Ayakkabılar

Ayakkabı Modelleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Çocuk Deniz Ayakkabısı - Mercan Rengi - Aquashoes 100
SERİ SONU
Çocuk Deniz Ayakkabısı - Mercan Rengi - Aquashoes 100
₺105 −15%
₺89
*02.05.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
SUBEA

Çocuk Deniz Ayakkabısı - Mercan Rengi - Aquashoes 100

(25)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kadın Sandalet - Terran Cross 2
İNDİRİM
Kadın Sandalet - Terran Cross 2
₺790 −30%
₺550
*01.05.2022 - 01.06.2022 arası
4.2/5 Şuna göre: 19337 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Hem yaz hem dekış aylarının vazgeçilmez giyim ürünleri arasında ayakkabı modelleri yer alıyor. Ayakkabı markaları arasından hangisinin seçilmesi gerektiği konusu ise aklınızı karıştırıyor olabilir. Ayakkabı modelleri yazlık, kışlık, outdoor ayakkabı gibi kategorilere ayrılıyor. Decathlon’da bulabileceğiniz tüm kategoriler arasından ihtiyacınıza en uygun olana yönelik seçim yapabilirsiniz.

Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Ayakkabı modelleri onlarca kategori altında incelenebilir. Kategorilerin her biri farklı ihtiyaçlara hizmet eder. Bu yüzden seçim yaparken beğeniden önce ihtiyaçlar dikkate alınmalıdır.

Ayakkabı modelleri ilk olarak kadın ayakkabı ve erkek ayakkabı olmak üzere iki kategori altında incelenir. Erkek ayakkabı modelleri mevsimlere göre farklı seçeneklerle karşınıza çıkar. İlk olarak erkek yazlık ayakkabı ve erkek kışlık ayakkabı arasındaki farklara dikkat etmelisiniz. Yaz aylarında giymek üzere sneaker ayakkabı ya da bez ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Yaz ayları için beyaz ayakkabı erkek modelleri en popüler seçenekler arasındadır. Kadınlar da sıklıkla beyaz ayakkabı modellerini tercih ediyor.

Erkek günlük ayakkabı seçimi yaparken oldukça zorlanılıyor. Günlük ayakkabı modelleri ayağınıza tam oturmalı, rahat ve ergonomik olmalıdır. Günlük ayakkabı erkek için genelde erkek sneaker ayakkabı ya da spor ayakkabı şeklinde seçilmektedir. Erkek ayakkabı modelleri tercihinizi bu modellerden yana kullanabilirsiniz. Günlük erkek ayakkabı olarak sandaletler de tercih edilmektedir.

Kış ayları için çeşit çeşit botlar ise vazgeçilmez oluyor. Bot seçiminde önemli noktalar rahat olması ve ayağı terletmemesi olarak karşınıza çıkıyor. Kışlık ayakkabı modelleri arasında deri ayakkabı modellerinin sıklıkla tercih edildiğini görebilirsiniz. Deri ayakkabıların yanı sıra süet ayakkabı modelleri arasında bulunan botlar da kış aylarında sıklıkla tercih ediliyor. Fakat süet ayakkabıların yağmurlu ve karlı havalarda dikkatli giyilmesi ayakkabının zarar görmemesi için oldukça önemli bir nokta oluyor. Kış aylarında ayakkabı seçimleri arasında siyah kadın ayakkabı ve siyah erkek ayakkabı modelleri çoğunluğun tercihleri arasında yer alıyor.

Bir diğer önemli kategori çocuk ayakkabı modelleri olarak öne çıkıyor. Bu kategori kız çocuk ayakkabı ve erkek çocuk ayakkabı modelleri olarak iki sınıfta incelenebilir. Çocuk ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gereken nokta ayakkabının çocuğun ayak gelişimine zarar vermeyecek nitelikte olmasıdır. Bu konuda Decathlon’un sunduğu spor ayakkabılar arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. Uygun fiyatlı ayakkabı modelleri arasından istediğiniz modeli seçerek satın alabilirsiniz. Ayak numarası büyük olanlar için büyük numara ayakkabı modelleri de bulunmaktadır.

Spor Yaparken Ayakkabı Seçiminin Önemi

Ayakkabı markaları arasından seçim yapmak en çok spor yaparken önemli hale geliyor. Spor yaparken yanlış ayakkabı seçilmesi durumunda ayaklara fazla yük bindiği için ayaklarda ağrı meydana gelebilir, spor verimsiz hale gelebilir ve sakatlanmalar ortaya çıkabilir. Bu yüzden ayakkabı seçimine yüksek özen gösterilmelidir.

Spor ayakkabı seçimi yapılırken yapılacak olan spor dikkate alınmalıdır. Yürüyüş için kullanılacak ise trekking ayakkabı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Dağcılık gibi zorlu sporlar için kullanılacak ise kadın ve erkek outdoor ayakkabı modellerine göz atabilirsiniz.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayakkabı çeşitleri farklı koşullar sonucunda koku üretebilir. Havanın etkisiyle özellikle yazlık ayakkabı modellerinde sıklıkla koku sorunu oluşmaktadır. Bu durumda kokuyu gidermek için karbonattan yardım alabilirsiniz. Gece ayakkabının içerisine bir kaşık karbonat koyarsanız sabaha kadar koku gitmiş olacaktır. Bu yöntem hem günlük erkek ayakkabı hem de kadın ayakkabı modelleri için uygulanabilir. Bunun yanında koku giderici spreyleri de deneyebilirsiniz.

Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Ayakkabılara en çok zarar veren unsurlar arasında yanlış temizleme bulunuyor. Bu yüzden ayakkabı temizliği mutlaka doğru yöntemlerle ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Spor ayakkabı temizliği için çoğunlukla sabunlu su ve diş fırçası kullanılmaktadır. Fakat her zaman bu malzemeler yeterli olmayabilir. Bu durumda aseton ya da alkol ile temizlik yapılabilir. Diş fırçası alkol ya da asetona batırılır ve lekelerin olduğu bölge fırçayla ovalanabilir. Küf lekesi oluşmuş ayakkabılar için gliserin oldukça etkili bir temizleyicidir.

Bez ayakkabı modelleri çamaşır makinesinde yıkanabilir. Fakat bunu yaparken ayakkabıyı korumanız gerekir. Bunun için eski bir yastık kılıfından yardım alabilirsiniz. Ayakkabıyı yastık kılıfının içerisine koyarak çamaşır makinesine atıp uygun sıcaklıkta yıkayabilirsiniz. Ayakkabıyı tekrar kurutmak için havadar bir ortamdan yararlanmanızda fayda vardır. Tekrar giymeden önce mutlaka tamamen kuruduğundan emin olmalısınız.