Çocuk Ürünleri

Çocuk Yüzme Ürünleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.4/5 Şuna göre: 2579 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Yüzme Ürünleri

Çocukların erken yaşlarda başlayabileceği ve bedensel gelişimlerini en iyi şekilde destekleyen spor dalının yüzme olduğu konusunda çocuk gelişim uzmanları hemfikir. Tüm kas ve iskelet sistemini çalıştırması, motor gelişimi ve beden koordinasyonu güçlendirmesi açısından yüzme, çocuklara uygun temel sporlar arasında öncelikli bir yere sahip. Fiziksel, entelektüel ve duygusal gelişimin önemli bir parçası olduğu için çocukların bedensel olduğu kadar zihinsel faaliyetlerini de destekleyen yüzme sporu, öğrenme kapasitesini artırdığı gibi kendine güven duygusunu da geliştirir. Çocukların herhangi bir dönemde yüzmeye başlamaları için havuz veya denizde kullanabilecekleri ekipmanları edinmeniz gerekir.

Çocuk Yüzme Ürünleri Nelerdir?

Çocuğunuzu bir yüzme okuluna veya kulübüne kaydettiyseniz, havuzda kullanmak üzere klora dayanıklı bir yüzücü mayosu sahip olmanız gerekenler listesinin en başında gelir. Havuz sporları yaparken hem havuzun hijyen koşullarını sağlamak hem de çocuğunuzun saçlarını klorun yıpratıcı özelliklerinden uzak tutmak için giyip çıkarması kolay bir yüzücü bonesi edinmek faydalı olacaktır. Çocuğunuz ister yüzmeyi yeni öğrenmeye başlasın ister yüzme stillerinde kendini geliştiriyor olsun, yüzücü çantasında bulunması gereken önemli bir diğer çocuk yüzme ürünü, göz sağlığını koruyan ve yüzerken gözlerin açık kalabilmesini sağlayan bir yüzücü gözlüğüdür. Havuz kenarında ve soyunma odasında çocuğunuzun rahat hareket etmesine yardım edeceği için kaydırmaz özellikli terlik ve sandaletler de önemlidir.

Yüzmeye henüz başlayan çocuklara başlangıçta kolaylık sağlaması için tavsiye edilen bir diğer çocuk yüzme ürünü su kolluğudur. Birbirinden canlı renkte, hafif ve tutuşu kolay havuz su topları, tatildeki havuz eğlencelerinizin vazgeçilmez bir oyuncağı haline gelebilir ya da yüzmeyi henüz öğrenen çocuğunuzun korkularından uzaklaşarak suya odaklanmasını sağlayabilir. Yaz aylarında suyla oynamanın keyfini çıkarmak istediğiniz deniz tatilinizde, kolay giyilip çıkarılabilen esnek deniz mayo ve bikinilerini seçebilirsiniz. Suyu keşfetmeye meraklı küçükler için dilerseniz yine deniz gözlüğü ve belki kumaş bone kullanabilir, minik ayaklarının hassas derisini korumak ve çocuğunuzun suda kendini daha güvenli hissetmesine yardım etmek üzere ayak yapısına kolayca uyum sağlayan su ayakkabılarını yanınıza alarak onun tatil konforunu artırabilirsiniz.

Çocuğunuzun yaşına uygun su kollukları, oturaklı veya şişirilebilir yüzme simidi modelleri de suda denge sağlamasına yardımcı olan yüzme ürünleri arasındadır. Dilerseniz çoğunuzun yüzme macerasına hafif bir yüzme tahtası ile destek verip onun ilk yüzme hareketlerini öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Çocuk Yüzme Ürünlerinde Bulunan Temel Özellikler Nelerdir?

Çocuk yüzme ürünlerinin temel tercih ölçütü, rahatlık ve güvenli kullanımı kapsar. Başlangıç seviyesi yüzme antrenmanları sırasında veya sezonluk deniz tatillerinde çocuğunuzun bedenini sıkmayan, kendini içinde rahat hissettiği, elastik kumaşla üretilmiş mayo ve bikiniler çokça tercih edilen yüzme ürünleri arasındadır. Çocuğunuzun hobi amaçlı yaptığı düşük yoğunluklu yüzme faaliyetlerine yönelik elastan ve fiber bileşenlerle tasarlanmış mayolar, vücut şekline kolayca uyum sağlayan esnekliğiyle rahat bir kullanım sunar.

Düzenli ve ileri seviye yüzme antrenmanlarında hidrodinamizme ihtiyaç duyan çocukların performanslarını artıran, klora karşı oldukça yüksek seviyede koruma sağlayan, kesimiyle hareket özgürlüğü veren mayolar tercih edilir. Tahrişleri önleyen polyester bazlı malzemeden üretilen çocuk yüzücü mayo modelleri, yapılarındaki elastolefin fiber sayesinde esnek ve çabuk kuruyan özelliktedir ve renkleri kalıcılığını korur. Yüzme antrenmanları için ideal X biçimli sırt kesimi sayesinde kürek kemiklerine rahat hareket imkanı veren yüzücü mayoları, elastik ince askıları sayesinde yüksek seviyede kas kavrayışı sağlayarak yüzücüye hidrodinamizm kazandırır.

Başlangıç seviyesi yüzme antrenmanlarında veya denizde sıklıkla kullanılan hafif malzemeden yapılmış kumaş yüzücü boneleri, çocuğunuzun saçını çekiştirmeyerek giyip çıkarma kolaylığına sahiptir. Saçların ıslanmasını engellemeyen, düşük seviyeli kavramasıyla çocuğunuzun başını sıkıştırmayan kumaş boneler, silikon bonelere göre daha az sıcak tuttuğu için su jimnastiği antrenmanlarına da uygundur. Silikon kaplamalı kumaş boneler, normal kumaş bonelere göre daha fazla su sızdırmazlık özelliği ve çıkarma kolaylığı taşır. Orta seviye yüzücüler için uygun silikon kaplamalı kumaş boneler yüksek seviyede kavrama sağlar. Çocuğunuzun ileri seviye antrenmanları için ise mükemmel kavrama ve kayganlık özelliği sunan silikon boneleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Kumaş bonelere göre biraz daha zor çıkarılan silikon boneler, sızdırmazlık sağlaması sayesinde kış antrenmanlarında çocuğunuzun başını sıcak tutar.

Çocuk yüzme ürünleri arasında olmazsa olmaz bir yeri bulunan çocuk yüzücü gözlüğü modellerinden burun köprüsü ayarlanabilenler, tüm yüz tiplerine kolayca uyum gösterir. Benzersiz sızdırmazlık özelliği, kolayca ayalanabilir kayışı, camlarının içlerine buğu oluşumunu önleme işlemi uygulanmış olması çocuklar için yüzmeyi konforlu bir hale getirir. Havuz veya denizde kullanacağınız yüzücü gözlüğünü seçerken sahip olduğu görüş alanı mesafesi de dikkat etmeniz gereken bir detaydır.Eğer tüm bu ekipmanı detaylı inceleyip bir araya getirmek sizin için karmaşık bir işe dönüşüyor ve yüzme hazırlığınız için pratik çözümler arıyorsanız, yüzmeye yeni başlayanlar için tasarlanan ve küçük taşıma ve saklama çantası içinde sunulan bone, mikrofiber havlu, mayo ve gözlükten oluşan yüzücü setlerini seçerek çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı tüm malzemeleri kolayca satın alabilirsiniz. Çocuk yüzme ürünleri ile ilgili aradığınız her şey Decathlon'da!