İçlikler

İçlikler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Çocuk Futbol Şort İçlik - Siyah - KEEPDRY 100
SERİ SONU
Çocuk Futbol Şort İçlik - Siyah - KEEPDRY 100
₺40 −25%
₺30
*04.12.2021 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.5/5 Şuna göre: 2690 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

İçlikler - Termal İçlikler

Termal içlik modelleri, vücut ısınızı dengelemesi ve en soğuk ortamlarda dahi kendinizi sıcak hissetmenizi sağlaması ile öne çıkar. Kış sporlarında, outdoor aktivitelerinde, soğuk havalarda gerçekleştirilecek her türlü açık hava müsabakasında faydalanabileceğiniz kışlık içlik seçenekleri, sizi soğuk algınlığı ve hipotermi kaynaklı sağlık problemlerine karşı etkili bir şekilde korur. Farklı spor türleri için özel olarak tasarlanan içlik seçenekleri, vücudunuzu doğru bir şekilde kavrar ve bu sayede spor performansınızı da olumlu yönde etkiler. Birbirinden kaliteli termal içlikler ile tanışmak istiyorsanız, hemen Decathlon tarafından size özel olarak tasarlanan ürünlere göz atabilirsiniz.

Termal İçlik - İçlik Nedir?

İçlik modelleri; futbol içlikleri, basketbol içlik seçenekleri, askeri içlik çeşitleri, çocuk içlik alternatifleri gibi türlere ayrılır. Alt ve üst olmak üzere iki grupta tasarlanan içlikler; polar, pamuklu kumaş, yün gibi malzemelerden üretilir ve vücudunuzun dışarıdaki soğuk havadan etkilenmesini önler. Termal içlik erkek ve termal içlik bayan seçenekleri ise klasik içliklere göre daha yüksek etkili ürünlerdir. Özel teknolojiyle üretilen erkek, kadın ve çocuk termal içlik seçenekleri, vücut ısısının %80’inden fazlasını muhafaza eder ve bu sayede en sert hava koşullarında dahi kendinizi daima sıcak hissetmenizi sağlar. Karlı havalarda spor yaparken, outdoor aktivitelere katılırken ve doğa keşiflerine çıkarken tercih edebileceğiniz erkek ve bayan termal içlik türleri, dileyen kullanıcılar için alt ve üst parçalardan oluşan termal içlik takım şeklinde de tasarlanabilir.

Termal İçlik - İçlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçlik alırken ilk olarak ürünü kullanacağınız alanı ve hava koşulunu göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Erkek içlik ve bayan içlik seçenekleri, spor dallarına göre ayrı ayrı tasarlanır. Eğer ürünü futbol oynarken kullanacaksanız futbol içlik, basketbol oynarken kullanacaksanız basketbol içlik, atletizm branşlarında tercih edecekseniz kadın ve erkek içlik tayt seçeneklerine yönelmenizde yarar bulunur. İçliğinizi kullanacağınız hava koşulları eksi derecelerde değilse, standart modellerden faydalanabilirsiniz. Yağışlı ve eksi dereceli havalar için ise termal özellikli içlik çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.

Spor Yaparken İçlik Kullanımı

Spor yaparken kullanacağınız içlik çeşitlerini doğru şekilde seçmeniz, üründen verim alabilmeniz açısından son derece önemlidir. Seçeceğiniz içlik modelinin vücudunuzu tam olarak sarması ve esnek bir yapıda olması gerekir. Yeterince esnek olmayan içlik türleri, kullanım esnasında kasılmalara sebep olabilir ve bu da spor performansınızı olumsuz şekilde etkileyebilir. İçlik türlerinin dayanıklılığı da dikkat etmeniz gereken konular arasında bulunur. Yeterince dayanıklı olmayan içlik çeşitleri, spor esnasında yırtılma ve sökülme gibi problemlere yol açabilir. Kullanacağınız ürünün vücudunuzu sıkmamasına da özen göstermeniz önerilir. Bedeninize fit bir şekilde oturan ve hareketlerinizi destekleyebilen içlik alternatifleri, bir yandan sizi daha iyi ısıtırken diğer yandan spor etkinliklerinde istediğiniz performansı kolayca gösterebilmenize yardımcı olur.

Yün İçlik Kullanımı

Yün içlikler aslında merinos içlikler olarak da geçmektedir. Bu özel içlik türü merinos tüyünden üretildiği için özellikle outdoor sporlar için bir içlik arayışın varsa karşına yün içlik ve termal içlik olmak üzere iki seçenek çıkar. Yün içlik pamuklu bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kış günlerinde vücudu diğer iç giyim ürünlerine göre daha sıcak tutacağı düşünülür ancak yün içlik, uzun süreli kullanımlarda bakteri ve koku oluşumuna neden olmaz ancak vücudun ürettiği teri emer. Bu nedenle hiking gibi outdoor sporlar sırasında tercih ettiğiniz yün içlik terleme ile ıslanır ve soğuk havanın etkisiyle vücudunun üşümesine sebep olabilirken yün içlik modelleri böyle bir durumdan sizi olabildiğince korur. Yün içlik modelleri Decathlon'da Quechua veya Forclaz markası altında satılmaktadı. Yün içlik modellerimiz üst yün içlik modeli ve alt yün içlik modeli olarak ikiye ayrılmaktadır.

Termal İçlik Nasıl Yıkanır?

Termal içlikler, özel olarak üretilmiş bir kumaş türüne sahip olduğu için dikkatli bir şekilde yıkanması gerekir. Termal kumaş türlerini en doğru şekilde temizleme yöntemi, orta sıcaklıkta bir suyla elde yıkamaktır. Ürünü çamaşır makinesine atmanız gerekiyorsa, 40 dereceyi aşmayacak bir program uygulamanız ve kumaş türüne zarar verecek deterjan ve yumuşatıcılardan kaçınmanız önerilir. Termal içliklerinizi çamaşır makinesine atmadan önce ürün etiketindeki kullanma talimatlarını incelemenizde de yarar bulunur. Eğer siz de birbirinden kaliteli içlik çeşitleri ve son derece cazip içlik fiyatları ile tanışmak istiyorsanız, hemen Decathlon imzası taşıyan modellere bakabilirsiniz. Her tarza ve her ihtiyaca uygun çok sayıda içlik arasından dilediğinizi kolayca seçebilir ve en soğuk havalarda bile güvenle spor yapabilirsiniz.