteriyor.

Sportif amaçla imal edilen sörf ürünleri arasında yer alan erkek slip mayo modelleri, dalgalar içerisinde hareket ederken vücudu saran yapısıyla rahat bir hareket imkanı sunuyor. Erkek slip mayo çeşitleri, aynı zamanda gündelik kullanım amacına uygunluğu ile uzun şortlu mayo ürünleri ile birlikte de satın alınabiliyor. Su içerisinde hareket ederken ağır kumaş malzemeden üretilen ürünler yerine, hafif malzemeden üretilen ürünleri tercih etmek de kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlıyor.

Mayo Bedeni Nasıl Seçilmelidir?

Mayo ve şort satın alırken rahat ve kolay hareket imkanı sağlayan beden ölçüleri ve modellerini seçmek önemli oluyor. Su içerisinde efor sarf ederken mayonun esnek yapısı sayesinde hareket kabiliyetiniz artıyor. Erkek slip mayo modelleri gerek beden üzerinde geniş yer kaplamaması, gerekse de vücudu saran yapısı ile suyun meydana getirdiği sürtünmeyi en aza indiriyor. Gündelik ve hobi amaçlı faaliyetler için ise uzun mayo, erkek şort mayo modelleri arasında tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Erkek mayo şort satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan biri ise malzeme kalitesi olarak karşımıza çıkıyor. Kaliteli malzemeden üretilen ürünler, güneş ve deniz tuzu gibi dış etkenlere karşı uzun süre boyunca dayanıklılığını koruyabiliyor.

Erkek kısa mayo bedeni seçerken değerlendirme yapabilmeniz için pek çok farklı modelde ürün satışa sunuluyor. Bedeniniz için en uygun erkek boxer mayo ve slip mayo modelleri, dinamik kullanım imkanları ile dikkat çekiyor. Siz de kaliteli malzemelerden üretilen erkek uzun mayo ürünlerine sahip olmak için Decathlon'u ziyaret ederek dilediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Mayo Nasıl Yıkanır?

Sıklıkla deniz şortu olarak kullanılan mayoların, yıpranma nedeniyle kesinlikle çamaşır makinesinde yıkanmaması gerekiyor. Aksi takdirde erkek deniz şortu ürünlerinin kumaşları deforme olabiliyor. Su ve yaz sporları için kullanılan kısa deniz şortu modellerinin de kullanıldıktan hemen sonra elde yıkanması gerekiyor. Uzun deniz şortu çeşitlerinin, denizde yer alan yosun gibi çeşitli kirleri beraberinde taşıdığı için temizliğinin detaylı bir şekilde yapılmasına ihtiyaç duyuluyor. Erkek deniz şortu ürününün uzun süre boyunca tuz ile temas halinde kalmaması gerekiyor. Önlem olarak mayoyu denizden çıkar çıkmaz kısa süre içerisinde soğuk su ile yıkamak gerekiyor. Bu işlem sırasında mayonuzun tamamen temizlenmesi için bir miktar sabun da suya eklenebiliyor.

Yüzme Kursunda Nasıl Mayo Giyilir?

Kursa başlamadan önce satın alacağınız spor mayo ürünlerini seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur var. Yüzme ürünleri arasında seçim yaparken ağırlığı fazla olmayan ürünleri tercih etmekte fayda bulunuyor. Suyun kaldırma kuvveti bedeninizi suyun üzerinde tutarken ağır havuz mayosu ürünleri tam aksi yönde bir kuvvetin oluşmasına sebep oluyor.

Şortlu havuz mayosu seçimi yaparken suyun sürtünme kuvvetini de dikkate almak gerekiyor. Erkek yüzme şortu modelleri su içerisinde rahatlıkla, sürtünme kat sayısını en düşük seviyeye getirecek şekilde tasarlanıyor. Uzun yüzme şortu yerine erkek havuz mayosu modellerini tercih etmek hem ağırlık hem de sürtünme açısından faydalı oluyor.

Siz de yüzme kursuna başlamadan önce bedeninize en uygun mayo çeşitleri arasında seçim yapmak için Decathlon’u ziyaret edebilir, dilediğiniz modele hemen sahip olabilirsiniz.